ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Pleištinių pastolių sistema PERI UP Rosett pakeista į pakabinamą konstrukciją tiltui remontuoti

Pleištinių pastolių sistema PERI UP Rosett pakeista į pakabinamą konstrukciją tiltui remontuoti Pleištinių pastolių sistema PERI UP Rosett pakeista į pakabinamą konstrukciją tiltui remontuoti

PERI, UAB

Pleištinių pastolių sistema PERI UP Rosett pakeista į pakabinamą konstrukciją tiltui remontuoti. 2008 m. kovo 8 d. Vilijampolės tiltas buvo uždarytas remonto darbams. Pagal sutartį tilto remonto darbai turėjo būti atlikti iki 2009 m. kovo 9 d., tačiau darbai buvo baigti anksčiau. Tilto kapitalinį remontą atliko AB „Kauno tiltai“, o metalines konstrukcijas antikorozine danga padengė UAB „Švykai“.

Buvo suremontuotos arba pakeistos ir perdažytos metalinės tilto konstrukcijos, kurių bendras plotas – daugiau kaip 12.000 m2, įrengta 534 m metalinių turėklų, paklota nauja danga, sutvarkyti prietilčiai ir kūgiai. Remonto darbai baigti 2008 m. gruodžio 13 d. Tilto rekonstrukcija kainavo apie 17 mln. litų. Tilto metalinės konstrukcijos rekonstrukcijos darbams buvo naudota ši PERI sistemų
kombinacija: pleištiniai pastoliai PERI UP Rosett, VARIO sistemos elementai, templių sistema DW.

pleistiniu-pastoliu-sistema-peri-up-rosett-vilijampoles-tiltas
Kai nėra tvirto pagrindo, tuomet tereikia turėti šiek tiek fantazijos ir pleištinius pastolius Rosett

Visa tilto konstrukcija buvo pakabinta ant metalinių sijų SRU, kurios buvo atremtos į tilto sijų lentynas. Iš pastolių elementų surinkta platforma, kuri DW templėmis buvo pakabinta ore, o platformos konstrukcijos pagrindinis elementas buvo aliuminės santvaros. Iš viso buvo rekonstruojami penki tarpatramiai, kurių kiekvienas – 53 m ilgio, o vienu metu buvo surinkti trys tokio ilgio tarpatramiai.

Svarbiausia užduotis, kuri buvo iškelta PERI inžinieriams, – tai saugi konstrukcija, kuri leistų atlikti visus reikiamus rekonstrukcijos darbus (pakeisti įvairias susidėvėjusias detales bei antikorozine danga padengti visas metalines konstrukcijas). Kvalifikuotas PERI
inžinerinis personalas atliko daug ir sudėtingų skaičiavimų, kuriais buvo išsiaiškinta, kokios bus atskirų platformos konstrukcijos elementų apkrovos, ir buvo parinkti atitinkami elementai bei priimti sprendimai, atitinkantys užsakovo iškeltą uždavinį dėl konstrukcijos saugumo ir patikimumo.

pleistiniu-pastoliu-sistema

Kadangi PERI yra stambiausia statybinės įrangos (klojinių ir pastolių) gamybos įmonė, kuri gali pasiūlyti platų įrangos bei jos priedų asortimentą, todėl jos inžinieriai šiam projektui padėjo rasti puikų sprendimą – buvo sujungtos pastolių ir klojinių sistemos. Visi šie veiksniai leidžia PERI kurti ir įgyvendinti nestandartinius sprendimus, projektuoti sudėtingas konstrukcijas, dalyvauti bet kokio sudėtingumo projektuose.

pleistiniu-pastoliu-sistema-peri-up-rosett

 

Mindaugas Švykas, technikos direktorius: „Mūsų kompanija su PERI bendradarbiauja nuo 2006 m. Per šiuos metus turėjome ne vieną sudėtingą projektą, kuriuose reikėjo naudoti sudėtingos konfigūracijos darbines platformas, užtikrinančias saugias ir patogias kolektyvines apsaugos priemones tiek naftos produktų talpyklų vidaus antikoroziniems darbams, tiek tiltų remonto darbams. Tik bendradarbiaudami su PERI galėjome išspręsti šiuos sudėtingus uždavinius.”

Vilijampolės tiltas, Kaunas
Subrangovas: UAB “Švykai”, Kaunas
Klojinių ir pastolių sprendimai: UAB “PERI”, Lietuva

Pasidalink: