ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Sraigtiniai laiptai: tipai ir teisingas jų pasirinkimas

Sraigtiniai laiptai: tipai ir teisingas jų pasirinkimas Sraigtiniai laiptai: tipai ir teisingas jų pasirinkimas

Sraigtiniai laiptai – kas tai? Kalbant paprastai sraigtiniai (spiraliniai laiptai) yra išlenktų arba apvalių laiptų rūšis, kurią sudaro atskiri laipteliai (pakopos), sujungtos su centrine kolona. Lipant aukštyn pakopos sukasi aplink centrinį tašką, sukurdamos spiralinį dizainą. Kalbant istoriškai, kada buvo išrasti sraigtiniai laiptai nustatyti sunku, kol kas seniausi atrasti laiptai yra Italijoje, padaryti iš marmuro. Datuojama, jog jie pagaminti dar prieš mūsų mūsų erą.

Sraigtiniai laiptai

Šio tipo laiptų dizainų taipogi yra įvairių: pilnos pakopos, „lokio ar anties“ pėdos tipo, uždarų arba atvirų pakopų ir t. t. Renkantis sraigtinius laiptus svarbiausia nepamiršti to, kad nors jie dažniausiai atrodo labai kompaktiški, tačiau ir jiems turi būti skirta pakankamai erdvės sumontavimui ir patogiam jų eksploatavimui. Kalbant apie pilnos pakopos modulinius sraigtinius laiptus, verta paminėti, jog pagrindiniai sraigto diametrai būtų šie: 120 cm, 140 cm, 160c m. Analogiškai pakopos plotis būtų: 60 cm, 70 cm ir 80 cm. Priklausomai nuo dizaino, laisvas praėjimas bus kiek mažesnis, paprastai jis sumažėja keliais centimetrais. Taip yra dėl to, jog porankio statramsčiai tvirtinasi tiesiai į pakopą, o ne iš šono (bet būna ir išimčių).

Mažiausia erdvė reikalinga jiems sumontuoti, priklausomai nuo gamintojo, paskaičiuojama taip: laiptų diametras plius 5 – 10 cm. Pavyzdžiui: montuojant 140 cm dydžio laiptukus, mažiausia erdvė jiems būtų 145x145 cm. Žinoma, ne visada viskas klostosi, taip kaip norima. Neturint pakankamai erdvės ir norint sraigtinių laiptų yra kitas sprendimas. Tai sraigtinio tipo laiptai su „lokio pėdos“ pakopomis. Jiems mažiausia reikalinga anga būtų 65x120cm, tačiau reikia atsiminti, jog jie bus žymiai statesni ir mažiau patogūs nei su pilna pakopa. Taip pat tokio tipo laiptai turi ne 300-360 laipsnių apsisukimą, tačiau tik iki 180 laipsnių.

Sraigtiniai laiptai

Renkanti laiptus, svarbu žinoti dar vieną dalyką – kokiam tikslui bus naudojami. Ar tai bus patekimas iš vieno aukšto į kitą vidaus patalpose namuose, ar tai bus visuomeniniame objekte ar lauko sąlygomis naudoti skirti laiptai. Kalbant apie namuose naudojamus laiptus, žmonės dažniausiai renkasi su medinėmis pakopomis. Jos namams suteikia daugiau gyvumo, natūralumo ir derinasi prie įvairių tipų dizaino.

Metaliniai laiptai yra labiau skirti visuomeninės paskirties objektams, kur žmonių srautai didesni. Metalas atsparesnis neigiamam poveikiui, pvz.: trinčiai. Tačiau kita vertus, jais lipant jų keliamas triukšmas bus didesnis (pvz. kai lipama su batais kietu padu ar aukštakulniais). Šie laiptai labai populiarūs maitinimo ir kitose viešos paskirties objektuose. Montuojant laiptus lauke, ypač svarbu, jog jie būtų galvanizuoti (t. y. dengti cinko sluoksniu). Nesant to, veikiant neigiamam atmosferos poveikiui jie paprasčiausiai imtų rūdyti ir jų eksploatacijos laikas ženkliai sutrumpėtų. Be kita to, kalbant apie saugumą, pakopos turi turėti iškilimus, būti reljefinės, kad esant joms šlapioms nebūtų slidu.

Sraigtiniai laiptai

Nesant tikriems, kokie laiptai labiausiai tinka jūsų poreikiams, rekomenduojame pasitarti su kvalifikuotais šios srities specialistais. Juk laiptai, tai ne šiaip namų smulkmena skirta patekimui į skirtingus aukštus. Jie turi būti tinkamai parinkti, sumontuoti pagal gamintojų rekomendacijas – o svarbiausia saugūs ir praktiški.

Pasidalink: