ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!


Rąstinė pirtis sodyboje – mėgaukitės privalumais!

Rąstinė pirtis sodyboje – mėgaukitės privalumais! Rąstinė pirtis sodyboje – mėgaukitės privalumais!

Pirtis nuo seno laikyta žmogaus fizinio ir dvasinio apsivalymo vieta. Antikos laikais pirtyse vykdavo ritualai, po kurių žmonės jausdavosi pailsėję, atgavę jėgas, pasisėmę stiprybės. Bėgant amžiams pirtys neprarado savo populiarumo, jos iki šiol statomos šalia gyvenamo namo, kaimo turizmo sodybose ar soduose. Tiesa, pirties išvaizda dabar yra kur kas modernesnė, o jos išplanavimas pritaikytas šiuolaikinio žmogaus poreikiams.

Šiuo metu pirčių modelių ir medžiagų pasirinkimas yra platus, tačiau medis, o konkrečiau, rąstas, išlieka dažniausiai naudojama ir populiariausia jų statybos medžiaga. Rąstinių pirčių privalumus atskleidžia ilgametės medžio apdirbimo įmonės UAB „Astreta“ vadovas Algirdas Pranckevičius.

Rąstinė pirtis

Rąstai – patikima statybinė medžiaga

Rąstinės pirtys yra bene populiariausias pirčių variantas. Jos yra tvirtos, ilgaamžės ir turi aukštą šiluminę varžą. Įmonė „Astreta“ projektuoja bei stato pirtis iš pušies medienos, kadangi šis medis yra vienas patikimiausių ir geriausių statybinių medžiagų. Be to, pušys natūraliai auga Lietuvoje. Pušis yra minkšta mediena, todėl ją lengva apdoroti, taip pat dėl savo tankio medis puikiai izoliuoja šilumą, o ši savybė itin svarbi pirtelėms.

Rąstinė pirtis

Kuo išskirtinės rąstinės pirtys?

  • Rąstinės pirtys yra itin ilgaamžės.
  • Rąstinės pirtys puikiai sulaiko šilumą viduje, todėl pirtyje ilgai laikosi karštis.
  • Natūrali mediena, kuri naudojama pirties statybai yra naudinga sveikatai, tai – ekologiška gamybinė medžiaga.
  • Rąstas visada atrodo reprezentatyviai, jam nereikia papildomos vidinės apdailos, todėl sutaupomi kaštai. Taip pat šviesi rąsto spalva puikiai dera ir sukuria autentišką pirtelės interjerą.
  • Platus pirčių projektų pasirinkimas.

Rąstinė pirtis

Rąstinės lauko pirtys – puikus pasirinkimas tiek nuosavame plote, tiek kaimo turizmo sodyboje

Pirtis – tai universalus, mažos kvadratūros statinys, kurio plotas gali siekti nuo 12 iki 25 kvadratinių metrų. Tokio dydžio pirtis yra labai kompaktiška ir puikiai dera su bendru sodybos, ar privataus sklypo kraštovaizdžiu. Klientui, prieš renkantis pirties dizainą ir išmatavimus, būtina apsvarstyti ar yra reikalingi papildomi kambariai pirties pastate ar terasa. Kad palengvinti klientų pasirinkimą, UAB „Astreta“ yra paruošusi 7 rąstinių pirčių projektus: tradicinė pirtis, pirtis su terasa, dvišlaitė ar vienšlaitė pirtis, „Liuks“ klasės pirtis ar net pirtis ant vandens. „Suteikiame galimybę savo klientams rinktis iš jau suprojektuotų, klasikinių pirčių modelių, arba kartu su mūsų architektais įgyvendinti savo sumanymą. Tokiu atveju klientas nupiešia preliminarų planą, kaip pirtyje bus paskirstytos erdvės, nurodo numanomus pastato matmenis. Tuomet mes teikiame klientui pasiūlymą, atitinkantį tiek jo poreikius, tiek profesionalius architektūros dėsnius.“ – pasakoja A. Pranckevičius.

Rąstinė pirtis

Pirties projektavimas

Prieš pasirenkant pirties projektą, verta įvertinti žemės sklypo, kuriame stovės pirtis, dydį. Pavyzdžiui, kaimo turizmo sodybose yra populiarus didesnės, „Liuks“ pirties, projektas arba pirtelės ant vandens. Kuomet sodyboje yra daugiau vietos, didesnės kvadratūros statinys neatrodo per masyvus, lyginant su privačios valdos ribotu žemės plotu.

Rąstinės pirtys gali būti statomos dvejopai: klientas, priklausomai nuo savo poreikių, medžiagas gali supirkti pats (neskaitant rąstų), arba jas parenka „Astreta“ gamybos vadovai. Vėliau pasirinkimo galimybė irgi išlieka, nes žmogus iš įmonės gali užsisakyti rąstines sienas pirtelei, o likusius statybos darbus pasidaryti pats. Kitu atveju, galima užsisakyti visą kompleksinį statymą – nuo pamatų iki stogo uždengimo.

Rąstinė pirtis

Kaip vyksta rąstinės pirties statyba?

Pirties gamyba ir statyba yra sudėtinis procesas, susidedantis iš kelių etapų – pasakoja UAB „Astreta“ direktorius. „Pirmiausia, yra paruošiama mediena: rąstai supjaunami į tam tikrą masę, džiovinami krosnyje, skersuojami, obliuojami, sukuriami sujungimai. Tai atlikus, pereinama prie spynavimo proceso. Tai tarsi Lego kaladėlių dėliojimas: rąstai dedami vienas ant kito ir sujungiami. Bendras rąstinės pirties pagaminimo procesas trunka apie 1,5 mėnesio, tačiau, kaip ir visur, gamyba ir pirties statyba gali skirtis, priklausomai nuo pastato dydžio ar formos. Rąstinės pirtys šiandien jau yra gerokai modifikuotos, todėl laikantis ES aplinkosaugos reikalavimų, pirtis gaminama ne iš pilno rąsto (kuris yra gana pralaidus), tačiau jis yra modernizuojamas: daromi dvigubi sienojai, juos užpildant izoliacine medžiaga. Tokiu būdu pasiekiamas maksimalus rezultatas draugiškas gamtai ir atitinkantis žmogaus poreikius.“

Profesionalų pastatyta ir sukomplektuota rąstinė pirtis yra ne tik pramoginės paskirties statinys, tai – asmeninis sveikatingumo centras, kurį galite turėti savo kieme. Kaitinantis pirtyje susinormalizuoja širdies ritmas, pagerėja medžiagų apykaita, išsivalo oda, pagerėja bendras organizmo tonusas. Tai natūralus būdas atsipalaiduoti, stiprinti sveikatą bei smagiai praleisti laiką su draugų kompanija. Jei ieškote stilingos tradicinės pirties su terasa, svajojate apie dvišlaitę arba nedidelę, jaukią vienšlaitę pirtį, galite būti tikri, kad „Astreta“ pastatyta rąstinė pirtis perteiks pagrindinius komforto ir klasikinės pirties aspektus.

Rąstinė pirtis

Klientai gali rinktis iš jau suprojektuotų, klasikinių pirčių modelių, arba kartu su bendrovės architektais įgyvendinti savo sumanymą. Išsirinkite savo rąstinę pirtį ir greitu metu pradėkite mėgautis jos malonumais!

Astreta, UAB

Daugiau informacijos:

www.astreta.lt

Astreta, UAB infopuslapis

Pasidalink: