ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Stiklo pluošto profiliai - viena perspektyviausių alternatyvų plieno konstrukcijoms

Stiklo pluošto profiliai - viena perspektyviausių alternatyvų plieno konstrukcijoms Stiklo pluošto profiliai - viena perspektyviausių alternatyvų plieno konstrukcijoms

FIBRO LT, UAB

Stiklo pluošto profiliai - viena perspektyviausių alternatyvų plieno konstrukcijoms. UAB "FibroLT" klientams siūlo vieną ambicingiausią, bei perspektyviausią alternatyvą plieno konstrukcijoms - stiklo pluošo profilius. Nerūdijantis plienas kaip statybinių konstrukcijų pagrindas nė iš tolo neprilygsta stiklo pluoštui, pastarasis konkuruoja su cinkuotu plienu, bei juoduoju metalu. Specialistų teigimu, Lietuvoje stiklo pluoštas vis dar tebėra naujiena, nors šios medžiagos pagrindu jau įgyvendintas ne vienas ambicingas projektas.

Tokią paradoksalią padėtį, kaip dažnai nutinka su moderniomis į mūsų šalį atkeliaujančiomis statybinėmis medžiagomis, didžia dalimi lemia vyraujantys mitai, jog metalas yra savotiškai tauresnė bei patikimesnė medžiaga. Jo kaina laikoma pagrįsta ir visiems suprantama, todėl į panašią stiklo pluošto gaminių kainą bei pačią medžiagą žiūrima su tam tikru nepasitikėjimu. Tačiau, specialistų tvirtinimu stiklo pluošto konstrukcijos, kurios gerokai pranoksta savo konkurentes, negali būti pigesnės nei cinkuoto ar juodo metalo gaminiai, nes jos pasižymi begale pranašumų: stiklo pluošto gaminiams būdingas didelis mechaninis atsparumas (šiuo atžvilgiu jie lenkia plieną), atsparumas korozijai bei įvairiems chemikalams, anti-magnetinės ypatybės, nesukelia radijo trukdžių. Stiklo pluoštas - efektyvus dielektrikas (medžiaga, nelaidi elektros srovei, nes neturi laisvų elektros krūvių), o šiluminė jo izoliacija prilygsta medienai.

stiklo-pluosto-profiliai1

Stiklo pluošto konstrukcijos atsparios šalčiui ir karščiui, joms nebaisūs temperatūrų svyravimai (nuo -100C° iki +180?°C). Tuo tarpu plastikas ir metalas, veikiami aukštos temperatūros išsiplečia. Žemos temperatūros veikiami - susitraukia. Stiklo pluoštas į tokias deformacijas reaguoja penkis kartus mažiau. Esant ypač žemai temperatūrai, medžiaga nekietėja ir nesitraukia, dėl to netampa trapi, nepraranda savo tvirtumo; o ypač aukštos temperatūros, neretai susidarančios pietiniuose pastatų fasadų paviršiuose, sąlygomis išlaiko stabilią formą - nepasidaro plastiška ir išlaiko itin mažą terminio plėtimosi koeficientą.

stiklo-pluosto-profiliai2

Tai tiesiog unikaliai stabili medžiaga. Kaip ir kitos kompozicinės medžiagos ji tarsi "atsimena" savo formą, todėl gaminiai iš jos praktiškai nesi deformuoja. Medžiaga nedegi, aukštoje temperatūroje nevirsta plastiška, tokiu atveju į aplinką jis neišskiria jokių toksinių medžiagų.

stiklo-pluosto-profiliai3

Stiklo pluoštas nebijo ir ultravioletinių spindulių. Įkaitus, jis neskleidžia nuodingų medžiagų, kaip kiti profiliai. Absoliutus ekologiškas švarumas - dar vienas šios medžiagos pranašumas. Stiklo pluoštui spalva (pagal RAL spalvų paletę ) suteikiama gamybos metu į smalą įmaišant reikiamo atspalvio pigmentą, todėl skirtingai nei metalo gaminiai profilio spalva neblunka. Dėl šių ypatybių stiklo pluošto konstrukcijos nesudėtingai gali būti derinamos prie kitų estetinių pastato sprendimų. Profiliai gaminami iš stiklo pluošto - nuostabios gamtinės medžiagos: ekologiškos, patvarios bei ilgalaikės.

stiklo-pluosto-profiliai4

Palyginus su klasikinėmis, statybose naudojamomis, medžiagomis vidutiniškai sutaupoma apie 30 - 40 proc. įprastai statyboms skiriamų lėšų, nes nereikia sunkių pamatų, jos greitai montuojamos, lengvai gabenamos. Stiklo pluošto konstrukcijos net keturis kartus lengvesnės nei plieninės, todėl didelį profilį, kurį įprastai kelia kranas, gali pakelti žmogus. Dėl paprasto ir greito paruošimo bei montavimo sutaupomos nemažos lėšos, kurios būna išleidžiamos sunkiajai keliamajai technikai išsinuomoti.

Stiklo pluošto profilių gamyba

Stiklo pluošto profilis - tai stiklo pluošto ir termoaktyvių dervų mišinys. Šių dervų pagrindas - skystos poliesterio, vinilo, epoksidinės ir fenolio dervos. Pastarosios suteikia antikorozines ypatybes, o dervų įvairovė paverčia medžiagą atsparia skirtingiems korozijos poveikiams.

Korozija - metalų irimas dėl fizikinės ir cheminės sąveikos su aplinka, kuomet metalas pereina į oksiduotą būklę ir praranda jam būdingas ypatybes. Pagrindinio šio reiškinio priežastis - termodinaminis metalų nestabilumas, todėl gamtoje jie visi yra oksidavęsi. Stiklo pluošto profiliai gaminami iš įvairių dervų mišinio, todėl gaminys yra apsaugotas nuo oksidacijos.

Stiklo pluošto profiliai gaminami vadinamuoju pultruzijos būdu. Ši technologija pasižymi nenutrūkstamu procesu, kurio metu stiklo pluošto siūlų matrica impregnuojama termoaktyviomis dervomis, o dervoje impregnuotas stiklo pluoštas toliau paduodamas į įkaitintą klišę, kuri parinkta pagal formuojamo produkto geometrines ypatybes. Iš esmės visi profiliai skersai sustiprinti stiklo pluošto audiniu. Profilio centre išdėstytas stiklo siūlų pluoštas, kuris atlaiko išilgines jėgas. Tokia sandara leidžia atlaikyti didesnes apkrovas.

Kietinimo procesas vyksta įkaitusioje "krosnyje", kuri sukietina dervas. Suformavus stiklo pluošto profilį atpjaunamas reikiamas jo ilgis. Pultruzijos technologija leidžia per trumpą laiką įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, o ir pačios konstrukcijos yra puikių fizinių charakteristikų, mobilios bei ergonomiškos. Stiklo pluošto profilių paviršiai padengti papildomu pluošto audiniu, kad būtų garantuotas UV ir oro sąlygų atsparumas.

Neribotai taikoma medžiaga

Dėl savo ilgaamžiškumo, saugumo bei kokybiškumo stiklo pluošto gaminių pritaikymas itin didelis. Jie naudojami chemijos bei maisto pramonėje, nutekamųjų vandenų įrenginiuose, tekstilės ir popieriaus pramonėje, tiltų bei tunelių statyboje, ir įvairios paskirties architektūroje. Stiklo pluošto konstrukciniai profiliai naudojami visur, kur yra iškelti ypatingi reikalavimai medžiagai.

stiklo-pluosto-profiliai5

Stiklo pluošto pranašumai geriausiai atsiskleidžia taikant šią medžiagą kupolo ar sferos formos pastatų konstrukcijoms. Tai gali būti gamyklos, sandėliavimo, kultūros, gydymo paskirties pastatai, poilsio pastatų konstrukcijos, sporto objektai, pavėsinės ir stoginės, vaikų žaidimų aikštelės, greitai surenkami kupolo formos paviljonai.

stiklo-pluosto-profiliai6

Sferinės konstrukcijos pastatai gali patenkinti didelės erdvės ar tūrio poreikį (iki 5 000 m²), nenaudojant atraminių kolonų ir atramų. Stiklo pluošto profilių konstrukcijos atitinka aukščiausius šiuolaikinius projektavimo, technologinius ir ekonominius pramoninės statybos reikalavimus ir leidžia išvengti didelės dalies įprastai tokio tipo pastatų statybai skiriamų investicijų. Šios konstrukcijos - nepakeičiamas sprendimas ir mažojoje architektūroje, iš šios medžiagos gaminami laiptų apsauginiai turėklai, apsauginės kopėčios, stogo apsauginės tvorelės, parkų turėklai bei pėsčiųjų atitvarai.

Pasidalink: