ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Specializuotas projektas besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Medinio stoglangio priežiūra

Medinio stoglangio priežiūra Medinio stoglangio priežiūra

Kalbant apie medinius stoglangius, jų mediena apdorojama dar gamykloje. Dažniausiai ji impregnuojama ir lakuojama skaidriu laku ar dažoma dažais. Kitaip tariant, mediena apsaugoma nuo neigiamo poveikio dar gamybos fazėje. Laku (ar dažais) dengtas stoglangis valomas įprastomis buitinėmis priemonėmis, tačiau ne ėsdinančiomis medžiagomis, kurios galėtų pažeisti laką (skiedikliai, tirpikliai, rūgštys ir pan.). Kad ir kaip kokybiškai mediena yra padengiama, tačiau tas padengimas nėra amžinas.

Lakas, veikiamas UV spindulių, perteklinės ore esančios drėgmės, praranda savo savybes ir ne be atlieka savo pagrindinės funkcijos. Dėl šios priežasties, kas 4 metus (galima ir dažniau esant poreikiui) rekomenduojama stoglangius perlakuoti (perdažyti). Jei stoglangis yra veikiamas intensyvios kaitros, aukštos santykinės drėgmės (pvz.: įrengtas vonioje ar san. mazge) rekomendacija atlikti šiuos darbus būtų kas 2 metus.

Prieš dengiant naujomis medžiagomis, pašalinkite seno lako ar dažų sluoksnį nuo rėmo. Įsitikinus, kad paviršius švarus (taip pat neriebus) ir sausas padenkite jį gruntu. Jam išdžiuvus padenkite rėmą laku ar dažais. Rekomenduojama, kad  lakas turėtų būti gaminamas vandens pagrindu, o dažai akriliniai. Kai kurie stoglangių gamintojai savo asortimente turi pasiūlyti specialaus lako.

Atliekant šiuos darbus būtina laikytis darbų saugos! Taip pat svarbu apsaugoti gumines stogo lango detales, tarpiklius ir tarpines, kad lakas ar dažai jų nepažeistų. Tačiau, jei stogo lango mediena jau bus „pagavusi“ palėsio ar puvinio, perlakavimas dažniausiai jau nepadės ir medienos gedimo nesustabdys. Tokiu atveju jau reiktų galvoti apie naujo stoglangio montavimą į esamą angą.

Arpekas, UAB

Daugiau informacijos:

www.arpekas.lt

www.stogocerpes.lt

Arpekas, UAB infopuslapis

Pasidalink: