apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Polistirolas: kokie yra šio pasirinkimo privalumai bei trūkumai?

Polistirolas: kokie yra šio pasirinkimo privalumai bei trūkumai? Polistirolas: kokie yra šio pasirinkimo privalumai bei trūkumai?

Statybos – viena sudėtingiausių sričių, kadangi visi atliekami procesai reikalauja labai daug specifinių žinių, įgūdžių, fizinės ištvermės. Tačiau ir tai – dar ne viskas: taip pat svarbu pabrėžti, kad reikia tinkamai išmanyti, kada ir kokia statybinė medžiaga geriausiai pateisintų lūkesčius. Na, o jų pasirinkimas yra ypač didelis ir nuolat keičiasi. Tačiau jei žinosite kiekvieno pasirinkimo svarbiausias savybes, galite būti tikri – priimti tinkamiausią sprendimą bus kur kas paprasčiau. Ne išimtis yra ir polistirolas: jei žinosite, kokiais privalumais bei trūkumais pasižymi ir statybinė medžiaga, lengvai ir greitai nuspręsite, ar verta ją rinktis.

Kokiais privalumais pasižymi polistirolas:

Gera žinia ta, kad privalumą šiai medžiagai tikrai netrūksta, tad ji puikiai pasitarnauti gali ypač įvairiais atvejais. Visų pirma, reikia akcentuoti, kad ši medžiaga yra labai atspari plėšimui bei spaudimui, o tai reiškia, kad ji ilgai išlaiko puikią būklę. Tačiau ir tai dar ne viskas – jis nesugeria drėgmės ir nepraranda puikių savo savybių net ir tuo atveju, jei ypač ilgą laiką jį veikia drėgmė. Taigi, belieka tik pastebėti, kad tai yra idealus pasirinkimas toms patalpoms, kuriose – itin aukštas drėgmės lygis.

Ne paslaptis ir tai, kad įrengiant namus ar bet kurios kitos paskirties pastatą, kuriame bus praleidžiama labai daug laiko, būtina rinktis ir kuo daugiau žmogaus sveikatai palankesnes medžiagas. Belieka tik pridurti, kad būtent polistirolas ir yra idealus pasirinkimas, kadangi jo sudėtyje nėra jokių žmogaus sveikatai kenksmingų komponentų.

Džiugina ir tai, kad lyginant su kitomis statybinėmis medžiagomis, palyginti ji nėra brangi. Taigi, puikiai tinka tiems, kurie siekia užsitikrinti patrauklų statybų biudžetą.

Kokie yra šios medžiagos trūkumai?

Visgi, svarbu akcentuoti  ir tai, kad ši statybinė medžiaga turi ir tam tikrų trūkumų. Vienų jų yra įvardijamos garso izoliacinės savybės: lyginant su kitomis statybinėmis medžiagomis, jos yra prastesnės. Taip pat svarbu paminėti, kad vandens garų perdavimo koeficientas taip pat yra palyginti žemas, kita vertus, kartais atsirandanti garų kondensacija neatneš blogų pasekmių. Taip pat svarbu žinoti, kad esant aukštesnei nei 80 laipsnių temperatūrai, polistirolas tampa pažeidžiamu.

Na, ir taip pat svarbu akcentuoti, kad ši medžiaga nėra atspari organiniams tirpikliams.

Taigi, apibendrinant polistirolo privalumus bei trūkumus, verta akcentuoti, kad tai yra geras pasirinkimas drėgnose patalpose, o taip pat ir tuo atveju, jei norite sukurti sveikatai palankius namus  - polistirole nerasime jokių kenksmingų  junginių. Taip pat jis puikiai tinka ir tiems, kurie nori užtikrinti patrauklų statybų biudžetą – jis pigesnis už daugelį kitų statybinių žaliavų. Pasižymi aukštais atsparumo stūmimui bei plėšimui indeksais.  Taip pat gali būti parduodamas akcijų metų. Visgi, trūkumų taip pat yra: lyginant su kitomis statybinėmis medžiagomis, garso izoliacijos bei garų perdavimo indeksai yra žemesni. Taip pat būtina vengti ir sąlyčio su organiniais tirpikliais ar aukštesnės nei 80 laipsnių temperatūros.

Polistirolas gali būti puikiai pritaikomas grindims bei kitiems interjero elementams; greitai bei patogiai jį galima įsigyti internetu, na, o akcijos metu, už jį mokėsite net keliasdešimt procentų mažiau.

 

Pasidalink: