ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Vandens nugeležinimas – ekologiškas vandens valymas

Vandens nugeležinimas – ekologiškas vandens valymas Vandens nugeležinimas – ekologiškas vandens valymas

Šiandieną nuosavų namų ūkiai labai dažnai kaip tiekiamo vandens šaltinį pasirenka įsirengti nuosavą gręžinį. Įsirengus nuosavą gręžinį labai didelė tikimybė, kad vanduo bus geležingas. Vandens nugeležinimo filtras praktiškas sprendimas turėti aukščiausios kokybės vandenį namuose.

Vanduo iš gręžinio

Tiekiamas vanduo iš gręžinio gali būti ne tik geležingas, bet jame gali būti ištirpusio mangano. Manganas yra gamtinės kilmės ir į vandenį patenka nuo uolienų esančių mineralų. Manganas yra sunkusis metalas. Taip pat vandenyje gali būti amonio arba arseno medžiagų pervišiai. Jeigu jaučiate, kad vanduo smirda sugedusio kiaušinio kvapu, tai reiškia, kad vandenyje yra sieros vandenilio dujų. Jos yra nepavojingos, bet tokį vandenį vartoti yra itin nemalonu. Visas šias vandens kokybės problemas gali padėti išspręsti automatiniai vandens nugeležinimo filtrai.

Automatiniai vandens nugeležinimo filtrai

Automatiniai vandens nugeležinimo filtrai gali būti dviejų rūšių - geležis gali būti oksiduojama deguonies pagalba arba geležis oksiduojasi katalizatoriaus pagalba, kitaip vadinamas reagentinis vandens nugeležinimo filtras.

Norėtume plačiau pakalbėti apie vandens nugeležinimo filtrus, kurie naudoja deguonį vandens oksidavimui. Geležies ir kitų cheminių medžiagų šalinimui naudojamas deguonis, kvarcinis smėlis ir oksidatorius (paspartinti geležies oksidavimą). Kaip matome, nugeležinimo filtras savo procese naudoja natūralias medžiagas, tokias kaip oras ar smėlis, dėl šios priežasties galime vandens nugeležinimo filtrą vadinti ekologišku. Tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti paprastas geležies šalinimas iš vandens, dažnu atveju tai yra labai individualus sprendimas. Tai priklauso nuo reikalingo vandens filtro našumo, geležies kiekio ir kitų cheminių vandens savybių. Dėl to rekomenduojama su turimu vandens tyrimu kreiptis į vandenvalos specialistą, kad būtų parinktas tinkamas vandens nugeležinimo filtras.

Vandens nugeležinimo filtras be geležies, taip pat iš vandens gali pašalinti tokias chemines medžiagas kaip manganas, amonis ar sieros vandenilis. Paruošus specialią įkrova papildomai gali būti šalinami ir arseno kiekiai esantys vandenyje.

Automatinių vandens nugeležinimo filtrų servisas

Vandens nugeležinimo filtrai yra ganėtinai ilgaamžiai. Tinkamai prižiūrimi jie gali tarnauti 20 metų ir daugiau. Svarbu, kad vandens filtrai būtų reguliariai prižiūrimi, laiku atliekami vandens filtro vožtuvo profilaktikos darbai, reguliariai keičiama filtruojanti įkrova ir kartu patikrinama kaip veikia oro kompresorius ar inžektorius.

Automatiniai vandens nugeležinimo filtrai yra labai imlūs priežiūrai dėl keleto priežasčių. Pirma iš vandens yra valoma geležis, dėl šios priežasties labai stipriai apsineša vožtuvas, taip pat ir kitos filtruojančios medžiagos. Jas būtina pravalyti, kad tinkamai veiktų. Antra priežastis yra susioksidavusi geležis kolonoje prieš ją išfiltruojant ji trinasi su kvarciniu smėliu, ko pasekoje ilgainiui naudojant vandens nugeležinimo filtrus, juose esanti įkrovą nusidėvi ir būtina ją pakeisti. Trečia vandens nugeležinimo procesas labai imlus deguonies kiekiui, labai svarbu, kad jo būtų ne tik per mažai bet ir ne per daug. Kiekvieno filtruojančio elemento užsinešimas geležimi padidina riziką, kad deguonies kiekis gali būti netinkamas ir dėl šios priežasties vandens filtravimo procesas bus blogas. Ketvirta priežastis, kad plika akimi galima nepamatyti, kad nėra tinkamai valomas vanduo, ypač jeigu po vandens nugeležinimo sistemos yra sumontuotas automatinis vandens minkštinimo filtras. Ilgainiui vartojant netinkamai nugeležintą vandenį gali sugesti ne tik vandens minkštinimo filtras, bet ir santechnika, kuri yra naudojama namuose.

Kad vandens filtrai patikimai tarnautų ir Jūs galėtumėte daugelį metų mėgautis saugiu ir švariu vandeniu, nepamirškite juos tinkamai prižiūrėti.

Pasidalink: