apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Užuolaidos, širmos, romanetės ir austrijetės - ką pasirinkti interjere

Užuolaidos, širmos, romanetės ir austrijetės - ką pasirinkti interjere Užuolaidos, širmos, romanetės ir austrijetės - ką pasirinkti interjere

Užuolaidos, širmos, romanetės ir austrijetės - ką pasirinkti interjere. Įmonės UAB "Aisvita" specialistai teigia, jog tinkamai parinktos užuolaidos, romanetės, austrijietės ar širmos sukuria interjero visumą ir tobulą namų harmoniją. Užuolaidos gali tapti neribotų idėjų visuma, kuri Jūsų namus pripildys dar daugiau jaukumo ir geros nuotaikos. Taigi, padedame atsakyti į klausimą kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp užuolaidų, širmų, romanečų ir austrijiečių ir kaip pasirinkti tinkamiausią individualų sprendimą.

JAPONIŠKOS ŠIRMOS namuose

Širmos atkeliavo iš Japonijos, jos ypač tinka minimalistinio stiliaus interjere. Tai audinio gabalai, horizontaliai judantys aliuminio bėgeliu. Širmos siuvamos iš įvairiausių audinių, skaidrių, puošnių, su kitų audinių fragmentais, skersiniais strypeliais.

Širmos yra valdomos specialu mechanizmu, kurio pagalba visos dalys susislenka viena už kitos į vieną lango pusę, taip pat širmos valdomos stumdomų lazdelių pagalba, arba tiesiog ranka. Širmas galima tvirtinti tiek į lubas, tiek į sieną, pritaikant tam skirtus kampuočius. Širmos yra puiki priemonė uždengti didelius panoraminius langus, turėti patogų išėjimą lango centre į lauką ar į terasą. Širmos gali būti naudojamos vietoj spintos durų, taip pat gali būti naudojamos ir vietoj slankiojamų durų arba tiesiog atskirti patalpą i kelias dalis. Širmos šiuo metu tai pati populiariausia langų dekoravimo priemonė, kuri užkerėjo net didžiausius skeptikus.

sirma

Japoniškų širmų istorija

Širmos „byobu“ yra vienas skiriamųjų japonų meno formų. Nors apie Japonijos kultūrą yra žinoma labai daug, širmų tikroji kilmės šalis yra Kinija, kai aštuntą amžių (po Kristaus) jos atkeliavo ir į Japoniją. Dar iki šių dienų yra išlikusios pirmos kinų kilmės širmos (daugelis jų yra popierinės), kurios buvo pagamintos antrame - trečiame amžiuje po Kristaus. Momoyama eros metu (1568-1615), su nedideliais stiliaus ir techniniais pokyčiais, širmos tapo vienu pagrindinių interjero dizaino elementų Japonijoje.

Tradiciniuose japonų namuose daugiausia vyravo atviri kambariai su minimaliu kiekiu baldų. Namų kambarių dydį buvo galima keisti uždarant arba atidarant dažytas stumdomas duris fusuma. Tokiu būdu kampinės erdvės galėjo būti sušvelnintos arba išdalintos, atskiriant jas širmomis. Jos dažnai buvo naudojamos atskirti svarbių asmenų erdvę, prieškambario, valgomojo ar miegamojo kambario zonas. Kita svarbi širmų funkcija buvo apriboti žibalinių lempų ar žvakių šviesą. Širmos, tam tikra prasme, ir dabar yra priskiriamos prie dekoratyvinių baldų ar bent jau kaip funkcinis menas.

Širmų grafiniai elementai yra stipriai priklausomi nuo Japonijos meno mokyklų. Dažniausiai yra išskiriami du pagrindiniai širmų puošimo stiliai - tai senosios Kinijos bei Japonijos istorijos motyvai.

Dažnai, bet ne visada, širmos buvo kuriamos poromis - 2,4,6 ar net iš 8 dalių. Dviejų dalių širmos dažniausiai būdavo po 1 metrą pločio ir 2 metrų aukščio. Keturių ar šešių dalių širmos - po 0,7 metro pločio ir 2 metrų aukščio. Aštuonių dalių sistemą sudarydavo dar siauresnės dalys. Norėdami pamatyti širmą „tradiciniu“ būdu, paveikslėlį reikia „skaityti“ iš kairės į dešinę. Taip pat naudinga pažvelgti į širmą ir iš apačios - tai leidžia žiūrovui geriausiai suprasti širmų meninę paskirtį.

Į Europą širmos pateko XVII a. kartu su rytietiško interjero mada. Europiečiai greitai suprato, kad su širma gali žaisti erdvinius žaidimus, kad jis įdomus ne tik kaip interjero detalė, bet ir kaip meno kūrinys. Širma - interjero intriga. Ji ne tik skiria erdvę, ką nors slepia, bet ir prikausto dėmesį, sužadina smalsumą. Šiais laikais jos siuvamos iš įvairiausių audinių, naudojami skirtingi motyvai, taip jas priderinant prie namų interjero.

UŽUOLAIDOS INTERJERE

Kiekvienas svajoja apie jaukius ir stilingus namus, kuriuose vyrautų estetika ir harmonija. Užuolaidos mums yra būtinos ir tik jos mūsų namus paverčia šiltais ir jaukiais.

Užuolaidos - tai tikrai ne pats paskutinis pirkinys jūsų būstui. Tai daug daugiau! Jos gali būti pagrindinis akcentas, kuris išryškins, pagyvins ar suteiks išskirtinumo jūsų interjerui.

Dienines užuolaidos siuvamos iš lengvų, šviesių, matinių ir skaidrių audinių. Jos gali būti, trumpos ar ilgos, iki pat grindų, ar net gulėti ant jų. Jeigu miegoti netrukdo pravažiuojantys automobiliai ar gatvės žibintų šviesos tai dieninių užuolaidų užteks.

Jeigu svarbu, kad naktį būtų tamsu, tai bus reikalingos ir portjeros kurios siuvamos ir tamsesnių spalvų ir tankesnių audinių. Tačiau jeigu išsimiegate tik tuomet kai kambaryje visiška tamsa tai teks prie portjerų prisiūti pamušalą iš specialios medžiagos vadinamos "blackout". Jei naktinės užuolaidos netraukomos, tada atliks tik estetinę funkciją, įrėmins dienines. Galutinį lango įrėminimo rezultatą lems ir karnizo parinkimas, jo antgaliai, užuolaidų parišimo laikikliai.

Yra dar ir tarpinės užuolaidos kurios, kabinamos vienos. Šios užuolaidos dažniausiai siuvamos iš tankesnių bet sunkiau permatomų audinių, jie turi būti gana šviesūs, kad langą pridengtų bet praleistu šviesą. Tam ypač tinka tinklinės užuolaidos.

Be klasikinių užuolaidų, namus taip pat puikiai puošia: austrijietės, romanetės bei širmos.

Dieninės ir naktinės užuolaidos kabinamos ant karnizų. Karnizai yra mediniai, metaliniai, tvirtinami i sieną, plastikiniai taip pat metaliniai tvirtinami į lubas. Reikia neužmiršti, kad karnizas svarbi dekoro detalė, ji turi derėti ne tik prie užuolaidos bet ir prie patalpos interjero.

Užuolaidas galime papuošti įspaudžiamais metaliniais žiedais. Per juos pervėrus karnizą, užuolaida kris gražiomis didelėmis bangomis.

uzuol

Užuolaidų atsiradimo istorija

Daug daug metų atgal, kažkur neandertaliečių urve, namų moteris suprato, kad išdirbtas žvėries kailis puikiai tinka ne tik pridengti žmogaus kūną. Ant olos įėjimo pakabintas, jis blokuoja šviesą, sulaiko šilumą bei suteikia privatumo. Tokio tipo „uždangalai" yra laikomi šių dienų užuolaidų protėviais.

Laikui bėgant, užuolaidos ant langų, durų bei dušų kabinų tapo būtinybe. Užuolaidos buvo naudojamos senuose buriniuose laivuose, lūšnose ar paprastuose rastiniuose nameliuose, kurių nedidelius langus puošė spalvotos drobės.

Šiaurės Amerikos indėnų gyvenamųjų palapinių durų funkciją atilkdavo iš storo audinio ar žvėries kailio pagaminti audiniai. Tokio tipo užuolaidos atlikdavo ir daugiau funkcijų - sulaikydavo šilumą, dulkes, vabzdžius, šilumą.

Besivystant civilizacijoms, užuolaidos virto dekoratyviniais langų papuošimais. Didelius pilių ir prašmatnių dvarų langus puošė iš prabangių audinių (šilko, vilnos, lino) pagamintos užuolaidos. Vis daugiau ir daugiau atsirasdavo amatininkų, kurie versdavosi audinių bei užuolaidų gamyba. Kurį laiką šioje srityje pirmavo Belgija ir Airija, kurių meistrų rankų darbo nėrinių užuolaidos buvo laikomos geriausiomis europoje.

Užuolaidos turėjo savo paskirtį net miegamajame. Jos žiedais būdavo tvirtindamos prie aukštai virš lovos pakelto rėmo ar didelio žiedo. Tokio tipo naktinės užuolaidos ilgus šimtmečius vyravo Skandinavijos ir Europos valstybėse. Jos būdavo gaminamos iš lengvai prižiūrimos medžiagos, pavyzdžiui vilnos ar kanifaso.

Tropiniame klimate naktinės užuolaidos, pagamintos iš bambukų, nendrių ar panašių medžiagų, atlikdavo ir apsauginę funkciją - saugodavo nuo staigių vėjo gūsių ir vabzdžių. Rytų šalyse nebuvo nei vieno haremo, kurio nepuoštų pakabinti raudoni audiniai.

Laikui bėgant, užuolaidos patapo nepamainomos būsto interjero dizaino dalimi. Nors jų stiliai ir pasikeitė, tačiau jų pagrindinė funkcija išliko ta pati - namų apsauga nuo saulės bei pašalinių žvilgsnių.

AUSTRIŠKOSIOS UŽUOLAIDOS (AUSTRIJETĖS)

Austriškosios užuolaidos (austrijietės) — tai ypač prabangi ir puošni užuolaidų rūšis. Austriškos užuolaidos (austrijietės) yra šiek tiek panašios į romėniškąsias užuolaidas (romanetes), tik jos susikelia į viršų didelėmis rauktomis bangomis. Šalia jų galima kabinti tiek dienines, tiek naktines užuolaidas iš puošnesnių audinių, arba dekoruoti austriškųjų užuolaidų apačią portjeriniu audiniu, kuris pristabdo tiesioginius saulės spindulius.

Austriškąsias užuolaidas (austrijietes) galima siūti iš dieninio audinio, naktinio audinio, taip pat ir iš tarpinių audinių. Austriškosioms užuolaidoms (austijietėms) tinka natūralus šilkas, organzos audiniai, netradiciškai krentanti tafta.

austr

ROMĖNIŠKOSIOS UŽUOLAIDOS (ROMANETĖS)

Tai romėniškos užuolaidos, dažniau vadinamos romanetėmis. Romėniškos užuolaidos naudojant specialų mechanizmą susilanksto į klostes ir susikelia į virš lango esantį plotą, arba tiesiog susiklostuoja lange. Šios užuolaidos gali būti siuvamos iš plonesnių audinių kaip organza, permatomų audinių, storesnių ir net labai storų audinių, kaip gobelenas. Romėniškos užuolaidos (romanetės) siuvamos su pamušalu ir be jo. Romėniškos užuolaidos (romanetės) gali atlikti ir naktinių užuolaidų funkciją, tik tuomet jas reikėtų derinti su dieninėmis užuolaidomis. Romėniškųjų užuolaidų tvirtinimo būdai leidžia pritaikyti ją prie įvairiausių langų tipų.

roman

UAB „Aisvita” užuolaidų salonai Alytuje ir Vilniuje siūlo sukurti vientisą interjerą ir jaukumą Jūsų namams...

Nuo 1996 metų spalio mėnesio UAB „Aisvita” užsiima šiuo verslu. Specializuojamės dekoruodami privačius, įstaigų, restoranų, kavinių, klubų, viešbučių, sodybų interjerus.

Dirbame tiesiogiai su užuolaidų gamintojais iš Vokietijos, Anglijos, Austrijos, Prancūzijos, Italijos, Turkijos ir Indijos. Prekiaujame itališkais ir lenkiškais karnizais bei jų priedais, taip pat prekiaujame romėniškųjų, austriškųjų užuolaidų ir širmų mechanizmais, turime įvairiausių kabinimo mechanizmų sudėtingiems langams. Galime pasiūlyti platų indų gamybos pagalvėlių ir staltiesėlių, pasiūtų lovatiesių ir pasiūtų užuolaidų asortimentą. Jeigu nerasite tinkamų aksesuarų, karnizų, lovatiesių, užuolaidų, užsakysime ir stengsimės kuo greičiau Jums viską pristatyti.

Užuolaidų salonuose prekiaujame per 300 rūšių dieninių užuolaidų, daugiau kaip 300 rūšių naktinių užuolaidų, taip pat siūlome platų tarpinių užuolaidų asortimentą. Beveik visas užuolaidas turime vietoje, jeigu ne viename salone, tai kitame. Jeigu nebus tinkamos užuolaidos mūsų salonuose, o patiks audinys iš pavyzdžių, parsiųsime Jums patikusias užuolaidas labai greitai.

Norit namų harmonijos, o gal mėgstat šokiruoti ar derinti tai, kas atrodo nesuderinama — tai išspręsti padės mūsų dizaineriai — nuo projekto duomenų iki galutinio užsakymo įgyvendinimo. Aukštos kokybės medžiagos ir neribotų idėjų visuma Jus nustebins. Jums suprojektuotos užuolaidos, romėniškos užuolaidos, širmos — Jūsų namus pripildys dar daugiau jaukumo ir geros nuotaikos.

Užuolaidų salonas AISVITA, UAB

Daugiau informacijos:

Užuolaidų salonas AISVITA, UAB infopuslapis

Pasidalink: