Spausdinti šį puslapį

VAP Glass stiklo konstrukcijos Karaliaus Mindaugo apartamentuose, Pieno centro kvartale

VAP Glass stiklo konstrukcijos Karaliaus Mindaugo apartamentuose, Pieno centro kvartale VAP Glass stiklo konstrukcijos Karaliaus Mindaugo apartamentuose, Pieno centro kvartale

VAP GLASS, UAB

www.vapglass.lt

„Karaliaus Mindaugo apartamentai“ įrengti istoriniame „Pieno centro“ (pienininkų kooperatyvo) pastate Kauno centre, statytame 1935–1938 metais. Pastatai buvo suprojektuoti žymiausių to meto architektų ir iki dabar išlieka labai vertingais Lietuvos tarpukario architektūros pavyzdžiais. 2014 metais pastatai iš esmės rekonstruoti į komercines ir gyvenamąsias patalpas.

Nemuno krantinėje rekonstruotas „Pieno centro“ kvartalas laikomas vienu įspūdingiausių industrinio modernizmo architektūros pavyzdžių. Naujam gyvenimui prikelti senieji pastatai, išsaugoję unikalią industrinio modernizmo architektūrą, kviečia juose atrasti šiuolaikiškam gyvenimui ir verslui pritaikytą kokybę.

„Pieno centro“ kvartalas ėmė formuotis 1935-aisiais. 2010 m. užduoties prikelti senąjį pramoninį kompleksą ėmėsi architektas Algimantas Kančas ir jo komanda. Projektui vadovaujantis žymus architektas parengė kvartalo rekonstrukcijos detalųjį planą, pagal kurį senuose industrinio paveldo statiniuose buvo numatyta įrengti gyvenamosios ir komercinės paskirties „Karaliaus Mindaugo apartamentus“ ir „Karaliaus Mindaugo“ verslo centrą.

A. Kančui pasitraukus amžinybėn, nuo pat projekto pradžios kartu su juo dirbęs architektas Kęstutis Kajokas ėmėsi likusių projekto darbų. Projektas įgyvendinamas trimis etapais.

Pastato gyvenamosios patalpos buvo įrengtos gana nemažais, po 80 kv. m ploto vienetais, jo aukštesniųjų aukštų butai yra su antresolėmis, net 4,40 m aukščio lubomis. Sėkmingai suplanuoti kitų rekonstruojamų pastatų vidines erdves buvo sunkesnė užduotis. Sudėtingiausia buvo pastatus pritaikyti naujai paskirčiai, nes jie buvo skirti gamybai. Daugiausia saugomų elementų buvo išlaikiusi pastatų išorė, todėl ji palikta beveik originali. Anot K. Kajoko, senųjų pastatų pritaikymą gyvenamajai paskirčiai apsunkino tai, kad juose nebuvo užtektinai langų, pavyzdžiui, viena pastato siena nuo kiemo pusės buvo išvis aklina. Taigi, per rekonstrukciją vietomis atsiradę nauji langai – ilgų diskusijų ir bendrų kompromisinių sprendimų paieškų su paveldo specialistais rezultatas. Statinių viduje saugotinų elementų būta gerokai mažiau, todėl daugiausia buvo palikti vien gelžbetoniniai karkasai, perdangos, kolonos.

Rimčiausiu iššūkiu tapo senasis pieninės statinys, kurio vidaus erdvės buvo labai sudėtingos, su gausiais perdangų lygių šokinėjimais. Teko taikytis prie paveldo reikalavimų, išlaikant visus konstrukcinius pastato elementus. Didžiausias pokytis įvykdytas pastato trečiajame ir ketvirtajame aukštuose – juose suprojektuotas atrijus su centriniu, atvirų metalinių konstrukcijų liftu. Pasak architekto, šis architektūrinis sprendinys taip pat papildo industrinę statinio išraišką.

VAP Glass stiklo konstrukcijos

Apatiniuose, į vidinį kiemą orientuotuose aukštuose įrengti nedideli butai su terasomis, viršutiniuose – studijos su balkonais. Paskutinio aukšto butai ir verslo centro patalpos yra prabangiausi, leidžiantys pasigrožėti ne tik Nemuno vingiais, bet ir Kauno senamiesčio panorama.

VAP Glass stiklo konstrukcijos

Bendrovė „VAP Glass“ „Karaliaus Mindaugo apartamentuose“ montavo stiklus aplink liftą, stiklo atitvarus atrijuje, stiklinius balkonų ir terasų atitvarus bei stiklo stogelius virš įėjimų. Bendrovės specialistai  parodomajame bute įrengė dušo kabiną, veidrodžius.

Įmonės veiklos sritis yra stiklo konstrukcijų projektavimas, gamyba ir montavimas Lietuvoje ir užsienio valstybėse. Kvalifikuotas personalas, darbo patirtis, sukauptos žinios bei įgūdžiai įgalina klientams pasiūlyti ir įgyvendinti netgi nestandartinius stiklo konstrukcijų sprendimus.

„Pieno centro“ kvartalo rekonstrukcija

Architektai: Algimantas Kančas, Kęstutis Kajokas, Gytautė Gružauskaitė, Tomas Petreikis, Gustė Kančaitė, Paulius Usevičius.

Vystytojas: įmonė „KPC nekilnojamasis turtas“.

Projekto pradžia: 2010 m.

Sklypo plotas: 1,26 ha.

Techninis prižiūrėtojas: bendrovė „Jungtiniai projektai“.

Berėmės stiklo konstrukcijos: įmonė „Vap Glass“.

Straipsnis parengtas pagal: SA.lt (Statyba. Architektūra). Kauno kvartale – industrinės istorijos tęsinys. Nuotr. Kęstutis Kajokas, Leonas Garbačauskas, Rymantas Penkauskas.

  • šrifto dydis
Pasidalink:

Susiję įrašai (pagal žymę)

Joomla SEF URLs by Artio