apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Termoizoliacinės apdailos plokštės - šiuolaikinės technologijos Lietuvos statybų rinkai

Termoizoliacinės apdailos plokštės - šiuolaikinės technologijos Lietuvos statybų rinkai Termoizoliacinės apdailos plokštės - šiuolaikinės technologijos Lietuvos statybų rinkai

Nuolat kylantys individualūs gyvenamieji namai ir aktuali renovacijos problema verčia pasitempti kiekvieną estetikai neabejingą tokio būsto šeimininką. Šios taisyklės galioja ne tik pastato interjerui, bet ir eksterjero architektūrinei išraiškai. Kita vertus, būsto kaina ir gyvenimo kokybė priklauso ne tik nuo estetinių sprendimų, bet ir nuo komfortiškų gyvenimo sąlygų bei eksploatacinių ir, be abejo, statybų išlaidų. Todėl nenuostabu, kad šių kriterijų suderinimas daugelį verčia atsisakyti tradicinių statybos būdų ir ieškoti racionalesnių sprendimų. Sprendžiant pastato atitvarų šiltinimo ir fasado apdailos uždavinius, vertėtų atkreipti dėmesį į nuolat populiarėjančias termoizoliacines fasado apdailos plokštes.
 
1992 m. įkurtos UAB „Termosnaigė ir Ko“ specializacija – termoizoliacinių apdailos plokščių gamyba, statinių šiltinimas bei apdaila, rąstų tekinimas ir namų iš jų statyba, pastatų sienų oro tarpų izoliavimas putų poliuretanu ir techninė izoliacija. Įmonė mūsų šalies statybų rinkai siūlo Lietuvos ir kitų šalių techninius reikalavimus atitinkančią produkciją, patikimumą bei ilgametę patirtį. Bendrovė pirmoji Rytų Europoje pagal kanadiečių įmonės „Pem Thermo Brick INC.“ technologiją pradėjo gaminti termoizoliacines apdailos plokštes putų poliuretano pagrindu.

Termoizoliacinės apdailos plokštėsTermoizoliacinė apdailos plokštė – kompozicinė medžiaga, kurią sudaro fasado keraminės plytelės „Klinker“, siūlės tarp plytelių, suformuotos iš bazaltinės kalnų uolienos, termoizoliacinis sluoksnis, gaminamas iš putų poliuretano, ir kaip pagrindas naudojamos plokštės „Spano“ OSB 3 arba drėgmei atspari fanera. Keramines plyteles gamina trys Lenkijos įmonės, galinčios pasiūlyti itin gausią spalvų gamą (apie 60 spalvų), poliuretano žaliava perkama iš gamintojų Danijoje, o termoizoliacinė apdailos plokštė gaminama Lietuvoje. Produktas atsparus smūgiams, nedegus, jam nereikia eksploatacinės priežiūros.

Termoizoliacinės apdailos plokštės - šiuolaikinės technologijos Lietuvos statybų rinkai

Atliekant statinio apdailos / šiltinimo darbus, ant pastato sienos tvirtinamas antiseptikais apdorotos medienos arba metalo profilio karkasas, kuris, atsižvelgus į sienos būklę, tvirtinamas nailoniniais kaiščiais su sraigtu. Ant medinio pastato (rąstinio namo, medinio karkasinio namo, padengto OSB plokšte ar pan.) sienos termoizoliacinę plokštę galima montuoti tiesiog iškart, nenaudojant karkaso. Jeigu paskaičiavus paaiškėja, kad statinio sienoms reikia įrengti didesnę šiluminę varžą, nei užtikrina termoizoliacinė apdailos plokštė, po ja galima kloti papildomą mineralinės vatos sluoksnį. Tai suteikia daugiau šiltinimo galimybių, kadangi šalčiausią statinio sieną galima papildomai apšiltinti ir užtikrinti reikiamos šiluminės varžos įrengimą.

Termoizoliacinės apdailos plokštės - šiuolaikinės technologijos Lietuvos statybų rinkai

Kadangi siūlė tarp keraminių plytelių formuojama termoplokštės gamybos proceso metu, statinio apdailos / šiltinimo darbai gali būti atliekami ištisus metus, net esant minusinei temperatūrai. Šiltinimo darbų metu nereikia glaistyti siūlių tarp keraminių plytelių, laukti, kol glaistas išdžius. Tik termoplokščių jungtys hermetinamos silikoniniu sandarikliu, užtikrinant sistemos nepralaidumą.

Pagal kiekvieno užsakovo poreikius termoizoliacinės / apdailos plokštės gali būti derinamos ir su kitomis medžiagomis – medžiu, metalu, tačiau svarbu išsaugoti reikiamas termoizoliacines statinio ypatybes. Be to, yra galimybė pagaminti išskirtinio dizaino ir formos plokštes. Puikus pavyzdys − Kaune esantis bendrovės „Iris“ pastatas, akį traukiantis išskirtiniu, spalvingu dizainu ir forma, bei Kauno medicinos universiteto biblioteka, išsiskirianti rafinuotu juodu fasadu.

Termoizoliacinės apdailos plokštės - šiuolaikinės technologijos Lietuvos statybų rinkaiFasadinės termoizoliacinės apdailos plokštės skirtos individualių ir daugiabučių namų, biurų pastatų ir bendro naudojimo paskirties pastatų fasadams. Kadangi sistema tvirtinama prie paruošto karkaso, atsiranda galimybė ją montuoti prie bet kokios konstrukcijos statinio – mūrinio, medinio ar karkasinio. Ši sistema itin tinka renovuoti senus pastatus. Naudojant „Termosnaigės ir Ko“ gaminamas termoizoliacines / apdailos plokštes galima greitai ir efektyviai apšiltinti ir apdailinti pastatą išgaunant natūralų klinkerio plytų mūro vaizdą. Taip pat montavimo technologija padeda išlyginti statinio sienas, papildomai sutvirtinti pastatą neprarandant autentiško vaizdo ir architektūros, o sukuriant puikios išvaizdos apdailą.

Bendrovės gaminamomis termoizoliacinėmis / apdailos plokštėmis apdengtas Pakruojo kelių tarnybos administracinis pastatas, prekybos centrai IKI Panevėžyje ir Prienuose, Kelmės kelių tarnybos pastatas ir kiti statiniai.

Termoizoliacinės apdailos plokštės

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Daugiau informacijos:

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB infopuslapis

Pasidalink: