ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Plieninės stogo dangos RUUKKI – kokybė ir ilgaamžiškumas

Plieninės stogo dangos RUUKKI – kokybė ir ilgaamžiškumas Plieninės stogo dangos RUUKKI – kokybė ir ilgaamžiškumas

INFANTAS, UAB

www.infantas.lt

Kompanija „Ruukki“ – ilgametė plieninių stogų gamybos lyderė Skandinavijos ir Baltijos šalių regione. „Ruukki“ stogo dangas siūlantis UAB „Infantas“ nuo 1994 m. specializuojasi plieninių stogų ir sienų dangų pardavimo srityje.

Dėka pažangių „Ruukki“ stogo dangų gamybos linijų „Classic“ įrengimų ženkliai pagerėjo lakštų geometrijos tikslumas, išvaizda, kokybė. Trumpai tariant – tai, kas prieš metus buvo siūloma tik brangesniuose, aukščiausios kategorijos „Classic NextGen“ produktuose, šiandien tapo „Ruukki“ gaminių standartu. Be to, naujieji įrengimai yra kelis kartus našesni, todėl ženkliai pagerinamas ir produkcijos tiekimo laikas.

Pavasarį pristatytas ir matinis polimerinis padengimas „Ruukki 30 Plus“, skirtas ekonominės klasės produktams. Išskirtinio, modernaus ar net prabangaus stiliaus mėgėjams – pasiūlytas ir naujas profilio raštas.

 Plieninės stogo dangos RUUKKI – kokybė ir ilgaamžiškumas

Tvirta ir lengva danga

„Ruukki“ plieno lakštai yra tvirti, lengvi ir lengvai apdorojami, tokios dangos sumontavimas nereikalauja ypatingų stogdengių įgūdžių ar įrankių, tad stogo dengimo darbai vyksta itin sparčiai. Kiekvieno lakšto ilgis apskaičiuojamas ir gamykloje nupjaunamas pagal konkrečios stogo vietos, kur jis bus tvirtinamas, ilgį. Dengiant stogą plienine danga, nereikia nei specialaus vientiso pakloto, nei tvirtesnių medinių gegnių-grebėstų konstrukcijos. Renovuojant stogą, dažniausiai esamos konstrukcijos keisti irgi neprireikia – pakanka tik įvertinti, ar išlaikyta stogo plokštumų geometrija, apžiūrėti ir pakeisti pažeistas medines dalis.

 Plieninės stogo dangos RUUKKI – kokybė ir ilgaamžiškumas

Spalvos ir ilgaamžiškumas

Kokybiškų plieninių lakštų spalva ir estetinis vaizdas pasižymi ir ilgaamžiškumu. Plieno lakštų ilgaamžiškumą labiausiai lemia viršutinis sluoksnis – polimerinis padengimas. Pavyzdžiui, „Ruukki 30 Plus“  kokybės klasės dangoms suteikiama 30 metų techninių ir 10 metų estetinių savybių garantija, o aukščiausios, t.y. „Ruukki 50 Plus“ kokybės klasės dangoms – net 50 metų techninių ir 20 metų estetinių savybių garantija.

Plieninių stogo dangų spalvų pasirinkimas labai platus, tačiau populiaresnės yra natūraliai matinės, prie kraštovaizdžio labiau derančios spalvos.

 Plieninės stogo dangos RUUKKI – kokybė ir ilgaamžiškumas

Forma ir raštas

Nuo stogo nuolydžio priklauso profilių rašto pasirinkimo galimybės. Čerpių imitacijos profiliai, pvz. „Monterrey FEB Forma“, „Finnera“, „Adamante“, tinka visiems stogams, kurie turi ne mažesnį nei 14 laipsnių nuolydį. Stogams, turintiems mažesnį nuolydžio kampą, galima rinktis trapecinius „T20“ ar „T45“ profilius (nuo 9 laipsnių), jei stogo nuolydis minimalus (nuo 7 laipsnių), reikėtų rinktis tik itin sandarius, falcinius profilius „Classic“. Maksimalus nuolydžio kampas plieninei stogo dangai neribojamas, tad neretai „T20“ arba „Classic“ profiliai naudojami ir kaip sienų danga.

 Plieninės stogo dangos RUUKKI – kokybė ir ilgaamžiškumasKlaidingi mitai

Vieningai sutariama, kad stogo ar palėpės perdengimą tinkamai apšildžius, triukšmo namo viduje nesigirdės. Dažniausiai šiltinimui naudojamas bent 25 cm mineralinės ar stiklo vatos sluoksnis, kuris puikiai izoliuoja ir garsą.

Žmonės neretai mano, jog metalinis stogas vasarą įkaista, tačiau tai irgi tik mitas.  Mitas, jei stogas yra apšiltintas, ir jei tarp šilumos izoliacijos ir stogo dangos yra tvarkingai įrengti ventiliacijai skirti oro tarpai. Ventiliuojamą oro tarpą būtina įrengti visada, nesvarbu, kokia danga dengiamas stogas. Kuo stogo danga labiau įkaista, tuo oras greičiau kyla į viršų ir pasišalina į lauką. Tad įkaitęs oras neužsilaiko, šilumai nėra jokios galimybės įveikti storą apšiltinimo sluoksnį ir patekti į pastato vidų.

 Plieninės stogo dangos RUUKKI – kokybė ir ilgaamžiškumas

Kokybės aritmetika

Renkantis bet kurią stogo dangą, nereikėtų atsižvelgti vien tik į dangos kvadratinio metro kainą. Pirmiausia vertėtų sudaryti pilną visų medžiagų ir darbų sąmatą. Suskaičiuoti reikia viską: medinei konstrukcijai reikalingų medžiagų ir darbų kainą, taip pat stogo dangą ir jos dengimo darbų kainą. Labai svarbu įvertinti ir įvairių priedų kainas. Viską susumavus, lengva įsitikinti, kad stogo dangos lakštų kaina sudaro gana nedidelę stogo sąmatos dalį. Tačiau galutinė stogo išvaizda, ilgaamžiškumas ir garantijos, pasirinkus kokybiškesnę dangą, skiriasi akivaizdžiai.

 Plieninės stogo dangos RUUKKI – kokybė ir ilgaamžiškumas

Kaune įsikūrusi UAB „Infantas“ savo klientams gali pasiūlyti ne tik konkretus stogo ar fasado gaminį arba konstrukciją, bet ir kitus jam reikalingus sprendimus. Pavasarį, kol statybų sezonas dar neįsibėgėjęs, patobulintos „Classic“ stogo dangos pirkėjams „Ruukki“ prekybos atstovai žada pateikti itin patrauklius pasiūlymus, teiraukitės nuolaidų!

Pasidalink: