ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Specializuotas projektas besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Medinės stogo santvaros - pranaši alternatyva įprastam gegnynui

Medinės stogo santvaros - pranaši alternatyva įprastam gegnynui Medinės stogo santvaros - pranaši alternatyva įprastam gegnynui

Įžvelgę dygliuotų metalo plokštelių privalumus skydinių - karkasinių namų gamyboje ir statyboje, 2013 m. „Liskandas“ įkūrė atskirą gamybos padalinį gaminti tokio pobūdžio medžio konstrukcijas. Projektuojant stogo konstrukcijas specializuotos programinės įrangos pagalba parenkami optimalūs konstrukcijos elementų skerspjūviai, dydžiai, įvertinami reikiami realūs medžiagų kiekiai bei gamybos kaštai. Skaičiavimai itin tikslūs, tad klaidų tikimybė minimali, taip pat tokiu būdu optimizuojame savo žaliavų ir gamybos kaštus bei galime pasiūlyti teisingą kainą savo klientui.

Medinės santvaros – pramoniniu būdu pagamintos medinės stogo konstrukcijos, kurių elementai tarpusavyje sujungiami specialiomis perforuoto plieno dantytomis plokštelėmis. Šiam procesui naudojamas specialus didelės jėgos presas, kuris tolygiai iš abiejų  pusių sujungia santvaros elementus į vieną standų mazgą. Taip maksimaliai išnaudojamos medienos ir metalo savybės bei gaunamas patikimas, optimalus ir ilgai tarnaujantis produktas.

Didžiausias medinių santvarų privalumas - tai ženklus darbo kaštų sumažinimas montuojant stogo konstrukcijas statybvietėje. Kadangi santvaros gamyklą palieka visiškai paruoštos montavimui ne itin sudėtingo konstrukcinio sprendimo vidutinio didumo namo stogo konstruktyvo surinkimas sutrumpėja nuo savaitės iki poros darbo dienų. Tai ypač aktualu, kai darbo kaštai brangūs arba kai būtina kuo greičiau uždengti stogą, siekiant apsaugoti be pastogės likusias medžiagas ar gyvenamąsias patalpas (renovacija).

Medinių stogo santvarų projektavimui UAB „Liskandas“ projektavimui naudoja „MITEK“ programinę įrangą, kuri plačiai žinoma pasaulyje, itin dažnai naudojamų Vakarų ir Skandinavijos šalyse. Ši moderni programinė įranga turi 3D vizualizacijos funkciją, kuri leidžia lengvai pademonstruoti konstruktyvo idėją. Santvarų gamybai įmonė naudoja tik aukštos kokybės graduotą konstrukcinę medieną bei sertifikuotas „MITEK“ kompanijos tiekiamas, dygiuotas plieno plokšteles.

Medinės stogo santvaros

Medinės stogo santvaros

Medinių santvarų tipai

„Liskandas“ gamina du santvarų tipus – tai tipines ir mansardines santvaras.

Tipinės santvaros – tai stogo santvarų konstruktyvas, kurio vidinis tūris neeksploatuojamas ar naudojamas tik kaip sandėliavimo patalpa. Tokios santvaros yra paprastesnės ir pigesnės. Jos geba atlaikyti dideles sniego, vėjo apkrovas, taip pat galima išgauti didesnius laikymo tarpatramius negu su mansardinėmis santvaromis arba kito tipo konstrukcijomis. Daugeliui atveju tokiu santvarų laikymui užtenka tik namo išorinių sienų, kas leidžia be suvaržymų projektuoti pastato vidaus patalpas. Principe, tokiu atveju net visas statinio aukštas gali būti viena patalpa be vidaus pertvarų.

Mansardinės santvaros – tai stogo santvarų konstruktyvas, kurio vidinis tūris arba bent dalis jos naudojama kaip gyvenamoji patalpa. Šio tipo santvarų apatinę juostą veikia daug didesnės apkrovos negu tipines santvaras. Dažniausiai siekiama turėti kiek įmanoma erdvesnes gyvenamąsias patalpas, todėl projektavimo procesas sudėtingėja, tenka rinktis iš kelių skirtingų variantų, siekiant rasti racionaliausią būdą. Neretai atsiranda papildomų atramų pastato vidinėje srityje. Sąlyginai mansardinių santvarų sprendimai brangesni, tačiau didžiausias šio tipo konstrukcijų privalumas tai, jog ji tuo pačiu metu naudojama ir kaip apatinio aukšto denginys, ir kaip stogo konstrukcija, tad šiuo atveju nereikalinga atskira tarpaukštinė perdanga ir taip statytojas gali sutaupyti nemažai savo lėšų.

Dygiuotas plokšteles galima pritaikyti ne tik santvaroms

Pasitaiko atveju, jog dėl noro name turėti atviresnius tūrius tipinės santvaros klientams ar jų architektams tampa nepriimtinos, o mansardinių santvarų nėra prasmės gaminti dėl per didelių gabaritų transportavimui. Net ir tokiais atvejais galima pritaikyti dygiuotas metalo plokšteles, tik tuokart vietoj santvarų tikslinga būtų bandyti projektuoti stogo variantą su iš aukščio dvigubomis gegnėmis. Šiuo atveju tikslinga tradicinių gegnių profilio aukštį didinti nuo 15-20 iki 35 cm. Dėl to pagerėja gegnių laikomoji geba, padidėja gegnės laikymo tarpatramis.

Kadangi šiuolaikinės projektavimo normos reikalauja didesnio šiluminės izoliacijos sluoksnio stoge, šis išstorinimas racionaliai gali būti išnaudojamas sudėti visą projekte numatytą stogo izoliaciją, tad gegnės išstorinimas duoda papildomą naudą.

Dygiuotas metalo plokšteles taip pat sėkmingai gali būti pritaikomos perdangos elementų gamyboje.

„Liskandas“ stogo konstrukcijas projektuoja ir gamina tiek savo vykdomiems namų projektams, tiek pagal individualius užsakymus

Savo namo stogui pasirinkite patikimas medines santvaras, kurios leis sutaupyti Jūsų pinigus ir laiką.

LISKANDAS, UAB

Daugiau informacijos:

LISKANDAS, UAB infopuslapis

Pasidalink: