apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Rąstinio namo statyba – ekologiškas pasirinkimas

Rąstinio namo statyba – ekologiškas pasirinkimas Rąstinio namo statyba – ekologiškas pasirinkimas

Gyvenamąją vietą kiekvienas renkasi pagal savo norus, finansines galimybes, būsto būklės bei kainos santykį. Tiesa, daug reikšmės dabartiniam žmonių pasirinkimui turi ir ekologija: sparčiai populiarėja rąstiniai namai, statomi iš natūralių medžiagų, užtikrinantys šilumą ir jaukumą. Pasak ilgametės medžio apdirbimo įmonės UAB „Astreta“ vadovo Algirdo Pranckevičiaus, rąstinio namo konstrukcija bei savybės turi ir daugiau privalumų. Taigi, aptarkime juos.

Rąstiniai namai iš kitų statinių išsiskiria savo ekologiškumu, kaina, dizainu, statybos technologija. Tai įtakoją spartų medinių namų projektų grįžimą į rinką, iš kurios juos kuriam laikui juos buvo išstūmę mūriniai namai. Kad rąstinis namas įgytų savo pranašumus, yra svarbu iš kokios medienos jis yra gaminamas.

UAB „Astreta“ medinių namų statybai dažniausiai renkasi pušies medieną, nes ji:

  • yra ne tik ilgaamžė, bet ir gerai izoliuoja šilumą, tad žiemą namie bus šilta ir jauku;
  • ją lengva rekonstruoti;
  • namuose išlaikomas švarus oras (itin svarbu alergijas turintiems asmenims);
  • medienos spalva ir kvapas teigiamai veikia asmens nervų sistemą, ramina;
  • naudojamos natūralios medžiagos, kurios nekenkia nei gyventojams, nei aplinkai.

Patraukli rąstinių namų kaina ir greitas statybos procesas taip pat lemia augantį populiarumą. Tinkamai paruoštas ir vykdomas projektas atsieina ne tik mažiau pinigų nei mūrinio namo, bet ir jo statybos procesas vyksta greičiau.

Rąstinio namo statyba

Rąstinio namo statybos etapai

Kaip teigia UAB „Astreta“ vadovas, namų projektai pritaikomi prie individualių poreikių, tad kiekvieno statybos procesas skiriasi, tačiau tam tikri etapai išlieka tie patys:

  • pušies rąstai yra supjaustomi į reikalingo ilgio ir formos masę;
  • medienos masė yra džiovinama, kol pasiekia 14 – 16 proc. drėgmę (cheminės medžiagos – nenaudojamos);
  • išdžiuvę rąstai yra apdirbami. Dėl pasikeitusių Europos Sąjungos standartų, rąstai turi būti perpjauti per pusę, kad būtų galima įdėti apšiltinimo medžiagą;
  • galiausiai mediena yra dažoma ar lakuojama, siekiant apsaugoti ją nuo išorinio aplinkos poveikio.

Priklausomai nuo apdailos medžiagų pasirinkimo kaina gali kisti. Dažniausiai namo apdailai taip pat rekomenduojama pasirinkti natūralias medžiagas, kurios leistų maksimaliai išnaudoti gerąsias medienos savybes. Vienas iš pavyzdžių, pasirinkus rąstinį namą – nebūtina įrengti kondicionavimo sistemos, kuri reikalinga mūriniams namams ir kainuoja nemažai.

Rąstinio namo statyba

Rąstinių namų priežiūra

Visi namų projektai nurodo atitinkamą statinio priežiūrą. Pavyzdžiui, ilgainiui rąstinius namus veikianti drėgmė gali lemti pelėsio atsiradimą, todėl nors statinys turi visapusišką apsaugą nuo lietaus ar sniego, po kurio laiko jį reikėtų papildomai impregnuoti, lakuoti.

Rąstinis Jūsų svajonių namas nuo pamatų iki rakto!

Rąstiniai namai savo statybos kaina ne tiek daug skiriasi nuo mūrinių namų, tačiau jų ekologiškumas – nenuginčijamas. Šiuose namuose neplinta alergijos, nereikia papildomų vėdinimo sistemų, o pati mediena sukuria jaukumą.

Rąstinio namo statyba

Įmonės UAB „Astreta“ pagrindinė veikla – medžio apdirbimas. Bendrovė gamina ir stato rąstinius (klijuoto/neklijuoto rąsto) namus, pirtis, kubilus; aprūpina Lietuvos privačius ir verslo klientus statybine konstrukcine mediena, skirta stogų, tvorų, pavėsinių, pirčių, karkasinių bei rastinių namų statyboms; siūlo platų asortimentą medienos gaminių, skirtų lauko ir vidaus apdailai: džiovintą, obliuotą, frezuotą, impregnuotą, dažytą statybinę medieną; grindines lentas, dailylentes, medinius laiptus, medines palanges, terasines lentas ir kt.; parduoda džiovintas malkas; gamina įvairius nestandartinio tipo medinius gaminius.

UAB „Astreta“ medžio apdirbimo sferoje sėkmingai dirba nuo 1995 m. Bendrovė įgyvendina statybos procesą nuo pamatų iki raktų. Įmonė siūlo visas reikalingas paslaugas nuo tos akimirkos, kai Jūs nusprendėte statyti rąstinį namą, vasarnamį ar pirtį. Teikia profesionalias konsultacijos, projektavimo, reikiamų medžiagų paruošimo, gamybos ir statybos paslaugas.

Iš medienos „Astreta“ gamina viską nuo grindinės lentos iki sudėtingos namo konstrukcijos. Įmonė turi savo gamybinę bazę Kauno rajone (Eigirgalos km.), kontroliuoja visus gamybos procesus ir užtikrina, kad projektai bus įgyvendinti tiksliai ir laiku.

Bendrovės architektas – konstruktorius specializuojasi rąstinių namų projektavime, o ilgametę darbo patirtį turintis gamybos cechas vadovaujasi patikrintais vidiniais standartais. Dėl turimų resursų įvykdyti visus proceso etapus – „Astreta“ siūlo apgalvotus rąstinių namų sprendimus, kuriuos realu ir praktiška įgyvendinti.

Astreta, UAB

Daugiau informacijos:

Astreta, UAB infopuslapis

Pasidalink: