apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Priežastys, kodėl geriausia statyti 100 kv.m namą

Priežastys, kodėl geriausia statyti 100 kv.m namą Priežastys, kodėl geriausia statyti 100 kv.m namą

Nesupraskite manęs neteisingai, beveik visi nori gyventi name, kuriame yra atskiri kambariai svečiams, namų tvarkytojai, o vienas iš kambarių turi savo kino salę. Kai kurie žmonės kuo labiau priartėja prie savo svajonių, statydami gražius didelius šimtų kvadratinių metrų ploto namus. Tačiau daugeliui namas yra svarbus objektas, kurį reikia tvarkyti kuo patogiau. „Tiny House“ tam puikiai tinka, nes namų projektai iki 100 kv. vis populiarėja.

Namas neabejotinai yra tvirtumo simbolis

Namas neabejotinai yra tvirtumo simbolis ar bent jau buvo – pasižvalgę po pasaulį ir išvydę skandinavų gyvenimo būdą, lietuviai taip pat pamažu randa priežasčių numoti ranka į „mano namas yra mano tvirtovė“ šūkį. Maži namukai yra kaip butai name – viskas taip pat kompaktiška, bet žinai, kad gali išeiti basomis kojomis ant savo žolės, išsikepti savo kepsnį arba įmesti į krepšį. Štai priežastys, kodėl šis namas toks patrauklus. Kadangi daugelis žmonių ima paskolas būstui įsigyti, pigesnis būstas reiškia ir mažesnę skolą bankams ar kitiems kreditoriams.

Šilumos sąnaudos mažesnės

Būtų puiku, jei pastačius namą liktų vienintelė problema – džiaugtis gyvenimu. Tačiau kiekvienuose namuose reikia šildymo, o kuo didesnis tūris, tuo didesnės išlaidos. Jei turite pigų kuro šaltinį (pavyzdžiui, jei turite nuosavą medieną), tai gal ir ne bėda, tačiau daugeliui iš mūsų nesiseka ir stengiamės sutaupyti. Taip pat tai, kas pigu šiandien, gali būti brangu rytoj. Dideliuose namuose gausu erdvių, kurios retai naudojamos – garažas ne automobiliams, o daiktams, palėpė užgriozdinta voratinkliais, senais buitiniais prietaisais ir žurnalais, o rūsys, kuriame iš pradžių buvo laikomos uogienės ir žoliapjovės, buvo tiesiog tuščia. Taip pat kartais patalpos įrengiamos neapgalvotai ir vėliau praranda savo prasmę praktikoje, pavyzdžiui, darbo kambariai, valgomieji, erdvūs koridoriai, neįtikėtinose vietose esančios sandėliavimo patalpos ir kt.

Mažiau tvarkymo ir priežiūros

Jei turi pinigų, sveikinu – gali, jei ne samdyti namų tvarkytoją, tai bent pagalvoti. Tačiau lietuviai apskritai nenori leisti pinigų nereikalingiems dalykams, o ką gali padaryti patys, tą ir daro. Tad tvarkyti didelį namą gali būti sunku, jei teks pusdienį praleisti viską siurbiant, plaunant ir valant. Kadangi namo dydis paprastai yra daugiau ar mažiau proporcingas sklypo dydžiui, mažesniems namams taip pat reikia mažiau darbo. Kita vertus, jei sklypas didelis, galima pasistatyti mažesnį namą, o likusioje teritorijoje pasėti žolę ir padaryti kelis takelius bei pavėsinę – taip turėsite daugiau erdvės lauke. Vienintelis darbas, kurį reikia atlikti – pjauti žolę. Pinigus, kuriuos sutaupote nesirinkdami didelio namo, galite nusipirkti gerą vejapjovę ar net robotą vejapjovę, kuri atlieka visus darbus už jus.

 

 

Pasidalink: