apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Kodėl turėtume rinktis šlaitinį, o ne plokščią stogą?

Kodėl turėtume rinktis šlaitinį, o ne plokščią stogą? Kodėl turėtume rinktis šlaitinį, o ne plokščią stogą?

Stogas, kaip viršutinė pastato konstrukcija parenkamas skirtingai, priklausomai nuo stogo pasvirimo kampo.

Šlaitinio stogo pasvirimo kampas – nuo 15 ° iki 70 °.

Mažo pasvirimo kampo stogas – nuo 8 ° iki 15 °.

Plokščias stogas – <8 °.

Remiantis TU Wien atliktu tyrimu, namas su šlaitiniu stogu yra 12,5% kompaktiškesnis nei namas su plokščiu stogu, kuriame yra ta pati gyvenamoji erdvė. Dėl to pastatas tampa efektyvesnis termiškai, nes jis sumažina sienų, liečiančių išorinę erdvę, paviršių. Šlaitiniai stogai yra ypač dažni vietovėse, kuriose yra dažniau drėgnos ir besikeičiančios oro sąlygos, o plokštieji stogai yra populiaresni sausose, karštose vietose.

Čerpių gamintojas „Wienerberger“ suprojektavo specialius regioninius produktus, skirtus mažo nuolydžio stogo sprendimams. Stogo kampui nuo 10 ° iki 15 °„ Wienerberger“ siūlo techniškai pažangias stogo čerpes, priedus ir aksesuarus. Šie sistemos sprendimai užtikrina visišką atsparumą sunkioms oro sąlygoms.

Šlaitiniai stogai yra tvirtai įsitvirtinę šiuolaikinėje architektūroje. Dėl jų universalumo jie idealiai tinka naujoviškų dizaino sprendimų įgyvendinimui.

Šlaitinio stogo privalumai:

  • Sumažintas CO2 kiekis (iki 16%).
  • Papildomos erdvės kūrimas.
  • Nereikia jokios priežiūros.
  • Ilgaamžiškumą atitinkantis elementų pakartotinis panaudojimas.
  • Mažesnės gyvavimo ciklo išlaidos.
  • Mažesnės gamybos sąnaudos.

Kodėl turėtume rinktis šlaitinį, o ne plokščią stogą?
 

Didėjančių ekstremalių oro reiškinių dažnis dėl klimato kaitos yra iššūkis ir statyboms. Šlaitinių stogų konstrukcinis stabilumas leidžia stogui atlaikyti sunkias apkrovas, atsirandančias dėl sniego ar krušos.

Teisingai užsandarinti stogai garantuoja greitą vandens nutekėjimą. Taigi nėra vandens pažeidimo pavojaus. Galimas patogus ir paprastas lietaus vandens surinkimas.

Garso apsauga

Triukšmas daro esminį poveikį pastatų patogumui, o dar labiau miestuose, kur eismas gali būti itin intensyvus. Gerai suprojektuotas ir įrengtas šlaitinis stogas užtikrina puikią garso izoliaciją. Šlaitinis stogas leidžia savininkams ramiai miegoti net ir esant itin gausiam lietui.

Šlaitinis stogas gerokai pagerina pastato šiluminį efektyvumą, nes natūrali ventiliacija yra po viršutiniu stogo sluoksniu. Tai užtikrina optimalų patalpų komfortą tiek žiemą, tiek vasarą.

Palyginant su pastatu, kuriame yra įrengtas plokščias stogas, namas su šlaitiniu stogu gali sutaupyti apytiksliai iki 26 tonų CO2 per 50 metų gyvavimo ciklų.Tai lygu apie  200 000 km automobiliu.

   

Arpekas, UAB

Daugiau informacijos: www.stogocerpes.lt

Arpekas, UAB infopuslapis

Pasidalink: