Telefonspynės tampa vis populiaresniu namų saugumo sprendimu, mat siūlo ne tik modernų prieigos kontrolės būdą, tačiau ir papildomą apsaugos lygį. Įprastai jos naudojamos tiek daugiabučiuose, tiek nuosavuose būstuose. Tradicinių raktų ir durų skambučių laikai pamažu atsitraukia, užleisdami vietą išmanesniems įrenginiams. Vienas iš tokių variantų – tai telefonspynė. Ji suteikia galimybę stebėti ir patogiai valdyti tai, kas vyksta už Jūsų būsto durų. Telefonspynė ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, tačiau ir žymiai sustiprina namų apsaugą, suteikdama didesnį kontrolės jausmą.
Kas yra telefonspynė?
Telefonspynė (domofonas) – tai prietaisas, suteikiantis galimybę kontroliuoti pašalinių asmenų patekimą į patalpas. Ji taip pat leidžia stebėti aplinką, esančią už uždarų durų. Pagrindinis telefonspynės privalumas – tai suteikiamas saugumas. Ji leidžia patiems kontroliuoti, kas gali patekti į patalpas, o kas negali. Telefonspynės yra skirstomos į įvairius tipus, todėl prietaisų veikimas skiriasi. Daugiabučiuose dažniausiai populiarios audio telefonspynės, o nuosavuose namuose arba biuruose – vaizdo. Tai suteikia galimybę ne tik kalbėti su atvykusiu asmeniu, tačiau ir jį matyti.
Telefonspynės nauda
Telefonspynės yra labai svarbios tiek daugiabučiams, tiek nuosaviems namams arba biurams. Jos suteikia nemažai saugumo, leisdamos kontroliuoti pašalinių asmenų patekimą į patalpas. Tai taip pat užtikrina gyventojų privatumą ir sumažina netikėtų lankytojų srautą. Telefonspynė tampa fizine kliūtimi, padedančia apsisaugoti nuo įsilaužimų. Vagys yra linkę ieškoti kuo lengvesnių kelių, todėl apsunkintas patekimas į pastatą gali juos atbaidyti.
Kaip išsirinkti telefonspynę?
Renkantis telefonspynę rekomenduojama atsižvelgti į Jums tinkamą tipą. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, egzistuoja du pagrindiniai variantai. Audio telefonspynė yra pigesnis pasirinkimas, tačiau vaizdo domofonas gali užtikrinti didesnį saugumą. Renkantis taip pat rekomenduojama atsižvelgti į montavimo ypatumus. Laidinė telefonspynė dažniausiai yra patikimesnis ir stabilesnis variantas, tačiau belaidė pasižymi paprastesniu įdiegimu. Jeigu domofoną montuosite lauke, nepamirškite atsižvelgti į tai, kad jis būtų atsparus įvairioms oro sąlygoms, pavyzdžiui, lietui, itin aukštai temperatūrai ir pan. Žinoma, svarbu ir turimas biudžetas, tačiau itin taupyti nerekomenduojama.