ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Ugniai atsparūs medienos impregnantai MultiPro System – patikima apsauga

Ugniai atsparūs medienos impregnantai MultiPro System – patikima apsauga Ugniai atsparūs medienos impregnantai MultiPro System – patikima apsauga

Mediena yra vertinama dėl savo puikių eksploatacinių savybių, tačiau niekuo nepadengta ji yra neatspari puvo ir ugnies poveikiui. Siekiant pagerinti medienos savybes ji yra impregnuojama. Nuo puvinio mediena impregnuojama antiseptikais, o apsaugą nuo ugnies sukuria antipirenai.

UAB „Eistida“ rekomenduoja universalų impregnatą, kurio dėka mediena yra apsaugoma nuo ugnies, tuo pačiu ji yra impregnuojama nuo mikroorganizmų poveikio ir padengiama norimu atspalviu. Toks impregnantas leidžia sutaupyti laiko skiriamo medienos dengimui.

Ugniai atsparūs medienos impregnantai

Ugniai atsparius impregnantus „Texterior“ ir „Ultra“ sukūrė Estijos gamintojas „MultiPro System“. Tai vandens pagrindu sukurta impregnuojanti medžiaga, kurios pagalba paruoštai medienai galima gauti net CE sertifikatą. Tai rodo aukštą šios medžiagos natūralumą ir nekenksmingumą. Pats impregnantas yra beveik bekvapis, juo galima dengti medieną, kuri bus naudojama tiek viduje, tiek lauke.

Ugniai atsparūs medienos impregnantai


Gaisras šiuolaikiniame name išsiplečia labai greitai, „MultiPro System“ impregnantu padengta mediena leis laimėti laiko pasitraukti iš patalpos kol atvyks gaisrinė pagalba. Priemonė veikia ji panašiai kaip ir dauguma antipirenų. Kilus gaisrui mediena ima išskirti degias dujas kurios užsiliepsnoja. Antipirenai paskleidžia dujines medžiagas, kurios šaldo medienos paviršių. Be to, karščio paveikti kietieji komponentai apgaubia medieną vientisa plėvele, neleisdami skleistis degioms dujoms ir užarydami deguonies patekimą į medieną.

 

Ugniai atsparūs medienos impregnantai

Impregnantas gali būti dengiamas tiek gamykloje, tiek buitiniu būdu. Jis gali būti dengiamas teptuku, purkštuvais prieš arba po medienos sumontavimo. Daug geresnė apsauga nuo ugnies gaunama padarius giluminį medienos impregnavimą. Impregnuoti reikia tik išdžiovintą, sausą ir švarią medieną.Ugniai atsparūs medienos impregnantai

Unikalios sudėties „MultiPro System“ impregnantai apsaugo medieną nuo ugnies ir nuo puvimo. Beicas turi įvairių spalvų ir atspalvių, tad jį galima panaudoti interjere atvirai medienai nuspalvinti. Šie antipirenai naudoti statant Londono metro, aukščiausią pasaulyje medinį pastatą Bergene ir dar daugybėje visuomeninių ir privačių statinių. Jie naudojami ir baldų gamyboje.

Ugniai atsparūs medienos impregnantai

Dengiant medieną antseptiku „Texterior“ arba „Ultra“ buitinėmis sąlygomis, iš pradžių dengiamas paviršius nuvalomas nuo dulkių, purvo ir medienos atplaišų. Dengiama sušilusi iki 15 ir 25 laipsnių temperatūros mediena. Oro temperatūra gali būti tarp 15 ir 50 laipsnių. Medienos drėgnumas turi būti ne daugiau kaip 18 procentų. Dengiama teptuku arba purkštuvu 2-3 kartus apie 1 valandos intervalais. Jei nesiruošiama tonuoti, galima įdėti į vonelę. Džiovinama ne trumpiau kaip 48 valandas.

Ugniai atsparūs medienos impregnantai

Pramoniniu būdu mediena impregnuojama purškiant, naudojant valcavimo arba Float coat įrangą. Impregnantas tinkamas naudoti dengiant slėginiu būdu.

Ugniai atsparūs medienos impregnantai

UAB „Eistida“ jau daugelį metų atstovauja įmonės „OÜ MultiPro System“ produkciją. „OÜ MultiPro System“ – pirmaujanti ugniai atsparių medžiagų ir ugniai atsparaus beico gamintoja kurios produktai su naujoviškomis veikliosiomis medžiagomis išsikovojo pripažinimą visame pasaulyje. Bendrovės klientai yra įvairių šalių ir žemynų didžiausios medienos apdirbimo ir statybos įmonės – šie produktai buvo naudojami Londono metro ir Ochotsko jūros naftos platformose, aukščiausio medinio namo pasaulyje statyboje Bergene ir 2015 m. Milano EXPO parodos Estijos paviljone, neminint gausų gyvenamųjų namų bei visuomeninių ir gamybinių pastatų.

Ugniai atsparūs medienos impregnantai

Vandens pagrindu pagamintas „MultiPro System“ ugniai atsparių priemonių privalumai:

Efektyvumas – visi gaminiai yra B-s1,d0 klasės, t.y. pagal Europos Sąjungoje galiojančią kvalifikaciją yra aukščiausios degumo klasės.

Naujoviškumas – produktų sudėtyje sukurta unikali veiklioji medžiaga patikimai apsaugo medieną nuo ugnies ir puvimo.

Saugus žmonėms ir neteršia gamtos – produktų žaliavoje nėra jokių į pavojingų, nuodingų ar kancerogeninių medžiagų sąrašus įrašytų sudėtinių dalių.

Paprasta naudoti – vienintelės ugniai atsparios medžiagos su B-s1,d0 sertifikatu, kurių nereikia impregnuoti giluminiu būdu. Medieną galima priemone apdoroti pramoniniu (dažymo mašinoje arba autoklave) arba rankiniu (teptuku, purkštuvu, voleliu) būdu. Galima apdoroti jau sumontuotas konstrukcijas, fasadus ir pan.

Tinkamumas – tinka naudoti patalpose ir lauke.

Ugniai atsparūs medienos impregnantai

EISTIDA, UAB

Daugiau informacijos:

www.eistida.lt

EISTIDA, UAB infopuslapis

Pasidalink: