apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Židiniai ir krosnelės iš ketaus. Kodėl Jøtul renkasi ketų?

Židiniai ir krosnelės iš ketaus. Kodėl Jøtul renkasi ketų? Židiniai ir krosnelės iš ketaus. Kodėl Jøtul renkasi ketų?

Židiniai ir krosnelės iš ketaus. Kodėl Jøtul renkasi ketų? Jøtul gamina židinius iš ketaus nuo 1853 metų. Ši medžiaga puikiai tinka, nes atlaiko aukštą temperatūrą ir staigius jos pokyčius. Būtent todėl „Jøtul“ renkasi ketų židiniams, kaip automobilių gamintojai renkasi ketų varikliams gaminti.

Jøtul ketus gaunamas perdirbant metalo laužą, superkamą iš vietinių pardavėjų. Jis išlydomas ir išvalomas, papildomas anglimi ir kitomis besilydančiomis medžiagomis. Pasiekusi reikiamą temperatūrą, išlydyta geležis analizuojama gamyklos laboratorijoje Kråkerøy o prireikus papildoma reikiamomis medžiagomis, kol tampa garsiosios Jøtul kokybės. Tada liejimo automatas supilsto skystą geležį į formas iš specialaus smėlio, kuriose ji sustingsta, kad vėliau virstų naujoviškomis Jøtul malkinėmis krosnelėmis.

kodel-jotul-renkasi-ketuTinka naudoti esant ekstremaliai temperatūrai

Ketaus malkinių krosnelių dalys liejamos formose. Ketus – labai stabili medžiaga, kuri neišsikreipia ir nekeičia formos veikiama aukštos temperatūros.

Palyginti su kitomis medžiagomis, ketus yra itin tvirtas; tuo galima įsitikinti ir kasdieniame gyvenime – pilant šaltą vandenį ant įkaitusios ketaus keptuvės ir skardinės kepimo formos.

Nepaisant to, kad jos pagamintos, galima sakyti, iš tos pačios medžiagos, į temperatūros pokyčius reaguoja visiškai skirtingai – skardinis indas deformuojasi, o keptuvė išlaiko pradinį pavidalą.

krosneles-ir zidiniu-ugniakurai-jotul5

Formuojama medžiaga

Ketus liejamas į trimates (3D) formas. Todėl galima pagaminti dalis, kurių konstrukcija tiksli iki smulkmenų, turi sudėtingų kampų, kraštų ir įvairių raštų. Dėl tokių detalių gerėja gaminių kokybė – tiek vizualiai, tiek funkcionaliai. Gaminiai yra vientisi ir tvirti, be sujungimų ir suvirinimo siūlių, kurios eksploatuojant gaminį susidėvėtų.

krosneles-ir zidiniu-ugniakurai-jotul1

Ilgalaikio vartojimo medžiaga

Dėl tų pačių priežasčių, dėl kurių automobilių gamintojai nusprendžia gaminti variklio blokus iš ketaus, Jøtul malkinėms krosnelėms ir židiniams daryti irgi renkasi ketų. Tiekiant gaminį, kuris turėtų tarnauti vienai ar daugiau kartų, negalima eiti į kompromisus dėl medžiagų kokybės. Liejyklos darbas brangus, reikia daug investuoti. Be to, kiekvieno atskiro židinio tobulinimas reikalauja didesnių investicijų į formas. Užtat rezultatas – gaminys, kuriuo galima džiaugtis ilgus metus.

krosneles-ir zidiniu-ugniakurai-jotul2

Keičiamos dalys

Tiek ketaus krosnelės, tiek židinio kapsulės susideda iš keleto tarpusavyje sujungtų dalių. Tarp visų jų dedama karščiui atspari mastika, kad gaminys būtų visiškai sandarus. Galimybė pakeisti bet kurią dalį ir puikios garantinės sąlygos leidžia džiaugtis Jøtul gaminiu ilgus metus.

krosneles-ir zidiniu-ugniakurai-jotul3

Dėmesys antrinėms medžiagoms ir aplinkosaugai

Jøtul produkcija gaminama gamykloje, anksčiau vadintoje „Kråkerøy Verk“, Fredrikstade, Norvegijoje. Kiekvieną dieną metalo laužo gaunama iš vietinių metalo laužo prekybos agentų. Jis išlydomas ir paverčiamas naujais, moderniais židiniais. Gamyba vyksta vidury gyvenamojo rajono, todėl aplinkosaugos, išmetamųjų teršalų kiekio ir triukšmo lygio reikalavimai labai griežti. Turint omenyje minėtus dalykus ir faktą, kad mediena –atsinaujinantis ir CO 2 išmetimo atžvilgiu neutralus šilumos šaltinis, galima tvirtai teigti, jog rinkdamiesi Jøtul gaminius, saugote aplinką ir klimatą.

krosneles-ir zidiniu-ugniakurai-jotul4

JOTUL atstovybė Lietuvoje

Daugiau informacijos:

JOTUL atstovybė Lietuvoje infopuslapis

Pasidalink: