apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!


Mediniai nameliai: nuo ko pradėti statybas?

Mediniai nameliai: nuo ko pradėti statybas? Mediniai nameliai: nuo ko pradėti statybas?

Nusprendėte išnaudoti turimą žemę su senomis konstrukcijomis? O gal įsigijote naują žemės sklypą, kurį puikiai papildytų „medinukas“? Tam, kad projektą įgyvendinti pavyktų greičiau, ilgus metus medinių namų gamyboje besispecializuojantys „Meistro Namai“ specialistai sutiko pasidalinti keletu naudingų patarimų.

Kadangi statybos – ne tik laiko, bet nemažų finansinių investicijų reikalaujantis procesas, prieš imantis darbų vertėtų gerai apsvarstyti ne tik projektą, bet ir finansines galimybes. „Meistro Namai“ specialistai pataria nebijoti žvelgti į ateitį:  įsivaizduoti savo rąstinį namelį po daugelio metų, kai tikėtina, jog pagausės jūsų šeima. Tokiu būdu galėsite apsvarstyti detales, kurios neatrodo aktualios šiandien.

Kiekvieno namelio statybos pradedamos nuo detalaus projekto, kurį patikėti rekomenduojama savo srities profesionalams. Mediniai nameliai nėra statinys, kurį projektuojate dažnai, todėl nerekomenduojama statybų patikėti mažai patirties turintiems specialistams. Šioje srityje patirtis ne tik padės pasirinkti geriausią kainos ir kokybės santykį, bet ir išvengti brangiai kainuojančių klaidų.

Mediniai nameliai

„Meistro Namai“ specialistų teigimu, puiki idėja rąstinius namelius projektuoti taip, kad juose esančios erdvės atliktų keletą funkcijų. Tokiame namelyje bendroje erdvėje galima įrengti svetainę, virtuvę ir valgomąjį. Rekomenduojame terasą planuoti taip, kad vasaros metu atidarius duris ji padidintų patalpų erdvę. Terasa turėtų būti ne siauresnė nei 2 metrai ir ne mažesnė nei 10–12 m2. Tokiu būdu galėsite ne tik patogiai įsitaisyti fotelyje, bet ir šiltuoju metų laiku pastatyti valgomąjį stalą, prie kurio vakarus leisti bus gerokai maloniau nei namelio viduje.

Didesnės erdvė atrodo ir tuo atveju, kai pagrindinę verandos sienų dalį sudaro įstiklintos konstrukcijos, pro kurias gali atsiverti vaizdas į ežerą ar pušyną. Ypač moderniai atrodo dvi stiklinės sienos, sujungtos mediniu statramsčiu. Mažiausias atstumas nuo grindų iki stiklo turi būti apie 30 cm. Įstatykite duris verandoje taip, praeiti netrukdytų baldų išdėstymui. Tiesa, nevertėtų verandos apkrauti baldais, nes pagrindinis jos privalumas – erdvė ir šviesa. Todėl verandą nukreipkite į pietus arba pietryčius.

Mediniai nameliai taip pat atrodys gerokai erdvesni, jei gerai apgalvosite erdvę, kurioje laikysite daiktus. Tam puikiai tiks dalis miegamosios erdvės. Ne mažiau dėmesio skirti rekomenduojama virtuvės planavimui, kurią projektuojant vertėtų atsižvelgti į pagrindinės įrangos matmenis: šaldytuvą, kriauklę, dujinę ar elektrinę viryklę, maisto gaminimo stalą bei  jų išdėstymą. Siekiant protingai suplanuoti miegamąją erdvę, būtina numatyti vietos lovai ir spintelei prie lovos, tačiau pati miegamojo patalpa gali būti nedidelė.

Specialistų teigimu, apskaičiuoti mediniam nameliui reikalingą medžiagų kiekį nėra sudėtinga atsižvelgiant į būsimo namelio plotą.  Jei statysite 1 aukšto 80 m2 rąstinį namelį, jums reikės plotui skirtų 80 m2 pamatų, tokiam pačiam plotui skaičiuosite ir stogo kainą. Namelį statant su mansarda, stogo jam uždengti reikės šiek tiek daugiau, pamatų plotas taip pat bus didesnis.

Mediniai nameliai

Jei jūsų rąstinis namelis turi du aukštus, vertėtų nepamiršti, jog laiptai dažnai yra svarbi dekoratyvinė detalė jūsų salono interjere. Laiptus viduje rekomenduojama laikyti atvirus, nes toks pasirinkimas nesumažina erdvės pojūčio. Laiptus orientuokite taip, kad lipant aukštyn galva netrukdytų nuožulnioms palėpės luboms, po jais esančią vietą taip pat galima išnaudoti ten įrengiant drabužių kabyklą ar spintą.

Mediniai nameliai gali būti statomi ir be lauko pastogės, tačiau tokiu atveju juose reikėtų suplanuoti atskiras patalpas, kuriose laikysite sodo inventorių ar tokius daiktus, kaip dviratis. Tokiu atveju šias patalpas „Meistro Namai“ specialistai rekomenduoja planuoti šalia įėjimo, patalpoms užtenka 1,2 x 1,2 m ploto. Svarbu nepamiršti, jog rąstinio namelio dizainas gali atitikti ne tik funkcinius reikalavimus, bet ir turėti išraiškingą architektūrą.

Mediniai nameliai gali būti įvairaus dydžio ir formų, tačiau rekomenduojama neperkrauti jų nereikalingomis detalėmis. Išskirtiniais architektūriniais sprendimais galėtų pasižymėti rąstinės namo sienos, langų išdėstymas, jų dydis ir forma, langinės, terasos ir balkono pertvaros, stogas ir jo forma.

Pasidalink: