apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Klinkerinės plytos. Kas yra klinkeris?

Klinkerinės plytos. Kas yra klinkeris? Klinkerinės plytos. Kas yra klinkeris?

Klinkerinės plytos. Kas yra klinkeris? Klinkerinių plytų pavadinimas kilo nuo olandiško žodžio klink – skambėti. Viena į kitą sudaužtos klinkerinės plytos skleidė aukštą aiškų garsą. Degimo proceso metu arčiau ugnies buvusios plytos įgaudavo tamsesnius permainingus atspalvius ir iškreiptas netaisyklingas, dažnai vulkanines struktūras ir formas. Vertinamos dėl savo didelio patvarumo, unikalios formos ir spalvos. Tokios plytos ir buvo vadinamos klinkeriu.

Nėra dviejų identiškų klinkerinių plytų, kiekviena ,tarsi, atsikiras gamtos ir žmogaus sukurtas meno kūrinys. "Atrastos" iš naujo apie 1900m. klinkerinės plytos vėl tapo mėgiamos architektų dėl savo išskirtinumo.


Išdegtos aukštoje (1100 – 1300C) temperatūtoje klinkerinės plytos tampa ypač stiprios ir atsparios įvairiems mechaniniams ir aplinkos veiksniams. "Perdegusios" plytos įgauna sodrius, turtingus atspalvius nuo raudono, geltono, oranžinio iki tamsiai rudo, purpurinio ar juodo.

Klinkerinės plytos pasižymi itin mažu vandens įgeriamumu (3-6%), ypatingu atsparumu šalčiui bei yra atsparios gniuždymui.

Ilgainiui klinkerinėmis plytomis imta vadinti visas 1100 – 1300C temperatūroje degtas plytas.

Dėl savo savybių klinkerinės plytos tapo grožio, kokybės ir ilgaamžiškumo matu.Tuo netrunka naudotis neretas keraminių plytų pardavėjas vadindamas keramines plytas (nepasižyminčias tokiomis sąvybėmis kaip klinkerinės plytos) klinkerinėmis, nežiūrint to, kad tiek savo sudėtimi, tiek gamybos technologija klinkerinės plytos skiriasi nuo keraminių plytų.

UAB "Klinkeris Visiems" atstovauja vokiškų bei olandiškų klinkerinių plytų gamintojus "Iking Klinkerwerk", "Daas Baksteen".

Klinkerio techninės savybės

Klinkeris iš kitų statybinių medžiagų išsiskiria šiomis savybėmis:
Nedegus;
Atsparus šalčiui ir karščiui;
Atsparus stiprioms cheminėms priemonėms;
Atsparus mechaninei trinčiai;
Atsparus slėgimui;
Atsparus UV;
Laikui bėgant nekeičia spalvos ir neblunka;
Ilgaamžis;
Pasižymi matmenų stabilumu;
Nekenksmingas sveikatai;
Mažas vandens įgeriamumas;
Nereikalauja papildomos priežiūros;
Ekonomiškas
Įvairių matmenų;
Plati spalvų gama.

Klinkeris išgaunamas iš specialių molio rūšių, deginant 1200 laipsnių temperatūroje. Jis pasižymi ypatingu kietumu ir ilgaamžiškumu. Klinkerio spalvų paletės įvairovė yra natūralios prigimties. Tai priklauso nuo sumaišyto molio rūšių bei deginimo proceso. Deginat aukštoje temperatūroje, klinkeris įgauna neblunkančią spalvą. Klinkerio paviršių įvairovė suteikia dideles galimybes statybų dizainui. Konkrečiame fasade gali varijuoti ne tik atspalviai, bet ir paviršių tipai, plytų formos bei matmenys. Klinkeris puikiai dera prie visų stilių, nesvarbu ar tai būtų modernu, tradiciška, elegantiška ar net avangardiška. Klinkerio gaminiai naudojami visur: išorinėms mūro sienoms, terasoms, balkonams, gatvių grindiniams, prekybos ir parodų salėms, kavinėms ir restoranams, aikštėms, pėsčiųjų ir dviračių takams, automobilių stovėjimo aikštelėms, parkams ir sodams, laiptams ir atraminėms sienutėms, stogams (čerpės). Klinkeris – tai puikus ilgaamžiškumo, estetikos ir kokybės derinys.

Klinkerinių plytų ir plytelių matmenys:

Formatas: Vokiškos plytos - NF; Matmenys: 240x115x71; Kiekis į 1m2: 48
Formatas: Olandiškos plytos - DF; Matmenys: 214x101x66; Kiekis į 1m2: 58
Formatas: Olandiškos plytos - WF; Matmenys: 214x101x51; Kiekis į 1m2: 72
Formatas: Klinkerinės plytelės - NF; Matmenys: 240x71x11; Kiekis į 1m2: 48
Formatas: Klinkerinės plytelės - NF; Matmenys: 240x52x8; Kiekis į 1m2: 67
Formatas: Klinkerinės plytelės - NF; Matmenys: 240x71x14; Kiekis į 1m2: 48
Formatas: Klinkerinės plytelės - RF; Matmenys: 240x65x17; Kiekis į 1m2: 48

Daugiau informacijos:

infopuslapis

Pasidalink: