apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Kabamųjų plytinių fasadų BAUT sistemos - gražu, patikima, bei funkcionalu

Kabamųjų plytinių fasadų BAUT sistemos - gražu, patikima, bei funkcionalu Kabamųjų plytinių fasadų BAUT sistemos - gražu, patikima, bei funkcionalu

Įkurta 2000 metais, įmonė UAB „Bautopas“ šiai dienai užima dominuojančią padėtį pakabinamų plytinių fasadų projektavimo ir gamybos srityje Baltijos šalių rinkoje. Bendrovės gaminama produkcija sudaro vientisą sistemą su prekiniu ženklu BAUT®. Sistemos laikantiems elementams buvo atliekami daugkartiniai bandymai tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. BAUT® sistema sertifikuota Lietuvoje pagal nacionalinę sertifikavimo sistemą (SPSC) bei pagal Europos sertifikavimo sistemą (CE). BAUT® sistema yra sertifikuota Rusijoje pagal kokybės sertifikavimo ir atitikties GOST R (ГОСТ Р) sistemą. Už aukštos kokybės produkciją BAUT® sistemos gembės pelnė Lietuvos pramoninkų konfederacijos apdovanojimus – aukso (2011 m.) ir sidabro (2010 m.) medalius. Dauguma BAUT® sistemos sprendimų, įskaitant plytines sąramas, yra unikalūs ir buvo sukurti bei patentuoti UAB „Bautopas” pastangomis.

Kabamųjų plytinių fasadų BAUT sistemos - gražu, patikima, bei funkcionalu

BAUT® – tai įvairiausios nerūdijančio plieno gembinės pakabos, kabamųjų plytinių fasadų įrengimui. BAUT® – jungtys, padedančios montuoti sąramas įvairiausiais dėjimais. Tai ir apdailos mūro armavimo sistema, bei mūro aksesuarai, tokie kaip ryšiai ir ventiliacinės dėžutės.

UAB „Bautopas“ jau daugiau 15 metų projektuoja ir gamina įvairias BAUT® prekės ženklo detales pakabinamiems plytiniams fasadams. „Labiausiai mes didžiuojamės jungtimis iš cinkuotos ir nerūdijančio plieno vielos. Naudojant jas kartu su armatūra, galima padaryti bet kokio architektūrinio sprendimo sąramą iki 2 metrų. Platesnės nei 2 metrų sąramos taip pat surenkamos naudojant  jungtis ir armatūrą, tačiau papildomai reikalingos gembinės pakabos, kurių kiekis apskaičiuojamas atsižvelgiant į susidariusią apkrovą. Plati jungčių įvairovė suteikia galimybę atlikti įvairiausius architektūrinius sprendimus, o mažesne kaina BAUT® išsiskiria iš pasaulinių analogiškų sistemų“ - teigia įmonės vadovas.

Pagrindinis kabamojo fasado pranašumas yra tas, kad atlaisvinamos didelės erdvės po pastatu ir pirmojo aukšto lygmenyje. Tai ypač aktualu didmiesčiuose, kur pirmuosiuose aukštuose dažnai įsikuria parduotuvės arba biurai su didelėmis įstiklintomis vitrinomis, o požeminiuose aukštuose – automobilių stovėjimo aikštelės.

Kabamųjų plytinių fasadų BAUT sistemos - gražu, patikima, bei funkcionalu

Apdailos mūro „kabinimas“ ant pastato karkaso yra optimalus vėdinamo fasado sprendimas. Kada reikia taikyti šį sprendimą?

- kai apdailos mūro aukštis yra daugiau nei 12 m,

- kai apdailos mūras prasideda ne nuo pamatų, o, pavyzdžiui, nuo antrojo aukšto,

- kai negalima apkrauti perdangų, pavyzdžiui, perdangų tarp požeminės automobilių aikštelės ir pirmojo aukšto,

- esant didelėms angoms,

- kai realizuojamos sudėtingos architektūrinės formos.

Apdailos mūro sienos storis turi būti ne mažesnis, kaip 85 mm.

Kabamųjų plytinių fasadų BAUT sistemos - gražu, patikima, bei funkcionalu

UAB „Bautopas“ plytinės sąramos - ne tik gražu, bet ir patikima, bei funkcionalu. Daugiaamžėje plytinės architektūros istorijoje gausu kūrybiško požiūrio į architektūrines detales pavyzdžių. Viena iš svarbių detalių – langų angų rėmai ir sąramos. Visais laikais meistrai stengėsi, kad sąramos išsiskirtų iš bendro mūro ir fasado vaizdo. Vienas iš išskyrimo būdų – plytų dėjimo įvairovė. Toliau yra pateikti pagrindiniai apdailos sąramų dėjimo tipai, kurie skiriasi savo raštu.

UAB „Bautopas” skiria daug dėmesio bendradarbiavimui su mokslo įstaigomis, tokiomis kaip Vilniaus Gedimino technikos universitetas. Dauguma bandymų su metalinėmis gembėmis ir mūru buvo atlikta Vilniaus Gedimino technikos universitete. Kauno technikos universitete buvo atlikti tyrimai BAUT® sistemos metalinių elementų poveikiui atitvaros pasienių konstrukcijų techniniams rodikliams nustatyti.

Bendrovė taip pat atlieka apdailos mūro fasadų skaičiavimo ir projektavimo darbus. Projektuodama ypatingai sudėtingų pastatų fasado konstrukcinę dalį mūsų įmonė bendradarbiauja su UAB „IN RE”, esančia lyderiaujančia įmone pagal šiuolaikinės programinės įrangos ir naujausių skaičiavimo metodų naudojimą.

Kabamųjų plytinių fasadų BAUT sistemos - gražu, patikima, bei funkcionalu

 

UAB „Bautopas” yra susijęs ilgalaikiais bendradarbiavimo santykiais su daugeliu Lietuvos bei užsienio bendrovių. Pagrindiniai bendrovės partneriai Lietuvoje yra AB „YIT KAUSTA” ir UAB „EIKOS STATYBA”. Iš užsienio partnerių verta paminėti Latvijos bendrovę „ALVA BRICKS”, Baltarusijos bendrovę OOO „Mastertail”, Rusijos bendrovę „Slavdom”, kuri yra oficiali prekinio ženklo BAUT® platintoja Rusijoje.

Daugiau informacijos: http://www.visainfo.lt/bautopas-uab-baut-nerudijancio-plieno-gembines-pakabos-kabamuju-plytiniu-fasadu-irengimui-baut-jungtys-kabamuju-plytiniu-fasadu-projektavimas-4456?pid=

BAUTOPAS, UAB

Daugiau informacijos:

BAUTOPAS, UAB infopuslapis

Pasidalink: