apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Kokia yra elektros generatoriaus naudojimo instrukcija?

Kokia yra elektros generatoriaus naudojimo instrukcija? Kokia yra elektros generatoriaus naudojimo instrukcija?

Norite nepriklausomybės ir nuolatinio elektros energijos tiekimo? Ką tik nusprendėte nusipirkti arba išsinuomoti generatorių, bet nerimaujate, ar galėsite jį saugiai eksploatuoti? Nesate tikri, ar sugebėsite gerai prijungti įrangą? Aptarkime, kaip turi būti naudojami elektros generatoriai.

1. Apsauga nuo oro sąlygų

Jei generatoriaus agregatas stovi prie namo, jis turi būti tinkamai apsaugotas nuo nepalankių oro sąlygų. Jis turi būti gerai apsaugotas nuo lietaus, sniego ir drėgmės, kurių perteklius gali sukelti trumpus jungimus ir sugadinti įrenginį.

2. Laikykite ant lygaus paviršiaus

Kad generatorius tinkamai veiktų, reikia stabilaus, lygaus paviršiaus. Turėkite omenyje, kad optimalus generatoriaus veikimas priklauso nuo pakankamo alyvos ir degalų srauto, todėl generatorių būtina pastatyti ant lygaus, stabilaus pagrindo.

3. Neeksploatuokite uždaroje patalpoje

Nereikėtų pamiršti, kad generatorių degalai skleidžia dūmus, todėl nepatartina jų eksploatuoti uždarose patalpose. Eksploatuojant generatorių garaže ar rūsyje kyla nuodingų dujų susikaupimo pavojus, todėl jei jau nusprendėte generatorių statyti tokioje patalpoje, turite užtikrinti, kad joje būtų įrengta tinkama išmetimo ir oro cirkuliacijos sistema. Generatorius be reguliarios oro apykaitos gali perkaisti.

4. Elektros vartotojų sujungimas

Prieš prijungiant elektros vartotojus prie generatoriaus, reikia įsitikinti, kad jų bendra galia nėra didesnė už generatoriaus galią. Reikia atsižvelgti į tai, kad kai kurie prietaisai įjungimo metu suvartoja didesnę (kartais kelis kartus) galią. Taip pat patartina jungti ne visus vartotojus iš karto, o po vieną.

Kitas svarbus klausimas – kada juos prijungti ir atjungti. Šiuo atveju svarbiausia laikytis principo, kad elektros generatoriai įjungiami ir išjungiami tada, kai atjungiamos apkrovos. Todėl svarbu įsitikinti, kad prieš įjungiant generatorių prie jo neprijungtos jokios apkrovos. Jas prijunkite tik tada, kai generatorius veikia, ir atjunkite prieš generatoriui baigiant veikti. Taip išvengsite galimų prie generatoriaus prijungtos įrangos pažeidimų.

Taip pat turėtume nepamiršti, kad generatoriuose yra dviejų tipų lizdai: vienfaziai (16 A, 230 V) ir trifaziai (32 A, 400 V). Vienfaziai kištukiniai lizdai yra tokie, su kokiais susiduriame savo namuose ir prie kurių jungiami visi kasdieniai prietaisai, pavyzdžiui, buitinė technika ir kompiuteriai. Trifaziai kištukiniai lizdai naudojami sunkesniems, didelės galios prietaisams, paprastai naudojamiems pramonėje.

5. Alyvos ir degalų lygio tikrinimas

Kiekvieną kartą prieš paleidžiant elektros generatorių reikia patikrinti alyvos lygį. Jei jis per mažas, jį reikia papildyti pagal atitinkamos įrangos naudojimo instrukcijoje pateiktus nurodymus.

Taip pat reikėtų patikrinti degalų lygį ir įsitikinti, kad jis nenukrito žemiau leistino minimumo. Jei generatorius ilgą laiką nenaudojamas, bake nepalikite daug degalų, nes dėl garavimo jie praras kokybę.

 

 

 

Pasidalink: