ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Lauko apšvietimas. Kitoks eksterjero apšvietimas

Kitoks eksterjero apšvietimas Kitoks eksterjero apšvietimas

ARDENA, UAB

Eksterjero apšvietimas reikalauja ne ką mažiau dėmesio nei interjero, todėl pripažinti dizaineriai vis dažniau rinkai siūlo netradicinius sprendimus, kaip panaudoti neįprastų formų bei medžiagų šviestuvus. Kol kas šioje srityje lyderiauja italai, mat jų darbuose vyrauja ne tik emancipuota estetika, bet ir praktiškumas. Įvairios figūros – nuo išraiškingų katinų, rožių iki istorinių asmenybių, pavyzdžiui, šviečiančios Penelopės statulos.

Įdomiausia tai, kad šie objektai gali būti naudojami ir privačiuose namuose (terasoms, teritorijoms apšviesti), ir viešosiose vietose (restoranai, barai ir jų terasos, įėjimai prie prekybos centrų, ofisai ir konferencijų salės). Šiuolaikiniuose modernios klasikos interjeruose šie šviesos šaltiniai sukuria prabangos atmosferą. Renkantis juos reiktų atkreipti dėmesį į fasado architektūrą bei landšafto ypatumus, galbūt pasitarti su dizaineriu.

Įdomu tai, kad šviestuvai, tinkantys eksterjerui apšviesti, gali būti kūrybiškai naudojami ir pastato viduje. Jie įprastai gaminami iš aukštos kokybės polietileno (angl. linear low-density polyethyle – LLDPE), yra atsparūs temperatūrai nuo -60 iki + 80 bei UV spindulių poveikiui.

Šviestuvas „Baby Love“. Romantiški vakarai sode ar sodyboje tampa atgaiva sielai – nereikia klaidžioti tamsoje ar naudoti nešiojamų šviesos šaltinių. Be to, dėl atsparumo drėgmei tokį šviestuvą galima sėkmingai padaugoti vandenyje – fontanuose, baseinuose, gėlynuose. Vandens lelijos pražysta ne tik vasarą! Gali būti kelių modelių, aukščių, spalvų – pastatomi, pakabinami, montuojami prie sienos. Nepertraukiamai mėgautis šviesa galėsite net aštuonias valandas, o valdyti bus paprasta pasitelkus nuotolinio valdymo pultelį.

lauko-apsvietimas-kitaip-myyour-baby-love2

lauko-apsvietimas-kitaip-myyour-baby-love

lauko-apsvietimas-kitaip-myyour-baby-love1

Šviestuvas „Gatto“.  Dizainerių Paolo Benevelli ir Cini Boeri sukurtas „katinas“ savo ištikimybę erdvei parodo vakare: kai sutemsta, „Gatto“ pradeda šviesti. Dieną jis nepastebimas – tiesiog „dirba“ savo darbą – sugeria šviesą. Jam nereikia jokios papildomos energijos. Tokie eksterjero ir interjero objektai puikiai tinka keliui žymėti – dar niekad nebuvo taip paprasta judėti tamsoje!

lauko-apsvietimas-kitaip-myyour-gatto2

Šviestuvas „Penelopė“. Dizaineriai, įkvėpti klasikinių skulptūrų, kuriomis senovėje dekoruodavo prabangias vilas, sukūrė įspūdingo dydžio – jos aukštis siekia daugiau kaip du metrus – šviečiančią skulptūrą. Specialus metalas leidžia šviestuvą lengvai prižiūrėti – valyti, plauti, atnaujinti.

lauko-apsvietimas-kitaip-myyour-penelope

„Šviečiantis pufas“ – daugiau kaip pusantro metro pločio ir 43 cm aukščio interjero objektas stebina savo funkcionalumu. Stilistiškai padalintas į dvi horizontalias dalis, pufas šviečia iš apačios, todėl vizualiai atrodo, jog sėdima ant įprasto minkšto objekto ant šviečiančių grindų.

lauko-apsvietimas-kitaip-myyour-nuvola-pouf1

Pasidalink: