apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Kaip pasirinkti avalynę darbui, kuri lengvai neplyštų?

Kaip pasirinkti avalynę darbui, kuri lengvai neplyštų? Kaip pasirinkti avalynę darbui, kuri lengvai neplyštų?

Darbo metu labai svarbu jaustis komfortiškai. Kuomet dirbame stovimoje padėtyje, avalynė yra vienas iš svarbiausių to komforto garantų. Visgi daug kas vis dar tenkinasi su nepatogiais darbo batais, nors bent jau internetu, o taip pat ir fizinėse parduotuvėse pasirinkimo yra tikrai įvairaus. Ypatingai nemalonu, jeigu darbiniai batai yra nepatvarūs ir yra, plyšta, atsilupa padai, ištinka kitos problemos. Jų norisi išvengti.

Būtent dėl to yra svarbu tinkamai pasirinkti kokybišką avalynę. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime, pagal ką turėtų būti pasirenkami darbo batai internetu, kad jie neplyštų ir nesusidėvėtų per greitai.

Visų pirma – kokybiškos medžiagos ir kokybiškas pasiuvimas

Tiek medžiagos, tiek pagaminimo kokybė yra labai svarbūs kriterijai. Be vieno – kitas nėra naudingas. Tai reiškia, kad avalynė gali būti pagaminta iš aukščiausios kokybės audinių, tačiau, jeigu siūlės atspurusios, kreivos, o suklijavimas nekokybiškas – avalynė ilgai nelaikys. Taip pat ir iš kitos pusės, jeigu batai yra kokybiškai susiūti ir atrodo puikiai, bet panaudotos medžiagos – žemos kokybės, yra nemaža tikimybė, kad jie plyš po didesnio krūvio.

Tik tuomet, kai šie du kriterijai dera tarpusavyje, įmanoma būti maksimaliai užtikrintiems dėl avalynės kokybės. Kai batus galite pačiupinėti savomis rankomis ar apžiūrėti iš arti, pasirinkimas palengvėja. Tačiau, jeigu perkate internetu, didesnį dėmesį kreipkite į nuotraukas bei prekių aprašymą ar informacinę skiltį, kur nurodomos medžiagos.

Antra – atsparumas jūsų darbo sąlygoms ir tinkamas dydis

Per maži batai nėra nei patogūs įprastai nešioti, nei saugus pasirinkimas darbo vietoje. Jeigu medžiagos patiria įtampą, didėja rizika, jog batas ims ir suplyš tiesiog darbo metu. Niekas to nenori, dėl to geriau įsigyti 0,5 dydžio per didelę avalynę nei 0,5 dydžio per mažą. Pastaruoju atveju nėra nieko, ką galėtumėte padaryti (jeigu batai jau prasinešiojo), tačiau su vos vos didesniu batu įmanoma užsidėti storesnę kojinę ar stipriau juos užsiveržti.

Grįžtant prie darbo sąlygų, būtina paminėti, kad skirtingose darbo pozicijose kyla labai skirtingi iššūkiai. Jeigu dirbama prie gamybos linijos, gali tekti būti arti aštrių arba sunkių daiktų. Yra cechų, kur daug chemiškai aktyvių medžiagų, karšto metalo, karštų skysčių ir kitų pavojų. Kai renkatės savo darbo avalynę, į tai atsižvelkite, kad ji kuo geriau apsaugotų kūną nuo sužalojimų bei būtų atspari pavojams.

Ypač svarbu paminėti darbą šaldytuvuose ar šaltuose sandėliuose. Čia reikėtų gerai šilumą sulaikančių ir pašiltintų batų. Na, o taip pat avalynė turėtų būti su grublėtu padu, kad geriau sukibtų su paviršiumi ir ant drėgnų plotelių bei ledo lengvai neslystumėte.

Kaip turimą darbinių batų porą padaryti patogesne?

Ne visada galime tiesiog imti ir keisti batus, pirkti naują porą. Kai kada nesinori išlaidauti, o kitais atvejais tiesiog įmanoma ir turimą porą padaryti patogesne. Tereikia įdėti šiek tiek pastangų.

Kiek ir kokių? Viskas yra ganėtinai paprasta, svarbu tik tinkamai apsibrėžti, kurios batų savybės jums nepatinka arba neatitinka lūkesčių. Praversti gali nauji vidpadžiai, jeigu pėda bate jaučiasi nepatogiai, padas yra per kietas, minkštas arba netinkamos formos. Jeigu padas yra nepatogus arba netinkamas, gali būti, kad susiformuos ydinga eisena arba netolygiai pasiskirstys apkrova. Taip, net ir menko kojos pakreipimo atveju daug lengviau batus suplėšyti.

Antras pakeitimas batams, kurį galite padaryti – pasikeisti raištelius. Kai kada batų raišteliai gali būti visiškai neelastingi arba, kaip tik, pernelyg tamprūs ir visiškai neprisiveržti prie avalynės. Abiem atvejais nešioti batus nėra patogu, ypač, jeigu ant kojų stovite po kelias valandas per dieną. Tinkami raišteliai prisideda prie to, kad avalynę bus patogiau avėti tiek intensyvaus, tiek lengvo darbo metu. Ji nebespaus ir nesmukčios, kadangi galėsite susiveržti tiek, kiek reikia ir taip, kaip reikia.

Na ir galiausiai verta paminėti nebūtinai su patvarumu, bet su jūsų pačių komfortu susijusią priemonę – purškalą nuo prakaito. Kad ir kokia gerai besivėdinanti yra avalynės pora, neišvengsite to, kad koja prakaituos. Per laiką dėl prakaito ir jame besiveisiančių bakterijų avalynės viduje nusistovi nemalonus kvapas. Tam, kad batus pavyktų nešioti ilgiau ir nereikėtų taikstytis su nemaloniais kvapais, naudokite purškalą nuo prakaito.

 

Pasidalink: