apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Stiklo plastikas - sudėtingiausių formų gamybos kompozicinė medžiaga

Stiklo plastikas - sudėtingiausių formų gamybos kompozicinė medžiaga Stiklo plastikas - sudėtingiausių formų gamybos kompozicinė medžiaga

TOPPLASTAS, UAB

Stiklo plastikas - kas tai? Stiklo plastikas – tai viena iš kompozicinių medžiagų rūšių. Nors liaudyje visos kompozicinių medžiagų rūšys vadinamos vienu, stiklo plastiko, pavadinimu, pats stiklo pluoštas gali ir neįeiti į medžiagos sudėtį. Stiklo plastiko panaudojimas leidžia gamintojui pasigaminti sudėtingiausias formas ir įvairiausių fiziko-mechaninių ar cheminių savybių reikalaujančius gaminius.

 

 

stiklo-plastikas
Stiklo plastikas plačiai naudojamas gyvenamųjų ar pramoninių pastatų, kelių ir tiltų statybose, oro, vandens, geležinkelio ir kelių transporte, pramonėje, sporto ar laisvalaikio reikmenims gaminti.

Stiklo plastikas - tai medžiaga, kuri susideda iš armuojančios mežiagos (stiklo, anglies, PVC, PU) ir iš polimerinio, epoksivinilesterinio, akrilinio ar epoksidinio rišiklio (dervos).

Armuojanti medžiaga – tai dažniausia naudojami gaminiai iš stiklo pluošto. Bet, ieškant įvairių gaminio savybių, naudojami ir kiti pluoštai arba jų junginiai iš bazalto, aramido, anglies ir t.t. Būtent armuojanti medžiaga suteikia gaminiui pagrindinį stiprumą. O rišikliai (dervos), suteikia gaminiui formą, apsaugo nuo išorinio aplinkos poveikio ir paskirsto mechaninius apkrovimus po visą plotą.
Dažniausia stiklo plastikas panaudojamas keičiant gaminius iš plieno. Ir nors stiklo plastikas neprilygsta plienui pagal stiprumą, bet yra 3,5 karto lengvesnis. Jeigu pagaminsime vienodo stiprumo gaminius iš plieno ir stiklo plastiko, tai stiklo plastiko gaminys bus žymiai lengvesnis. Dėl šios priežasties stiklo plastiko panaudojimas paplitęs nuo įvairių buitinių gaminių, statybos, žemės ūkio iki aviacijos ir kosmoso aparatų gamybos.

Pagrindinės kompozicinių, ar tiesiog stiklo plastiko medžiagų savybės:
• Aukštas stiprumas ir plastiškumas esant mažam svoriui
• Antikorozinės ir vandens neįgeriamumo savybės
• Atsparumas ultravioletui
• Mažas (palyginus su metalu) šilumos pralaidumas
• Dielektrinės ir cheminės savybės
• Eksploatacija dideliame temperatūrų diapozone (-50°C ÷ +80°C). Panaudojant epoksivinilesterines dervas galima eksploatacija ir prie +150°C.
• Platus spalvų pasirinkimas
• Estetinis vaizdas
• Sąlyginai paprasta gamyba ir eksploatacinė priežiūra
• Patikimumas

Informacija parengta UAB "Topplastas". Kopijuoti ar publikuoti leidžiama tik su UAB "Topplastas" sutikimu.

 
Pasidalink: