apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Pastoliai PERI UP Rosett suteikė dvejopą naudą: parėmė neįprastos formos stogą ir buvo darbo aikštelėmis

Pastoliai PERI UP Rosett suteikė dvejopą naudą: parėmė neįprastos formos stogą ir buvo darbo aikštelėmis Pastoliai PERI UP Rosett suteikė dvejopą naudą: parėmė neįprastos formos stogą ir buvo darbo aikštelėmis

Šilainių Šv. Dvasios katalikų bažnyčios monolitinį denginį laikančių sijų ir skliauto lubų įrengimo sutartis buvo pasirašyta su rangovu AB „YIT Kausta“. Denginio plotas – 660 m2, aukštis nuo grindų iki skliauto žemiausio taško – 10,80 m. Skliautą sudarė 2 skirtingo skersmens lankai, sujungti pagrindine sija, ir šalutinės sijos.

pastoliai-peri-up-rosett1Skliauto monolitinės plokštės geometrijos suformavimui buvo panaudotos laikinos metalinės santvaros, denginio šalutinių monolitinių sijų bortams įrengti – TRIO klojiniai.

Visos monolitinio skliauto plokštės ir denginio sijų apkrovos, taip pat laikinų metalinių santvarų ir klojinių apkrovos buvo perduotos koncentruotomis apkrovomis per laikinas metalines santvaras, paremtas GT 24 sijomis, kurios išskirstytas apkrovas perdavė PERI UP Rosett supleištinių pastolių sistemos statramsčiams.

Darbai buvo atliekami naudojant PERI UP Rosett pleištinius pastolius kaip laikančias atramas, skirtas perimti laikinų metalinių santvarų ir denginio skliauto plokštės bei sijų svorį, be to, šie pastoliai tuo pat metu buvo ir darbo aikštelės. Visu plotu buvo surinktas paklotas, leidžiantis statybininkams dideliame aukštyje saugiai dirbti, negalvojant apie kritimo pavojų. PERI inžinieriai pagal rangovo pateiktas atramines reakcijas laikinų metalinių santvarų parėmimo taškuose parinko optimalų atraminių bokštelių statramsčių išdėstymą, padidindami
jų skaičių didžiausių koncentruotų apkrovų vietose. Tai leido sumažinti klojinių įrengimo kaštus, nes buvo sustiprintos tik didelių apkrovų zonos,
o visur kitur buvo taikomas standartinis pastolių statramsčių žingsnis.

pastoliai-peri-up-rosett2

Ramūnas Narbuntas, konstruktorių-technologų skyriaus vadovas: „Dėka PERI UP Rosett pastolių sistemos universalumo buvo nesudėtinga naudoti klojinius, saugiai ir greitai vykdyti skliauto ir denginio sijų įrengimo darbus, bei išardyti klojinius atlikus monolitinių konstrukcijų įrengimą.“
Pleištiniai pastoliai Rosett suteikė rangovams dvigubą naudą.

Plačiau apie PERI UP Rosett modulinius pastolius sudėtingiems projektams:

PERI UP Rosett - Pastoliai su standartiniais keičiamais komponentais ir movomis. Dėka PERI UP Rosett optimalaus mazgų išdėstymo, galimi sujungimai kas 50 cm visomis kryptimis. Pastoliai gali būti sumontuoti ekonomiškai netgi geometriškai sudėtingiems pastatams, tokiems kaip bokštai, sferiniai stogai ar pastatai su tarpatramiais ir konsolėmis. Pastolių privalumai:

Lankstumas: PERI UP Rosett sistemoje galimi sujungimo mazgai kas 50 cm, kas leidžia optimalų išdėstymą visomis kryptimis – aukštį, plotį ir gylį.

Lengvas ir greitas montavimas: Lengvą montavimo procesą paspartina skersinio gale esantis Gravitacijos Fiksatorius. Montuojant ilginio apkabą į sujungimo mazgą, fiksatorius pats užsifiksuoja.

Konstrukcijos standumas užtikrina didelę laikomąją galią: Didelį stabilumą užtikrinanti PERI UP skersinio jungtis sumažina kitų elementų poreikį reikalingą standumui užtikrinti. Esant standartinei PERI UP Rosett konfigūracijai papildomi suvaržymai reikalingi tik pačioje pradžioje.

Paklotai su integruotais fiksatoriais: PERI paklotai turi integruotus fiksatorius kurie neleidžia paklotui atsikabinti. Nereikalingi kiti papildomi komponentai. Net ir sumontavus visą konstrukciją pastolių paklotai gali būti pakeisti ar išmontuoti.

Įgyvendintas objektas: Šilainių Šv. Dvasios katalikų bažnyčia, Kaunas

Genrangovas: AB “YIT Kausta”, Kaunas

Klojinių ir pastolių sprendimai: UAB “PERI”, Lietuva

 

Daugiau informacijos:

infopuslapis

Pasidalink: