apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Ar šilumos siurblys oras oras gali vėsinti patalpas?

Ar šilumos siurblys oras oras gali vėsinti patalpas? Ar šilumos siurblys oras oras gali vėsinti patalpas?

Šilumos siurbliai dažniausiai suvokiami kaip įrenginiai, skirti tik pastatams šildyti ir karštam vandeniui ruošti. Nieko negali būti toliau nuo tiesos. Šilumos siurbliu galima vėsinti namus. Daugeliu atvejų juo galima sumažinti patalpų temperatūrą vasarą, kad namuose ištisus metus būtų jauku. Ir visa tai be atskiros oro kondicionavimo sistemos. Aptarkime, kaip vėsina šilumos siurblys oras-oras.

Karštos vasaros vis dažniau skatina ieškoti pastatų vėsinimo sprendimų. Jei nuspręsite naudoti ekologišką šildymo įrenginį, pavyzdžiui, šilumos siurblį oras-oras, visus metus galėsite tiksliai kontroliuoti temperatūrą savo namuose.

Naudojant jį ir patalpoms vėsinti, nebereikia atskiros oro kondicionavimo sistemos, todėl sutaupysite tiek investuodami, tiek vėliau eksploatuodami.

Kaip veikia šilumos siurbliai oras-oras?

Šilumos siurblys oras-oras veikia labai panašiu principu kaip ir šilumos siurblys oras-vanduo. Šie du įrenginiai skiriasi tuo, kad šiluma perduodama į orą, o ne į vandenį, darbinės terpės kondensacijos metu. Ventiliatorius, kuriame įrengtas šilumos siurblys oras-oras, tada pučiant šilto oro srovę perneša šiltą orą į patalpą.

Pasirinkus šilumos siurblį oras-oras, nereikia įsirengti radiatorių, tačiau reikėtų nepamiršti įrengti tiekimo ortakių. Būtent jais šiltas oras bus paskirstomas į atitinkamą patalpą. Kaip ir šalto oro srautai vasarą.

Verta pagalvoti apie šilumos siurblio oras-oras prijungimą prie rekuperatoriaus, kad galėtumėte įsirengti papildomą vėdinimo sistemą. Tiesiog prijunkite rekuperatorių prie ortakių sistemos, atsakingos už oro paskirstymą, kad patalpų šildymas, vėsinimas ir vėdinimas būtų vykdomas kartu su šilumos atgavimu.

Šilumos siurblys oras-oras – šildymas ir vėsinimas

Šilumos siurblys - tai prietaisas, skirtas šiluminei energijai iš šaltos patalpos pernešti į šiltą patalpą. Šildymo sezono metu šilumos šaltinis šilumos siurbliui oras-oras yra aplinkos oras. Žemoje temperatūroje iš aplinkos surinkta šiluma transportuojama į pastatą ir naudojama šildymui. Vasarą šis ciklas gali būti atvirkštinis, nes įrenginys leidžia paimti šilumą iš pastato vidaus ir grąžinti ją į išorinę aplinką patalpoms vėsinti.

Vėsinimo variantai

Šilumos siurbliai gali vėsinti dviem skirtingais būdais:

  • aktyvus vėsinimas, kai veikia šilumos siurblio kompresorius. Naudojant aktyvųjį vėsinimą, labai svarbu, kad šilumos siurblio šaldymo skysčio kontūras būtų grįžtamasis. Tai įmanoma visiems šilumos šaltiniams, taigi ir oro šilumos siurbliams;
  • pasyvusis vėsinimas, kai šilumos perteklius iš pastato pašalinamas tik veikiant cirkuliaciniams siurbliams pastato kontūre ir apatiniame šilumos šaltinyje (vertikaliajame, gruntiniame šilumokaityje arba gruntiniame vandenyje). Todėl pasyviajam vėsinimui galima naudoti tik sistemas, sujungtas su žeme ir gruntiniu vandeniu. Geriausiu atveju dalis vasaros šilumos gali būti kaupiama žemėje ir rudenį bei žiemos pradžioje naudojama pastatui šildyti.

Veiksmingiausią pasyvųjį vėsinimą paprastai galima pasiekti naudojant grindinį arba sieninį šildymą. Tuomet grindinio šildymo sistemos vamzdynų sistema sugeria perteklinę pastato šilumą, po to ši šiluma per šilumokaitį perduodama žemei.

 

Pasidalink: