apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Grindų šildymas - energiją taupantis ir komfortiškas šildymo būdas

Vienbutis gyvenamasis namas; Daugirdiškių k., Elektrėnų raj. (Tenko Baltic atlikti darbai) Vienbutis gyvenamasis namas; Daugirdiškių k., Elektrėnų raj. (Tenko Baltic atlikti darbai)

Šiandien šildomos grindys nebėra prabangos dalykas, bet sprendimas patogiai ir ekonomiškai gyventi. Dėl pranašumų ir investicinių kaštų su kitomis šildymo sistemomis, dabar vis dažniau yra pasirenkamas šilumos padavimas per grindis.

Jaukumas – gyvenimo kokybė ir patogumas

Šiluma nelygu šilumai. Ar pamenate basomis prisilietimą prie šildomų grindų?  Prišildytos patalpos sausas oras nesulyginamas su grindinio šildymo spinduliuojamos šilumos jaukumu. Grindinis šildymas garantuoja optimalų temperatūros pasiskirstymą patalpoje: šiluma nuo grindų bei vėsesnis oras kambario kampuose. Tai maloni šiluma kojoms ir vėsa galvai, bendras geros savijautos požymis.  Niekada nebus nemaloniai karšta.

Švaru ir sveika

Jei grindys šildomos, tai drėgmė ir pelėsiniai grybeliai nebeturi jokių šansų. Kadangi šiluma nuo grindų pasiskirsto patalpoje tolygiai - nekyla dulkės. Tik ten, kur cirkuliuoja daug oro, kaip pavyzdžiui prie radiatorinės šildymo sistemos, gali plisti alergenai kaip namų dulkės ir sporos. Ant sienų ir tapetų nesirenka drėgmė ir užkertamas kelias pelėsinių grybelių atsiradimui. Higienos požiūriu pirmenybė suteikiama grindiniam šildymui. Be to šildymo paviršių švara nereikalauja papildomo valymo. Aukštas oro drėgnumas labai gerai veikia kvėpavimo takus. Dingsta peršalimo ligų infekcijos pavojus. Todėl sprendimas šildytis su malonia šiluma yra ne tik patogumas, bet ir sveikata.

Savireguliacijos principas

Jis nematomas, bet energiją taupantis. Dėl modernios technikos jis reguliuoja save pats. Jei keičiasi oro sąlygos, grindinis šildymas iš karto prisitaiko. Šildomo paviršiaus galingumas patalpoje atiduodamas proporcionaliai temperatūrų skirtumui tarp šildomo paviršiaus temperatūros ir kambario temperatūros.

Kadangi temperatūrų skirtumas tarp grindų paviršiaus ir patalpos yra labai mažas, grindinio šildymo galingumo atidavimas mažėja kylant kambario temperatūrai. Jei, pavyzdžiui, prie grindų paviršiaus temperatūros 23°C, užšvietus saulei į kambarį, kambario temperatūra pakyla nuo 20°C iki 21°C, tai šilumos atidavimas sumažėja trečdaliu. Ir atvirkščiai, krentant kambario temperatūrai, kyla galingumo atidavimas. Grindinio šildymo savireguliacijos efektas vyksta nepriklausomai nuo reguliavimo įrengimų ir tuo pačiu metu pasikeitusių kambario temperatūros sąlygų.

Ekonomiškumas

Tolygus šilumos pasiskirstymas leidžia sumažinti kambario temperatūrą dvejais laipsniais, ir Jūs to nepajausite, bet sutaupysite iki 12% energijos.  Šildantis grindiniu šildymu, jau vienu dviem Celsijaus laipsniais sumažintą kambario temperatūrą žmogus maloniai jaučia. Šildantis radiatoriais ši kambario temperatūra bus jaučiama kaip žema, kadangi visi patalpą supantys paviršiai bus šalti. Grindinis šildymas yra žemos temperatūros šildymas. Priklausomai nuo pastato užtenka 25°C temperatūros paviršiuje net gi prie minusinės lauko temperatūros, kad būtų jaukus patalpos klimatas.

UAB "Tenko Baltic" siūlomi grindų šildymo sisteminiai komponentai:

Grindų šildymas - energiją taupantis ir komfortiškas šildymo būdas

UAB "Tenko Baltic" pristato ilgaamžį 5-ių sluoksnių fiziškai sutankinto (švitinant elektronų pluoštu) polietileno vamzdį PE-MDXc TENKO 5-Flex. Grindinio šildymo vamzdis TENKO 5-Flex - yra specialus, ypatingai lankstus vamzdis grindų šildymo bei vėsinimo sistemoms įrengti bei kitiems žematemperatūriniams šildymo prietaisams prijungti.

TENKO 5-Flex yra ypač lankstus, todėl labai patogu dirbti įrengiant grindinio šildymo ar vėsinimo sistemą, su „Memory“ efektu. Vamzdis yra atsparus deguonies difuzijai pagal DIN 4726, EVOH deguonies difuzijos barjeras yra apsaugotas papildomu išoriniu PE-Xc sluoksniu. TENKO 5-Flex yra pagamintas inovatyvia ekstruzijos technika: 5-i sluoksniai pagaminami vienu etapu ir visi sluoksniai sutankinami po elektronų greitintuvu švitinant elektronų pluoštu. Tokiu būdu gaunama vienalytė, mechaniniams pažeidimams labai atspari vamzdžio sienelė. Pagamintas Vokietijoje, laikantis aukščiausių kokybės ISO 9001 ir aplinkosaugos ISO 14001 vadybos standartų. Atitinka griežčiausius temperatūros ir slėgio šildymui reikalavimus. Pagamintas pagal DIN 16894 reikalavimus PE-MDXc vamzdžiams;

Eksploatacijos sąlygų klasifikavimas pagal DIN 4724 (su atsargos koeficientu 1,5): 4 klasė: Tmaks 70oC, 4 bar - grindinis šildymas bei žematemperatūrinis radiatorinis šildymas; 5 klasė: Tmaks 90oC, 4 bar - radiatorinis šildymas.

Grindų šildymas - energiją taupantis ir komfortiškas šildymo būdas


Kolektorius BYCALOR – tai plačiai pritaikomas, modulinės konstrukcijos, patentuotas termoplastiko kolektorius su vandens srauto indikatoriais-reguliavimo vožtuvais tiekiamame sraute ir uždaromaisiais čiaupais grįžtamame sraute.

Kolektorius BYCALOR parduodamas su visa reikalinga funkcionavimui komplektacija*.  Kolektorius pasižymi nesikondensuojančiu paviršiumi, jis yra atsparus agresyvioms cheminėms terpėms, yra vzualiai lengvai atskiriamas tiekiamo i grįžtamo srauto kolektorius. Labai maži hidrauliniai nuostoliai ir plačios srauto reguliavimo ribos (0-6 l/min)

*Tiekimo apimtyje nėra cinkuoto arba nerūdijančio plieno  4 x smeigių M6.

Grindų šildymas - energiją taupantis ir komfortiškas šildymo būdas

Naujausios kartos laidinė ir bevielė elektroninė temperatūros reguliavimo automatika, termoelektrinės pavaros, komutacinės dėžutės.

TENKO BALTIC, UAB

Daugiau informacijos:

TENKO BALTIC, UAB infopuslapis

Pasidalink: