apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Buitinių nuotekų valymo įrenginiai – įsirenkite ir gaukite kompensaciją!

Buitinių nuotekų valymo įrenginiai – įsirenkite ir gaukite kompensaciją! Buitinių nuotekų valymo įrenginiai – įsirenkite ir gaukite kompensaciją!

DRENSTA, Jovitos Skorupskienės IV

www.drensta.lt

facebook.com/drensta

Dabar itin geras laikas įsirengti buitinių nuotekų tvarkymo įrenginius ir gauti kompensaciją iš savivaldybės. „DRENSTA“ supažindina su pagrindine informacija apie nuotekų įrenginius – kodėl juos verta įsirengti bei kaip susigrąžinti dalį lėšų.

Kas yra buitinių nuotekų įrenginys?

Buitinių nuotekų įrenginys yra sistema, skirta valyti ir tvarkyti namų, sodybų ar kitų gyvenamųjų pastatų nuotekas. Tai yra kompleksinė sistema, kuri leidžia nuotekas valyti nuo taršalų ir kenksmingų medžiagų, siekiant jas išvalyti iki saugaus išmetimo į aplinką arba perdirbimo.

Buitinių nuotekų įrenginys paprastai susideda iš kelių pagrindinių komponentų:

Nuotekų surinkimo ir nutekėjimo sistema. Tai apima vamzdžius, nuotekų kolektorius, patikimas nuotekų surinkimo taškas ir nuotekų nutekėjimo įrenginys. Ši sistema surenka naudojamos vandens nuotekas iš namų ir nukreipia jas į nuotekų valymo sistemą.

Nuotekų valymo sistema. Tai yra pagrindinė buitinių nuotekų įrenginio dalis, kurioje vyksta nuotekų valymo procesas. Įvairios technologijos gali būti naudojamos valant nuotekas, įskaitant mechaninį valymą, biologinį valymą, cheminį valymą arba kombinaciją šių metodų. Šis procesas pašalina taršalas, organines medžiagas, bakterijas ir kitus kenksmingus elementus iš nuotekų.

Nuotekų saugojimo arba perdirbimo sistema. Po nuotekų valymo proceso, valytos nuotekos gali būti saugomos arba perdirbamos tolimesniam naudojimui arba išmetimui. Tai gali apimti saugyklas, nuotekų filtravimo sistemas arba papildomas valymo procesus, kad nuotekos atitiktų vietos arba tarptautinius standartus.

Kontrolės ir valdymo sistema. Buitinių nuotekų įrenginys gali būti aprūpintas valdymo ir monitoringo sistemomis, skirtomis stebėti ir reguliuoti nuotekų valymo proceso veikimą. Tai gali apimti jutiklius, valdymo pultus arba automatinį valdymo įrangą, kuri užtikrina efektyvų ir patikimą sistemos veikimą.

Kokia yra buitinių nuotekų įrenginio teikiama nauda?

Gyvenate vietovėje, kurios neturi centrinės nuotekų valymo infrastruktūros. Kai kuriose kaimo vietovėse ar atokiose vietovėse gali nebūti centrinės nuotekų valymo sistemos. Tokiu atveju jums gali prireikti individualios buitinės nuotekų valymo sistemos, kad tvarkytumėte savo namų ar sodybos nuotekas.

Pageidaujate sumažinti ekologinį poveikį. Buitinės nuotekų valymo sistemos gali būti įrengiamos norint sumažinti nuotekų išmetimo į aplinką poveikį. Jūsų siekis gali būti sumažinti žalingą įtaką vietos vandens telkiniams, požeminiam vandeniui arba ekosistemai.

Esate susirūpinę dėl vandens ištekliaus saugumo. Jei jūsų gyvenamąją vietą veikia problemos su vandens tiekimu arba esate susirūpinę dėl vandens ištekliaus saugumo, individuali buitinė nuotekų valymo sistema gali būti gera alternatyva. Tokia sistema gali leisti jums perdirbti ir panaudoti nuotekas, taip sumažinant priklausomybę nuo išorinio vandens tiekimo.

Statote naują namą arba renovuojate esamą. Jei statote naują namą arba renovuojate esamą, tai gali būti puiki proga įsirengti buitinę nuotekų valymo sistemą. Tai leis jums projektuoti nuotekų šalinimo sistemą atsižvelgiant į jūsų poreikius ir vietos sąlygas.

Kiekvienas atvejis yra unikalus, todėl prieš priimant sprendimą dėl buitinės nuotekų valymo sistemos įrengimo, būtina konsultuotis su specialistais, pvz., inžinieriumi arba ekspertu nuotekų valymo srityje, kurie galės atlikti tinkamumą vertinantį tyrimą ir padėti jums pasirinkti tinkamiausią nuotekų valymo sistemą jūsų poreikiams.

Pasinaudokite puikiu „DRENSTA“ pasiūlymu ir gaukite ne tik geriausią nuotekų valymo įrenginio ir jo įrengimo kainą rinkoje, bet profesionalią NEMOKAMĄ konsultaciją su patyrusiu  specialistu Jūsų kieme, Jūsų individualiam projektui. Kompanijos meistrai nemokamai atvyks, suskaičiuos ir pateiks sąmatą tą pačią minute įsivertinę objektą.

Be to, dabar rajonų gyventojai, įsirengę buitinių nuotekų tvarkymo įrenginį, galite gauti kompensaciją iš savo rajono savivaldybės. Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, buvo įsipareigota tinkamai tvarkyti buitines nuotekas, kuriose esantys azoto ir fosforo junginiai daro žalą aplinkai. Todėl jie neturėtų patekti nei į dirvožemį, nei į vandens telkinius. Todėl rajonų savivaldybės administracijos kviečia gyventojams teikti paraiškas dėl individualių buitinių nuotekų valymo įrenginių įsigijimo dalinio kompensavimo.

Individualių nuotekų valymo įrenginių arba nuotekų kaupimo rezervuarų įsigijimo dalinis kompensavimas 

Dalinį finansavimą kompensavimo būdu už individualių nuotekų valymo įrenginių (toliau – Įrenginiai) įsigijimą gauti gali rajono savivaldybės, gyvenamosios paskirties vieno ar dviejų butų pastatų savininkai, kuriuose jie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą, einamaisiais metais atlikę Įrenginių statybos darbus ir visiškai užbaigę juos teisės aktuose nustatyta tvarka.

Kokius dokumentus reikia pateikti kompensacijai už nuotekų valymo įrenginius?

Kartu su nustatytos formos prašymu daliniam finansavimui kompensavimo būdu gauti už individualių nuotekų valymo įrenginių (toliau – Įrenginiai) įsigijimą pateikiami šie dokumentai:

1. Nekilnojamojo turto registro duomenų bazės išrašo apie nuosavybės teise įregistruotą gyvenamosios paskirties pastatą ir žemės sklypą, kuriame įrengti Įrenginiai, kopija;

2. kito(-ų) savininko(-ų) rašytinis sutikimas(-ai), kad neprieštarauja statybos darbams (taikoma, jei žemės sklypas priklauso ne vienam savininkui);

3. Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos atitinkamos savivaldybės skyriaus rašytinis sutikimas dėl statybos darbų atlikimo (taikoma valstybinės žemės fondo arba nuomojamoje iš valstybės žemėje);

4. statybą leidžiančio dokumento, ne anksčiau kaip 2021 m. sausio 1 d. išduoto vadovaujantis statybos techniniu reglamentu STR 1.05.01:2017, kopija;

5. Pareiškėjo vardu išrašyti Įrenginių bei Įrenginių projekto parengimo įsigijimo (PVM sąskaita faktūra, sąskaita faktūra) ir apmokėjimo dokumentai (mokėjimo nurodymas, pinigų priėmimo kvitas ar kitas apmokėjimą įrodantis dokumentas);

6. Įrenginių atitikties (eksploatacinių savybių) deklaracija (Įrenginių sertifikatas);

7. tiekėjo (gamintojo) ar statybos darbus atlikusio rangovo pasirašytas sumontuotų Įrenginių paleidimo–derinimo darbų aktas;

8. Buitinių nuotekų tinklų prisijungimo techninės sąlygos apie Pareiškėjo technines galimybes prisijungti prie centralizuotų nuotekų surinkimo tinklų (esamų ar planuojamų nutiesti per artimiausius 3 metus).

Užpildytus dokumentus ir paramos paraiškos formą galima pateikti ir elektroniniu būdu. Tokiu atveju dokumentai turi būti pasirašyti elektroniniu parašu arba suformuoti elektroninėmis priemonėmis, leidžiančiomis užtikrinti teksto vientisumą bei nepakeičiamumą, ir pateikti NMA elektroniniu paštu. Visą tikslią informaciją galite gauti iš savo savivaldybės.

Jau kurį laiką svarstote galimybę įsigyti nuotekų valymo įrenginius? Susisiekę „DRENSTA“ specialistais, galite pasinaudoti profesionaliomis konsultacijomis ir palengvinti savo apsisprendimą. Pasirūpinkite tvarkinga kanalizacija ir pamirškite bet kokias dėl jos kylančias problemas.

Pasidalink: