apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Kodėl pilnavertei pastato atitvarų šiluminių savybių analizei neužtenka vien termovizinio tyrimo?

Kodėl pilnavertei pastato atitvarų šiluminių savybių analizei neužtenka vien termovizinio tyrimo? Kodėl pilnavertei pastato atitvarų šiluminių savybių analizei neužtenka vien termovizinio tyrimo?

TERMAS, UAB

Ar gerai žinome termovizinio tyrimo ir sandarumo testo įrankių naudą, kada šie tyrimai atliekami kartu?

Su laiku tobulėjant technologijoms ir statybos reikalavimai tampa vis griežtesni. Todėl reikalinga vis tikslesnė pastatų diagnostika. Kadangi vis didesnis dėmesys kreipiamas į pastatų atitvarų sandarumo didinimą, termovizinio tyrimo nebepakanka atlikti pilnavertei pastato diagnostikai. Kad diagnostika būtų tiksli, reikalinga, kad aplinkos sąlygos būtų kontroliuojamos ir pastovios.

Paprastas pavyzdys: jeigu atliekame termovizinį tyrimą be patalpose sukelto neigiamo slėgio galime nepastebėti nesandarių langų ar nesandarios stogo konstrukcijos. Taip atsitikti gali dėl kelių priežasčių:

1. Langas ar stogas yra pastato pavėjinėje pusėje.

2. Viršutinėje pastato dalyje patalpose esantis šiltas oras savo sukeliamu slėgiu neleidžia išorės orui skverbtis į patalpas.

Kartą pastatui atlikome sandarumo testą. Nesandarių vietų paieškai naudojome termovizorių. Prieš mūsų atliktą bandymą namo savininkas iš mums nežinomo termovizinio tyrimo specialisto buvo užsisakęs termovizinį tyrimą. Šio termovizinio tyrimo išvadose pažymėta, kad pastato izoliacija labai gera. Deja, po mūsų bandymo namo savininkui teko nusivilti, nes sandarumo testo įrangos sukeltas neigiamas slėgis pastate parodė visas problemines vietas, kurių buvo tikrai daug. Ką jau kalbėti apie atvejus kai pastato gyventojai patys išsinuomoja termovizorių ir bando atlikti tokį „tyrimą“.

Todėl patartina atlikti termovizinį tyrimą ir sandarumo testą kartu. Sandarumo testo įrangos pagalba sudaromas dirbtinis, kontroliuojamas slėgis pastate. Taip galima pamatyti visus defektus, net ir tuos kurie atliekant vien termovizinį tyrimą yra nematomi. Tai puikiai matosi žemiau pateiktose termonuotraukose.

Taigi abu testai vienas kitą papildo. Termovizoriaus pagalba galima puikiai surasti nesandarias vietas ir įvertinti jų reikšmingumą.

Atliekant abu testus reikalaujamas temperatūrų skirtumas tarp išorės ir patalpų reikalingas mažesnis negu atliekant tik termovizinį tyrimą. Primename, kad sandarumo testą galima atlikti ištisus metus, todėl nereikia specialiai derinti statybų proceso prie diagnostikos.

Pasitaiko atvejų, kai patalpos oro temperatūra yra žemesnė negu lauko temperatūra. Todėl net ir šiltuoju metų laiku atliekant sandarumo testą, termovizoriaus pagalba galima nustatyti nesandarias pastato vietas. Šiltas oras pro pastato nesandarias vietas patenka į patalpas ir pašildo paviršius. Tai matyti žemiau esančiose termonuotraukose.

termovizinis tyrimas ir sandarumo testas

Termonuotraukos priklauso IRBEST

Pasidalink: