apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Vonios plytelės sienoms ir grindims: kodėl taip svarbu naudoti kokybiškas medžiagas?

Vonios plytelės sienoms ir grindims: kodėl taip svarbu naudoti kokybiškas medžiagas? Vonios plytelės sienoms ir grindims: kodėl taip svarbu naudoti kokybiškas medžiagas?

Plytelės vonios kambaryje jau kurį laiką yra vienas dažniausių pasirinkimų ne tik mūsų, bet ir kitose šalyse – jos pritaikomos tiek sienų, tiek grindų apdailai. Šios apdailos medžiagos yra vertinamos dėl savo universalumo ir plačios stilistinės įvairovės.

Visgi, reikėtų žinoti, jog plytelės plytelėm nelygios, todėl net ir pasirinkę tokius dekoro elementus, labai greitai galite nusivilti – viskas priklausys nuo to, ar ieškodami tinkamiausių medžiagų, atsižvelgsite į jų kokybę. Jei manote, kad didelio skirtumo šiuo atveju nepajausite, smarkiai klystate: yra kelios esminės priežastys, kodėl verta investuoti į aukštos kokybės sienų ir grindų plyteles.

Apdailos medžiagų ilgaamžiškumas

Logiška, jog tiek kokybiškesnės vonios sienų plytelės, tiek grindims skirta apdaila patikimai atliks savo funkciją kur kas ilgesnį laikotarpį. Tai reiškia, jog visos Jūsų investicijos atsipirks, o apie pokyčius taip pat neteks ilgai galvoti. Tiesa, kokybė ne visuomet remiasi į aukštesnę kainą: jei vonios plytelės turės tvirtą struktūrą ir bus pagamintos iš patikimų medžiagų, apie bet kokius rūpesčius galėsite pamiršti.

Šių apdailos medžiagų kokybę dalinai nusako ir jų atsparumas skirtingiems elementams, tokiems kaip didelis drėgmės kiekis, įbrėžimai ar didelė apkrova. Kuo visi šie parametrai aukštesni, tuo ilgiau vonios plytelės sienoms ir grindims atrodys tarsi ką tik įsigytos. Šiame kambaryje labiausiai norisi atsipalaiduoti, o ne kruopščiai saugoti apdailos elementus – jei plytelės turės puikias specifikacijas, jomis Jums reikės tik grožėtis.

Saugumas

Taip, vonios kambario negalėtume pavadinti pavojingu, tačiau šioje patalpoje besikaupianti drėgmė gerokai padidina parvirtimų ir paslydimų riziką – apie tai ypatingai rekomenduojama pagalvoti dar tik pradedant rinktis vonios grindų plyteles. Kokybiškos, specialiai šiam tikslui skirtos apdailos medžiagos ne tik atlaiko didesnes apkrovas, bet ir turi ne tokį slidų paviršių. Žinoma, pasisaugoti vis vien reikės, tačiau iš esmės galėsite jaustis kur kas ramiau.

Nemalonių situacijų gali įvykti ir tuomet, jei šie dekoro elementai įskils: tokia situacija pavojinga kalbant ne tik apie grindų, bet ir apie vonios sienų plyteles. Nuo tokių problemų nėra apsaugotas nei vienas, tačiau vėlgi – jeigu vonios kambario plytelės bus tvarios ir kokybiškos, turėsite gerai „pasistengti“, kad pavyktų jas pažeisti.

Bendra vonios kambario atmosfera

Kokybiškas plyteles voniai pravartu naudoti ne tik dėl saugumo ar tvarumo – daugeliui ne mažiau svarbu ir tai, kaip šios apdailos medžiagos atrodys. Galite net neabejoti: aukštesnės kokybės dekoro elementus nesunkiai atskirs net ir visiškai neįgudusi akis – skirtumai ypatingai pasijaus, jei bandysite suderinti skirtingai klasifikuojamas plyteles.

Ši klaida, siekiant sutaupyti, daroma bene dažniausiai – aukštos kokybės vonios plytelės klijuojamos tik „pavojingiausiose“ zonose (pavyzdžiui, duše ar prie praustuvo), o kitoms vietoms pasirenkami ne tokie tvarūs modeliai. Visgi, nors toks sprendimas praktiniu požiūriu būtų priimtinas, stilistiškai jis nesižiūrės – skirtingas plyteles vonios kambaryje apjungti galima ir netgi siūloma, tačiau geriausia, jei jos būtų panašios kokybės.

Į kokybę verta investuoti tiems, kurie svajoja apie saugų, ilgai nesenstantį ir stilingą vonios kambario interjerą – patikimos vonios plytelės leis užtikrinti visus šiuos aspektus. Kokybiškų apdailos medžiagų ieškokite Apdailosnamai.lt parduotuvėje: čia jas įsigysite palankia kaina.

Daugiau informacijos:

infopuslapis

Pasidalink: