ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Nuosavos saulės elektrinės – įsirengti dar niekada nebuvo taip paprasta

Nuosavos saulės elektrinės – įsirengti dar niekada nebuvo taip paprasta Nuosavos saulės elektrinės – įsirengti dar niekada nebuvo taip paprasta

Viena svarbiausių šilumos gamybos, tiekimo ir naudojimo efektyvumu besirūpinančios UAB „Terma“ veiklų – alternatyvių energijos šaltinių panaudojimas, daugiausiai dėmesio skiriant saulės energijai. Pasak įmonės specialistų, įsirengti 5kW saulės elektrinę dar niekada nebuvo taip paprasta. UAB „Terma“ paleis jūsų elektrinę, suderins monitoringo sistemą ir apmokys, kaip ja naudotis. 

Energetikos ministerija praneša, kad 2018 m. birželio pabaigoje startuos finansavimo priemonės nuosavoms elektrinėms įsirengti. Aplinkos projektų valdymo agentūra planuoja paskelbti kvietimą teikti paraiškas atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui individualiuose namuose, taip pat ir saulės elektrinių įrengimo kompensavimui. 2018 metais numatytas paramos biudžetas šiam kvietimui – 3,3 mln. eurų. „Dabar mažas elektrines įsirengti galima per mažiau nei mėnesį, o birželio pabaigoje startuosiančios finansinės paramos priemonės leis nuosavą elektrinę įsirengti jau ir pigiau“, ˜– atkreipia dėmesį energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. 

Decentralizuotos elektros energijos gamybos nauda vartotojui:

  • Mažesnės sąskaitos už elektros energiją.
  • Galimybė būti energetiškai nepriklausomu.
  • „Žalios“ gyvensenos skatinimas ir teigiamas įvaizdis visuomenėje.

Numatoma, kad vartotojai galės gauti fiksuotą kompensaciją už įrengtą elektrinės galią (kilovatus). Kompensacija bus teikiama ir už per praėjusius 3 metus įrengtas elektrines, ir už per ateinančius kalendorinius metus planuojamas įrengti elektrines. Iš viso iki 2020 metų numatytas paramos biudžetas – 20 mln. eurų. Birželio viduryje Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) paskelbs kvietimą lengvatinių paskolų teikimui energijos taupymo paslaugų teikėjo (ESCO) įmonėms, kurios vartotojams įrengia elektros energiją iš atsinaujinančių energijos išteklių gaminančias elektrines. „Tai leis vartotojams įsirengti elektrinę turint tik pradinį įnašą“, – teigia Energetikos ministerija. Ministerija taip pat nurodo, kad gaminantys vartotojai, kaip ir anksčiau, galės pasirinkti galimybę tiesiog mokėti nustatytą tarifą už kiekvieną kilovatvalandę iš tinkle susigrąžintos elektros energijos arba mokėti pastovų mėnesinį mokestį už elektrinės galią (kilovatus). Trečioji alternatyva sujungtų abu šiuos būdus. „Vartotojas kas mėnesį moka tiek mėnesinį mokestį už elektrinės galią, tiek tarifą už kiekvieną iš tinklų susigrąžintą kilovatvalandę elektros energijos. Tačiau abu mokesčiai yra mažesni nei aukščiau minėtais dviem atvejais. Galiausiai vartotojams sudaryta galimybė už pasinaudojimą tinklais tiesiog sumokėti savo pagaminta elektros energija“, – rašoma Energetikos ministerijos pranešime.

Decentralizuotos elektros energijos gamybos plėtra bus vykdoma atskirais etapais. Pirmuoju etapu yra siekiama sukurti kuo paprastesnę, lengvesnę ir finansiškai patrauklią tvarką mažųjų elektrinių (iki 5 kW galios) įsirengimui. Antruoju etapu – nuo kitų metų pradžios – siekiama sukurti aiškią ir paprastą sistemą gaminančių vartotojų plėtrai daugiabučiuose. Trečiuoju etapu – nuo 2019 metų vidurio – numatyta sukurti galimybes atskirti elektros gamybos ir vartojimo vietą. Gaminantis vartotojas elektrą, pagamintą vienoje vietoje, galės naudoti kitoje. Nuo 2020 metų planuojama sudaryti galimybes elektros energiją gaminantiems vartotojams dalyvauti sisteminių paslaugų teikimo rinkoje.

Nuosavos saulės elektrinės – įsirengti dar niekada nebuvo taip paprasta

Kaune įsikūrusi UAB „Terma“ – pastatų inžinerinių sistemų įmonė, užsiimanti jų projektavimu, gamyba, montavimu bei tiekimu. Įmonė vykdo saulės energijos elektrinės įrengimo darbus: esant poreikiui, užpildo ir nusiunčia paraišką elektrinei įrengti, apskaičiuoja, kokios elektrinės galios Jums reikia. Saulės elektrinės dažniausiai montuojamos ant šlaitinių ar plokščių stogų, bet UAB „Terma“ gali pasiūlyti ir montavimo sistemų ant žemės ar įrengti pavėsinę automobiliui. Įmonės darbuotojai pagal stogo tipą parenka ir montuoja aliuminio ir nerūdijančio plieno tvirtinimo konstrukcijas, montuoja modulius, kurie specialiais varžtais prisukami prie tvirtinimo konstrukcijų, pat prijungia įtampos keitiklį (inverterį). Garantuodama, kad elektrinės įrengimo darbai yra atlikti kokybiškai laikantis teisės aktų reikalavimų ir naudojama įranga yra suderinta ir išbandyta, UAB „Terma“ parengia rangovo deklaraciją.

Pasidalink: