ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Lanksčių ortakių sistema AIR EXELLENT – sveikas ir malonus klimatas patalpose

Lanksčių ortakių sistema AIR EXELLENT – sveikas ir malonus klimatas patalpose Lanksčių ortakių sistema AIR EXELLENT – sveikas ir malonus klimatas patalpose

TENKO BALTIC, UAB

tenko.lt

UAB „TENKO Baltic“ pristato „Air Excellent“ lanksčių ortakių sistemą. „Air Excellent“ – tai pilnai išbaigta oro skirstymo sistema, kurią galima įrengti gyvenamuosiuose ir mažuose komercinės paskirties pastatuose.  

Centralizuotų mechaninio vėdinimo sistemų su šilumos atgavimu efektyvumas labai priklauso nuo naudojamos oro paskirstymo sistemos. Ortakiai – tai tarsi šiuolaikiško energiškai efektyvaus pastato kraujagyslės. Prastai suprojektuota ar įrengta oro skirstymo sistema didins energijos sąnaudas dėl nereikalingų slėgio nuostolių ir (arba) sistemos nesandarumų, nes vėdinimo įrenginys, kad užtikrintų reikiamą oro apykaitą, turės dirbti didesne apkrova. Tai gali reikšti ir be reikalo padidėjusį triukšmingumą.

Lanksčių ortakių sistema AIR EXELLENT – sveikas ir malonus klimatas patalpose

Lanksčių ortakių sistemos „Air Excellent“ privalumai:

 • TÜV patvirtinta kokybė

Ypatingomis pastangomis pasiektas aukštas įmonės „Ubbink BV“ gamybos kokybės lygis, puikios gaminio savybės ir aukšto lygio funkcionalumas.

„Air Excellent“ sistema buvo apdovanota pramonės pirmūnų TÜV SÜD kokybės ženklu TAK-01-2013 nemetalinėms ortakių sistemoms ir tai vienintelė rinkoje esanti sistema, siūlanti pilnai išbaigtą ortakių ir fasoninių jungiamųjų detalių programą visai vėdinimo sistemai.

 • Paprastas projektavimas su BIM

Visoms „Air Excellent“ dalims sukurti „Autodesk AutoCAD“ ir „Autodesk Revit“ failai, kuriuos naudojant galima atlikti visiškai automatinį BIM pritaikytą projektavimą. Taip ne tik galima sudaryti tikslų medžiagų žiniaraštį, bet dar svarbiau – galima numatyti galimas problemas statybvietėje, t. y. dar prieš sistemos įrengimą.

Lanksčių ortakių sistema AIR EXELLENT – sveikas ir malonus klimatas patalpose

 • Paprastas parinkimas ir balansavimas

Lanksčių ortakių sistema „Air Excellent“ tiekiama su internetine parinkimo programa – konfigūratoriumi, pateikiančia išsamią informaciją apie sistemos pasipriešinimus, medžiagų žiniaraštį ir, kas ne mažiau svarbu, oro srauto ribotuvų nuostatas kiekvienam ortakiui. Oro srauto ribotuvai – būtina sistemos „Air Excellent“ dalis, nes tai įtaisai, reguliuojantys tinkamo oro kiekio tiekimą į reikiamą patalpą pastate. „Air Excellent“ konfigūratorius apskaičiuoja, kaip nustatyti ribotuvus. Jeigu įrengta sistema skiriasi nuo originalaus projekto, skaičiavimus galima nesudėtingai pakoreguoti vietoje.

Lanksčių ortakių sistema AIR EXELLENT – sveikas ir malonus klimatas patalpose

 • Premium klasės garso slopinimo savybės

Garso izoliacija kolektorinėse paskirstymo dėžutėse sumažina triukšmo perdavimą į patalpas ir slopina iš gretimų patalpų sklindantį pokalbių garsą.

 • Neperdirbtos žaliavos, antistatinės ir antibakterinės savybės

„Air Excellent“ ortakiai pagaminti iš polietileno (PE), suteikiančio ortakiams būdingą pusiau standų būvį. Komponentai, pvz., difuzorių dėžutės, adapteriai, alkūnės ir jungtys pagaminti iš polipropileno (PP), todėl yra standesni. Dvikomponenčiai sandarikliai su loveliu, skirti ovaliems ortakiams, turi termoplastinio elastomero (TPE), užtikrinančio lankstumą ir nelaidumą orui. Sistemos komponentai praturtinti antistatinėmis ir antibakterinėmis savybėmis. Visos „Air Excellent“ dalys gaminamos iš neperdirbtų, grynų, pirmą kartą naudojamų žaliavų. Ypatingomis pastangomis pasiektas aukštas gamybos kokybės lygis, puikios gaminio savybės ir aukšto lygio funkcionalumas. Ortakio vidinis sluoksnis yra labai lygus, todėl pasiriešinimas mažėja iki minimumo – taip užtikrinamas ypač aukštas oro skirstymo sistemos efektyvumas. Be to, glaudžiai bendradarbiaujama su keliomis garsiomis laboratorijomis ir pripažintomis įstaigomis, kurios atlieka nepriklausomą gaminių patikrą, bandymus ir sertifkavimą.

Lanksčių ortakių sistema AIR EXELLENT – sveikas ir malonus klimatas patalpose

 • Ypač paprastas įrengimas

Į ritinį suvyniotus ortakius paprasta nutiesti, supjaustyti reikiamo ilgio atkarpomis ir išvedžioti aplink kliūtis. Dėl mechaninių jungčių, užtikrinančių greitai atliekamą, švarų, tolygiai geros kokybės orui nelaidų sujungimą, „Air Excellent“ idealiai tinka iš anksto surenkamiesiems pastatams. Ortakius galima išvedžioti grindyse, lubose ir sienose.

Lanksčių ortakių sistema AIR EXELLENT – sveikas ir malonus klimatas patalpose

Kolektorinės sistemos – veiksmingesnės

Kolektorinės lanksčių ortakių sistemos skiriasi nuo tradicinių, standžių ortakių su atšakomis sistemų, nes ortakiai jose nuo kiekvienos gyvenamosios arba drėgnos patalpos jungiami tiesiai prie atitinkamos kolektorinės oro paskirstymo dėžutės. Savo ruožtu kiekviena kolektorinė dėžutė sujungiama su vėdinimo įrenginiu, panaudojant magistralinius ortakius ir garso slopintuvus.

 • Taip sumažinami sistemos slėgio nuostoliai.
 • Ištisiniai lankstūs ortakiai mechaninėmis jungtimis jungiami tik abiejuose galuose, todėl užtikrina didelį sistemos sandarumą.
 • Oro kiekius galima paprastai sureguliuoti srauto ribotuvais, esančiais kolektorinėse dėžutėse.
 • Garsų perdavimas tarp gretimų patalpų, taip vadinamas „telefonijos efektas”, sumažintas iki absoliutaus minimumo.

Lanksčių ortakių sistemos „Air Excellent“ komponentai:

 • Kolektorinės dėžutės „DBOX“.
 • Kolektorinė oro paskirstymo dėžutė – svarbi kolektorinių vėdinimo sistemų, tokių kaip Air Excellent, dalis. Ji jungia vėdinimo įrenginį su oro difuzoriais, įrengtais gyvenamosiose ir drėgnose patalpose.
 • Ortakiai ir sisteminiai komponentai.
 • Lankstūs ortakiai, difuzorių bei grindų grotelių dėžutės, alkūnės ir adapteriai, sandarinimo tarpinės ir kiti ortakių sistemos komponentai.

UAB „TENKO Baltic“ – Vilniuje įsikūrusi prekybinė ir inžinerinė kompanija, dirbanti atsinaujinančių energijos išteklių bei kitų pastatų inžinerinių sistemų srityje. Bendrovė siūlo geoterminio šildymo-vėsinimo bei efektyvių, energiją taupančių vėdinimo sistemų sprendimus, lemiančius minimalias šių sistemų eksploatacijos sąnaudas. Įmonė atlieka galimybių studijas, ruošia projektus, komplektuoja įrangą, organizuoja montavimą, atlieka garantinį ir pogarantinį techninį aptarnavimą.

Pasidalink: