apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Oro kondicionierius dirba nuolat. Kaip užkirsti tam kelią?

Oro kondicionierius dirba nuolat. Kaip užkirsti tam kelią? Oro kondicionierius dirba nuolat. Kaip užkirsti tam kelią?

Daugeliui patinka grįžti į kondicionuojamus namus ir mėgautis jų teikiamu komfortu, ypač kai vyrauja karšti ir drėgni orai. Tiesa, kartais galite pastebėti, kad jūsų oro kondicionierius įjungtas dirba nuolat arba intensyviau nei įprastai. Galbūt svarstote – ar tai normalu, o galbūt tai ženklas, kad prietaisui reikalingas remontas?

Šiame straipsnyje patyrinėsime, kas verčia oro kondicionierių dirbti be atvangos ir kokie yra galimi to sprendimai. Kai kur užteks nedidelio pataisymo, kai kurias problemas bus galima išspręsti atliekant įprastą techninę priežiūrą, o tam tikrais atvejais gali prireikti specialisto įsikišimo.

Ar normalu, jei oro kondicionierius dirba nuolat?

Įprastomis aplinkybėmis oro kondicionavimo sistema veikia ciklais. Ciklas prasideda įjungus įrenginį ir baigiasi jam pasiekus pageidaujamą temperatūrą. Inverterinio tipo modeliai gali ir toliau veikti mažesne galia, taip palaikydami temperatūrą ir sumažindami poreikį labai dažnai vykdyti ciklą, o tai taupo energiją.

Normalu, kad oro kondicionierius ciklus vykdo dažnai arba jie trunka ilgiau, jei yra didelis skirtumas tarp lauko ir patalpų temperatūros, nes kondicionieriui tenka dirbti dažniau, pasirinktus nustatymus palaikyti sunkiau. Prietaisą į normalų darbo ritmą paprastai galima grąžinti nustačius aukštesnę temperatūros vertę. Čia galite išsamiau sužinoti, apie tai, kokia yra ideali oro kondicionieriaus temperatūra siekiant išlaikyti komforto ir energijos sąnaudų balansą.  

Oro kondicionierius nepertraukiamais ciklais gali dirbti ir tada, jei yra paliktos atidarytos durys arba langas – tokiu atveju nustatytos kambario temperatūros pasiekti nebus įmanoma. Patikrinkite, ar nėra angų, per kurias pernelyg greitai iškeliauja kondicionuojamas oras, ir to turėtų pakakti, kad ciklų skaičius sumažėtų.

Tiesa, jei prietaisas veikia nuolat net ir tada, kai oras už lango nėra pernelyg ekstremalus, arba dirba iš tikrųjų nė kiek nesustodamas, kad ir kokios būtų aplinkybės, greičiausiai derėtų patikrinti, ar kur neslypi gilesnė problema.

Oro kondicionierius

Kodėl turėtumėte sunerimti, jei oro kondicionierius dirba nuolat?

Dėl nurodytų veiksnių arba dėl kitos nežinomos priežasties sutrikus oro kondicionieriaus veikimui, to ignoruoti nederėtų. Sutrikimo nepašalinę, netrukus galite susidurti su kitomis jo sukeltomis problemomis:

  • Sumažėjęs oro kondicionieriaus efektyvumas. Pagrindinė oro kondicionieriaus užduotis yra užtikrinti komfortą namuose, bet jam pradėjus veikti netinkamai, prietaisas tampa mažiau efektyvus ir nepatikimas ir ima nebeatlikti savo funkcijos.   
  • Didesnės energijos sąnaudos. Neverta net sakyti, kad kuo daugiau ciklų vykdo oro kondicionierius, tuo daugiau energijos jis suvartoja. Šiuolaikinės oro kondicionavimo sistemos yra veiksmingesnės lyginant su senesniais modeliais, todėl didelių sąskaitų už elektrą veikiausiai pavyks išvengti, tačiau prietaisą būtina tinkamai prižiūrėti.  
  • Dalių dėvėjimasis ir pažeidimai. Išlaidos, kurias teks išleisti tvarkant nedidelį oro kondicionieriaus sutrikimą, galbūt ir sukels nepatogumų, tačiau neišsprendus problemų, prietaisas gali dar labiau gesti, trumpės jo tarnavimo laikas.

Kodėl jūsų oro kondicionierius veikia nuolat?

Gali būti daugybė priežasčių, kodėl oro kondicionieriaus ciklai vykdomi neįprastai, aptarsime keletą dažniausiai pasitaikančių:  

  • Užsikimšę oro filtrai. Oro kondicionieriaus filtrai atlieka reikšmingą funkciją, siekiant neleisti kauptis dulkėms ir teršalų dalelėms, taip gerindami oro kokybę ir leisdami tekėti švariam orui. Bėdų kyla, kai jie užsikemša juose įstrigus per daug šiukšlių ir nešvarumų, o oro srautas tuomet gerokai apribojamas, oro kondicionieriui norint pasiekti norimą temperatūrą tenka dirbti sunkiau ir ilgiau.
  • Nešvarus garintuvo šilumokaitis. Garintuvo šilumokaitis sugeria šilumą iš į jį pučiamo oro. Dėl šios priežasties jame linkusios kauptis dulkės, o ilgainiui tai gali sukelti bėdų, nes šilumokaičiui pasidengus dalelėmis, menkėja oro kondicionieriaus gebėjimas vėsinti, tai lemia ir didesnes energijos sąnaudas. Galbūt net pastebėsite, kad prietaisas vietoje vėsaus oro pučia šiltą. Tai gali nutikti ir garintuvo šilumokaičiui užšalus.
  • Užsikimšusios arba nesandarios ventiliacijos angos. Ventiliacijos angos ir ortakiai leidžia orui tekėti, o oro kondicionieriui veikti taip, kaip numatyta. Ventiliacijos angose atsiradus kliūčių arba nesandarumų, oras neteka tinkamai arba gali netgi pratekėti, todėl oro kondicionierius tinkamai neveiks.
  • Sutrikęs termostatas. Termostatas pateikia temperatūros rodmenis, o oro kondicionierius tuomet sustabdo ciklą, prietaisui pasiekus tinkamą temperatūrą. Kai kuriais atvejais gali būti, kad termostatas nustoja tinkamai veikti ir pateikia neteisingus rodmenis, todėl kondicionierius negali sustabdyti ciklo, net jei patalpa atvėsinta.
  • Žemas šaltnešio lygis. Oro kondicionieriaus šaltnešio lygis gali sumažėti esant nuotėkiui. Būtent šaltnešis leidžia prietaisui atvėsinti šiltą orą, todėl jei jo nepakanka, kondicionierius net ir nuolat dirbdamas nepasieks reikiamos temperatūros.
  • Netinkamas oro kondicionieriaus dydis. Oro kondicionieriaus dydis turėtų atitikti kambario dydį ir funkcijas. Per mažas prietaisas, vėsindamas jo pajėgumams per didelį kambarį, dirbs nuolat. Per didelis kondicionierius taip pat nėra tinkamas sprendimas – nedidelei erdvei vėsinti jis išnaudos daugiau energijos.

Oro kondicionierius

Kas nutinka, kai oro kondicionieriaus lauko blokas dirba nepertraukiamai?

Gali būti ir taip, kad nenutrūkstamus ciklus vykdo ne vidaus blokas, o bėda slypi tame, jog nesustodamas veikia lauko blokas. Šio bloko sutrikimus sudėtingiau pastebėti, nes jį rečiau tikriname ir skiriame jam mažiau dėmesio. Tiesa, tai, kad lauko blokas dirba nuolat, gali išduoti tai, kaip oro kondicionierius vėsina patalpas. Galbūt prietaisas jų neatvėsina iki galo, o galbūt pastebėsite, kad jis neveikia taip efektyviai, kaip anksčiau, arba kad staiga išaugo energijos sąnaudos.

  • Nešvarus kondensatoriaus šilumokaitis. Kai kuriais atvejais galite pastebėti, kad lauko blokas nesustoja veikti net ir pasiekus tinkamą patalpų temperatūrą. Tai gali nutikti ant kondensatoriaus šilumokaičio susikaupus dulkėms. Kondensatoriaus šilumokaitis išskiria iš namų oro sugertą šilumą. Kaip ir būdinga lauko blokui, jis labiau veikiamas išorės veiksnių. Tarp lauko bloko komponentų patenka ne tik dulkės ir dalelės, bet ir lietaus vanduo, šalna ir vabzdžiai. Dėl jį padengusių dulkių ir nešvarumų šilumokaitis neleidžia šilumai pasiskirstyti, todėl lauko blokas nepaliaudamas dirba toliau.

Kaip užkirsti kelią nepertraukiam oro kondicionieriaus darbui?

Daugelio nurodytų priežasčių galima lengvai išvengti atliekant techninės priežiūros patikras. Prevencinė priežiūra būtina siekiant užtikrinti, kad oro kondicionierius veiktų sklandžiai kaip įmanoma ilgiau. Ją vykdant pavyks išvengti remonto ir neteks keisti dalių, kurias būtų pavykę išgelbėti, jei būtų buvę laiku pasirūpinta prietaisu. Pateikiame keletą standartinių techninės priežiūros užduočių, kurios padės užkirsti kelią vėlesnėms bėdoms:

  • Filtro techninė priežiūra ir valymas. Laimė, šią užduotį lengvai galite atlikti patys, jei atidžiai laikysitės atitinkamų nurodymų. Laikydami oro filtrus švarius, ne tik pasirūpinsite, kad oro kondicionierius veiktų sklandžiau, bet ir pastebėsite pagerėjusią patalpų oro kokybę. Daugiau informacijos rasite šiame straipsnyje, kuriame surinkome nurodymus, padėsiančius saugiai išvalyti kondicionieriaus oro filtrus.
  • Reguliarus valymas ir patikros. Paprastą valymą galite atlikti, drėgna šluoste nuvalydami dulkes nuo oro kondicionieriaus įrenginio išorinio korpuso. Taip pat patikrinkite, ar nėra kliūčių aplink ventiliacijos angas, nuotėkių, neįprastų garsų arba kvapų. Nepamirškite nuvalyti tiek vidaus, tiek lauko bloko.
  • Oro kondicionieriaus įrenginio techninė priežiūra. Tai – užduotis, kurią derėtų patikėti specialistui – jis ne tik išspręs skubaus dėmesio reikalaujančias problemas, pavyzdžiui, išvalys nešvarius kondensatoriaus ir garintuvo šilumokaičius, bet ir aptiks nukrypimus, kurių gali nepastebėti nespecialisto akis.
  • Ortakių techninė priežiūra. Paprastai tinkamai sumontavus oro kondicionierių, sistemos ortakiai optimaliai tarnauja ilgus metus, nes filtrai neleidžia patekti dalelėms ir nešvarumams. Dažniausiai norint pasirūpinti ortakių priežiūra užtenka juos patikrinti ir įsitikinti, kad viskas tvarkinga, ir retkarčiais išvalyti. Tiesa, ortakiuose kartais gali atsirasti nesandarumų, kuriuos būtina užsandarinti arba, veikiant ekstremalioms oro sąlygoms, izoliuoti. Bet kokiu atveju, prižiūrint ortakius derėtų kliautis profesionalo patarimais.

Kada derėtų kreiptis į specialistą?

Jei atliekant reguliarią techninę priežiūrą oro kondicionierius vis tiek neveikia tinkamai, gali būti metas kreiptis pagalbos į profesionalų techniką. Prietaiso remonto greičiausiai nepavyks išvengti, jei sugedo termostatas arba pratekėjo šaltnešis. Specialistas padės sutvarkyti iškilusį sutrikimą ir patars dėl tolesnių žingsnių.  

Būtina atkreipti dėmesį, kad oro kondicionavimo sistemos montavimą taip pat svarbu patikėti profesionalui. Optimalus įrengimas padės ilgainiui sutaupyti lėšų, o patikimas technikas, pasitelkdamas savo žinias, prietaisą įrengs veiksmingai ir tinkamai, pritaikydamas jūsų namų poreikiams. Pavyzdžiui, jei parenkamas netinkamo dydžio oro kondicionierius, vienintelis būdas išspręsti šią problemą yra jį pakeisti. Šių išlaidų galima išvengti pasikliovus patikimo profesionalo žiniomis, kuris rekomenduos tinkamo galingumo oro kondicionierių, atsižvelgdamas į jūsų namų dydį, lubų aukštį, saulės šviesos kryptį, izoliaciją ir kitus veiksnius. Sužinokite daugiau apie oro kondicionierių dydžius, vėsinimo galią ir kitus kriterijus, su kuriais susidursite, domėdamiesi šių prietaisų modeliais.  

„Hitachi“ sprendimai, leisiantys mėgautis idealiu oro kondicionavimu

Esame ne kartą įsitikinę, kad siekiant užtikrinti sklandų oro kondicionieriaus veikimą, itin svarbi prevencinė techninė priežiūra ir tinkamas sumontavimas. Kad ir kokie būtų jūsų namų vėsinimo ir šildymo poreikiai, „Hitachi“ gyvenamųjų patalpų oro kondicionierių asortimente rasite tobulą sprendimą. Naujasis „airHome“ asortimentas idealiai tiks tiems, kurie nenori oro kondicionavimui skirti savo laiko.

Jo išmanios funkcijos palengvins įprastus techninės priežiūros darbus:

  • oro kondicionavimo sistemos nuotolinė stebėsena ir valdymas iš išmaniojo telefono per „airCloud Home“ programėlę;
  • „FrostWash“ savaiminio išsivalymo technologija, kuri neleidžia dulkėms, dalelėms ir bakterijoms kauptis ant oro kondicionieriaus dalių užšaldydama nešvarumus ir juos ištirpdydama.

Kur galite mus rasti?

Mūsų ekspertų komanda mielai supažindins jus su mūsų gyvenamųjų patalpų oro kondicionierių asortimentu, o mūsų techninės pagalbos komanda patars dėl prevencinės priežiūros. Susisiekite su mumis arba vienu iš mūsų partnerių savo regione.

Pasidalink: