apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Pirmasis tiltas Lietuvoje pastatytas naudojant PERI atraminius bokštelius MULTIPROP ir PERI UP Rosett

Klojinių sistemos. Pirmasis tiltas Lietuvoje pastatytas naudojant PERI atraminius bokštelius MULTIPROP ir PERI UP Rosett Klojinių sistemos. Pirmasis tiltas Lietuvoje pastatytas naudojant PERI atraminius bokštelius MULTIPROP ir PERI UP Rosett

„Objekte naudojami MULTIPROP statramsčiai, kurie yra patogus montuoti ir reguliuoti. Yra lengvi ir atlaiko dideles apkrovas, kas svarbu tiltų statyboje.” Arvydas Šlapikas, darbų vadovas. 2007 metais vasario mėnesį pradėtas statyti pirmasis tiltas, kurio monolitinių konstrukcijų betonavimui buvo panaudotos PERI klojinių sistemos. Tilto ilgis - 60 m, plotis - 13,70 m, o aukštis iki perdangos apačios - 6 m.

Sudėtingiausia konstrukcija, be abejo, buvo tilto perdanga, kurios skerspjūvį sudarė stačiakampė plokštė su sparnais. Konstrukcijai paremti buvo naudojama kombinuota atraminių bokštelių sistema, kurią sudarė 104 PERI UP Rosett bokšteliai, kurie parėmė centrinę tilto perdangos dalį, ir 120 MULTIPROP bokštelių, kurie buvo naudojami kraštuose – tilto perdangos sparnams paremti.

Tilto konstrukciją sudarė apie 90 tonų armatūros ir 560 m3 betono. Betonavimas truko apie 9 valandas. Konstrukcija buvo labai svarbi, todėl PERI pateikė konstrukciją sudarančių visų klojinių elementų apkrovų skaičiavimus, kad užsakovas galėtų įsitikinti siūlomų inžinerinių sprendimų pagrįstumu.

Didžiausią susirūpinimą kėlė pagrindo, ant kurio buvo sumontuoti perdangos parėmimo bokšteliai, stabilumas, nes buvo didelės apkrovos (250 kN tilto konstrukcijos metrui). Labiausiai apkrautose zonose buvo naudojamos aliuminio perdangos sijos MPB 24. Šių sijų laikančioji galia daugiau nei 2 kartus didesnė nei medinių (15 kNm lenkimo momentas ir 50 kN skersinė jėga), todėl jos leidžia maksimaliai panaudoti perdangos bokštelių galimybes.

Šių konstrukcijų derinių parinkimas buvo atliktas glaudžiai bendradarbiaujant su rangovo inžinieriais, todėl rezultatas atitiko visus rangovo keliamus reikalavimus. Šiuo metu atliekami antrojo tilto į Nemuno salą betonavimo darbai, taikant tokius pačius sprendimus. Papildomi VARIOKIT elementai su MULTIPROP bokšteliais suteikia sprendimų laisvę.

pastoliai-tiltams

Tiltas į Nemuno salą, Kaunas.

Genrangovas: UAB “Kauno tiltai”, Kaunas

Klojinių ir pastolių sprendimai: UAB “PERI”, Lietuva

PERI, UAB

Daugiau informacijos:

PERI, UAB infopuslapis

Pasidalink: