ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Renkamės sklypą individualaus namo statybai - nuo ko pradėti?

Renkamės sklypą individualaus namo statybai - nuo ko pradėti? Renkamės sklypą individualaus namo statybai - nuo ko pradėti?

STATYBOS INOVACIJA, UAB

UAB "Statybos inovacija" pataria kaip pasirinkti idealų sklypą individualaus būsto statybai. Juk nuo sklypo viskas ir prasideda ... Taigi, jei jau esate nusižiūrėję sklypą, nepamirškite atsižvelgti į toliau pateikiamas pagrindines idealaus sklypo rekomendacijas, vienaip ar kitaip įtakojančias tiek sėkmingo būsto statybos eigą, tiek tolimesnį gyvenimą jau pastatytame name:

1. Lygus sklypo reljefas;

2. Pats sklypas ne dauboje, geriau ant kalniuko;

3. Gruntas nesupiltas, nuo 1,5 iki 3 metrų gylio reikiamo tvirtumo gruntas, į kurį galima remti pamatus;

4. Nėra aukšto gruntinio vandens;

5. Privažiavimas prie sklypo iš šiaurinės pusės;

6. Šalia sklypo privestos reikalingos komunikacijos: elektra, vanduo, o gal ir nuotekos;

7. Gruntas nemolingas ir pralaidus vandeniui;

8. Įteisintos sklypo ribos sutampa su realiomis ribomis.

Kaip ir su visais idealais taip nebūna. Bet koks nukrypimas nuo aprašyto sklypo brangins namo statybą, o jei susidės kelios neigiamos savybės, gali nutikti taip, kad teks stabdyti namo statybą ir sklypą parduoti.

Dažniausiai pigus sklypas turi kažkokių didelių trūkumų. Ir džiaugsmas įsigijus pigų sklypą vėliau virsta galvos skausmu ir didelėmis neplanuotomis išlaidomis, iki dešimčių tūkstančių.

Trumpai apie kiekvieną sklypo savybę:

Reljefas: Nelygus sklypo reljefas reiškia, kad namą reikės projektuoti laiptuotą, su pusaukščiais, tai brangina namo statybą, gali tekti atvežti papildomai žemių, daryti atramines sienutes, laiptukus ir t.t. Tačiau pats namas bus įdomesnis, įmanoma suprojektuoti unikalesnį gerbūvį. Žinoma reljefo nelygumas turi turėti tam tikras ribas.

Sklypas dauboje: Vasarinės liūtys, pavasarinis atodrėkis gali užpilti skypą vandeniu, dėl ko reikės kelti namo pamatus, vežti papildomų žemių, bus niokojamas gerbūvis, problemų gali kilti su nuotekų sistema.

Grunto savybės: Supiltas kelis metrus arba silpnas gruntas, reikalaus gilių gręžtinių polių (būna siekia 5-8 metrus), kad pasiekti reikiamo tvirtumo pagrindą pamatams, brangesnių juostinų pamatų arba dar kitokio tipo pamatų, kurie kaip taisyklė yra iki dviejų kartų ir daugiau brangesni.

Aukštas gruntinis vanduo: Reikės daryti vienus iš brangiausių injekcinius polius, arba spraustinius polius pamatams (kurių negalima įrengti jei šalia yra kaimynų įrengti namai), papildoma hidroizoliacija po visu namu. Sudėtinga, jei išvis įmanoma nuvesti nuotekų vandenį.

Privažiavimas prie sklypo iš pietinės pusės: Jei namą statysite šalia kelio, likusi sklypo dalis bus šešėlyje, terasa ir langai į kiemą šiaurinėje pusėje, kas žiemą padidins šildymo sąnaudas. Jei namas bus šiaurinėje sklypo pusėje, prarasite daug sklypo naudingo ploto mašinos privažiavimui, ir nemažai lėšų gerbūvio įrengimui.

Komunikacijos toli arba jų nėra: Neprivestas vanduo, gali tekti daryti gręžinį. Nuotekoms - vietinę nuotekų sistemą, kas kartais būna gana sudėtinga, be to tai gali sudarkyti gerbūvį, nekalbant apie papildomas nemažas išlaidas. Nėra šalia elektros reikiamo galingumo. Namui reikia ne mažiau 7-9 kW. Papildomos išlaidos kai kuriais atvejais gali būti tokios dideles kad geriau parduoti sklypą, nesvarbu kad šalia stovi elektros stulpas.

Molingas gruntas nepralaidus vandeniui: Problemos su nuotekų bei lietaus sistemos vandens nuvedimu. O jei sklypas dauboje, tai dažnai braidysite po balas.

Jei sklypą jau išsirinkote, metas pradėti: namą galite statytis patys arba patikėti darbą profesionalams. UAB "Statybos inovacija" ne tik atlieka įvairias statybines operacijas, bet ir garantuojame galutinį rezultatą – kokybišką namą per sutartą laiką už sutartą kainą. Patikėdami namo statyba mums, Jūs pasinaudosite net tik visa mūsų sukaupta patirtimi ir žiniomis, darbų organizavimo įgūdžiais, ilgamečiais ryšiais su statybinių medžiagų ir įrangos tiekėjais, ilgamečiais ryšiais su specializuotų darbų įmonėmis, išvengsite daugybės rūpesčių ir galimų klaidų, bet ir būsite tikri dėl savo svajonių namo projekto įgyvendinimo sėkmės.

Pasidalink: