apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Darbo sauga: praktiniai patarimai, kaip išlikti saugiam darbo vietoje

Darbo sauga: praktiniai patarimai, kaip išlikti saugiam darbo vietoje Darbo sauga: praktiniai patarimai, kaip išlikti saugiam darbo vietoje

Nesvarbu, ar dirbate lauko sąlygomis, ofise ar su sunkia technika, jūsų darbo aplinkoje yra pavojų, apie kuriuos reikia žinoti. Svarbu atkreipti dėmesį į galimus pavojus jūsų aplinkoje, kad išvengtumėte traumų ir kitų nelaimių darbo vietoje. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra sauga darbo vietoje, kas atsakingas už tai, kad darbo aplinka būtų saugi, ir pateiksime patarimų, kaip užtikrinti, kad jūs ir jūsų darbo vieta visada būtų saugūs.

Kodėl darbo sauga yra svarbi?

Kai įmonė užtikrina saugią darbo aplinką, ji saugo save, savo darbuotojus ir klientus. Svarbu laikytis gairių ir procedūrų, kad būtų laikomasi darbo saugos institucijų reikalavimų. Saugi darbo vieta yra laiminga darbo vieta, nes ji sukuria patogesnę ir palankesnę aplinką darbuotojams efektyviai atlikti savo darbą.

Kas atsakingas už saugią darbo vietą?

Kai kuriose organizacijose žmogiškųjų išteklių skyrius yra atsakingas už tai, kad būtų laikomasi saugios darbo vietos standartų. Kitos įmonės gali neturėti tokių darbuotojų, todėl tokiu atveju vadovybė ir vadovai turi užtikrinti darbo vietos saugumą. Tačiau iš tikrųjų saugios ir funkcionalios darbo aplinkos kūrimas ir palaikymas yra kiekvieno pareiga.

Darbo saugos patarimai

Štai sąrašas saugos darbo vietoje patarimų, kuriuos turėtumėte įtraukti į savo kasdienybę:

1. Tinkamai naudokite įrankius ir įrangą

Tinkamai valdant įrangą galima išvengti traumų. Eksploatuokite tik tas mašinas, kurias esate apmokytas arba sertifikuotas naudoti, ir užtikrinkite, kad jos būtų reguliariai valomos ir prižiūrimos. Visada turėtumėte naudoti mašinas ir įrangą pagal paskirtį.

2. Praneškite apie visas nesaugias sąlygas

Išspręskite visas problemas, liečiančias nesaugias sąlygas ar darbo vietos pavojus, kai tik juos pastebite.

3. Dėvėkite visą būtiną saugos įrangą

Visada dėvėkite reikiamą saugos įrangą. Tinkama saugos įranga jūsų darbo vietoje gali būti šviesą atspindintys drabužiai, ugniai atsparūs drabužiai, pramoninė darbo apranga ar kažkas paprastesnio, pavyzdžiui, lateksinės pirštinės ar vinilinės pirštinės užkrečiamų ligų prevencijai. Visada dėvėkite kvėpavimo kaukę, jei jūsų erdvėje yra dulkių arba jei turite susidurti su toksiškomis ar pavojingomis cheminėmis medžiagomis ar dūmais.

4. Tvarkos palaikymas darbo vietoje

Švari darbo vieta teigiamai paveiks jūsų darbo rezultatus ir apsaugos jus bei jūsų bendradarbius nuo pavojų.

5. Venkite dehidratacijos

Gerkite pakankamai vandens, kad išliktumėte budrūs ir išvengtumėte dehidratacijos. Net ir žiemą būtina išlaikyti hidrataciją su vandeniu ir šiltais skysčiais, kad išvengtumėte galvos svaigimo ir dėmesio stokos.

6. Sėdėkite ar ką nors kelkite taisyklingai

Naudokite ergonomiškus stalus ir klaviatūras, kad neįtemptumėte riešų ir rankų. Sėdėkite tiesiai, pečius laikykite vienoje linijoje su klubais, o reikalui esant sunkius daiktus kelkite kojomis. Dėl netinkamos laikysenos gali būti įtempta nugara, kaklas ir pečiai, o tai gali sukelti rimtų sužalojimų.

7. Reguliariai darykite pertraukėles

Reguliariai darykite akių mankštas, kad išvengtumėte akių nuovargio. Reguliariai darydami pertraukėles, turite galimybę pailsėti nuo atliekamų užduočių. Kai grįšite, būsite labiau susikaupę ir turėsite didesnį darbo našumo lygį.

8. Būkite informuoti apie naujas saugos procedūras

Nors įmonės pareiga yra supažindinti darbuotojus su naujomis saugos procedūromis, jūs privalote įsitikinti, kad visiškai suprantate informaciją.

Pasidalink: