Armavimas nėra koks nors paslaptingas reiškinys. Šis žodis reiškia kokios nors medžiagos ar konstrukcijos stiprinimą kita, patvarumu pasižyminčia medžiaga. Armavimo paveikta medžiaga pasidaro standesnė ir stipresnė. Dažniausiai armavimui yra naudojami – metalas, natūralūs bei sintetiniai pluoštai, plaušas, plastikas, o kartais net ir mediena.
Kokiu tikslu yra naudojami armavimui skirti mišiniai?
Armavimo mišiniai yra skirti gyvenamųjų namų, kitokių pastatų fasadų šiltinimui. Kadangi armavimo priemonės gerai sukimba su šilumos izoliacinėmis medžiagomis, tai garantuoja patikimą šilumos sulaikymą statinio viduje. Todėl jo savininkui pastebimai mažėja šilumos palaikymui skirtos išlaidos, mažėja ir neigiamas poveikis aplinkai.
Be to, patalpų šildymui naudodami aukštos kokybės armavimo mišinius, tuo pačiu būsite apsaugoti nuo drėgmės ir pelėsio atsiradimo pavojaus. Šiais mišiniais šiltinamos ne tik sienos, bet ir pastatų pamatai. Taip pat pastato išorinių sienų armavimas pašalina įtrūkimų, kuriuos lemia nepalankios gamtinės sąlygos, atsiradimo galimybę.
Kokios yra sudedamosios armavimo mišinių dalys?
Armavimo mišinius sudaro mineralinės rišančios medžiagos bei užpildai su modifikuojančiais priedais. Tokia mišinių sudėtis leidžia jais prie betono ar statybinių blokelių klijuoti putų polistireno plokštes bei mineralinę vatą. Fasadų armavimo mišiniai giriami už ypatingas savybes – atsparumą drėgmei, šalčiui ir mechaniniam poveikiui – smūgiams.
Jų dėka fasadas pasidaro stebėtinai tvirtas ir fiziškai nepažeidžiamas, todėl praktiškai jam niekas negresia. Šaunu ir tai, kad šie mišiniai pasižymi puikiu elastingumu, todėl namo fasadui nebaisūs staigūs klimatinių sąlygų pasikeitimai. Didelis jų privalumas yra tas, kad jie praleidžia garus, todėl mažai įgeria drėgmės.
Kuo ypatingas žieminis armavimo mišinys ir kaip jį paruošti?
Jei statybos užsitęsė iki šaltojo metų laikotarpio, tada išgelbės žieminis armavimo mišinys, su kuriuo galima dirbti ir prie žemesnės temperatūros ir baigti darbus. Šios rūšies mišiniai džiūsta greičiau už įprastinius. Armavimo sluoksnio storis turėtų siekti iki penkių milimetrų.
Mišinio paruošimas labai paprastas. Armavimo mišinio maišo turinį, siekiantį 25 kilogramus, reikia suberti į penkis švaraus vandens litrus, vandens temperatūra neturėtų būti žemesnė nei penkiolika laipsnių šilumos.
Tada mišinį reikia lėtai išmaišyti ir leisti jam brinkti penkias minutes. Po to mišinį reikia permaišyti dar sykį. Paskui mišinys turi būti sunaudotas per dešimtį minučių, nes uždelsus jis sustings ir nebetiks naudojimui.