ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Grindinis šildymas – paprastas būdas įrengti šildomas grindis

Grindinis šildymas – paprastas būdas įrengti šildomas grindis Grindinis šildymas – paprastas būdas įrengti šildomas grindis

Statant naujus pastatus ar atnaujinant senus, jei ne visose patalpose, tai bent dalyje jų, pvz., vonioje, virtuvėje, prieškambaryje, įrengiamos šildomos grindys. Dėl to prireikia visame pastate arba atskiroje patalpoje suderinti įvairius šildymo prietaisus su šildomomis grindimis ar kitomis paviršių šildymo sistemomis.

Grindinis šildymas

Tikslesnis šildymo sistemos veiklos reguliavimas

Viena namo inžineriniams tinklams skirtos armatūros, reguliatorių ir sistemų gamybos lyderių bendrovė „Oventrop“ savo klientams siūlo atskiros patalpos ir cirkuliuojančio srauto temperatūrai reguliuoti skirtus, sienoje montuojamus komplektus „Unibox“. Skirtingi komplektai naudojami kaip paviršiaus šildymo įranga su termostatiniu vožtuvu arba į šildymo sistemą grįžtančio srauto temperatūros ribotuvu, arba su abiem šiais elementais. Tai leidžia vienu metu valdyti temperatūrą patalpoje ir kontroliuoti paviršiaus šildymo sistemoje cirkuliuojančio vandens temperatūrą. „Unibox“ komplektai patalpų ir paviršių šildymo sistemų įrengimą padaro gerokai paprastesnį, nes dažniausiai nebereikia montuoti papildomo maišymo mazgo su siurbliu.

Tolygus net didesnio ploto paviršiaus šildymas

Siūlomi produktai skirti šildomiems paviršiaus kontūrams prijungti (iki 20 m2) prie bendros patalpų šildymo sistemos. Ją montuojant, svarbu, kad kontūro ilgis neviršytų 100 m ilgio (prijungiant 12 mm vidinio skersmens vamzdžiais). Tačiau tais atvejais, kai šildomo paviršiaus plotas ar šildymo kontūro ilgis viršija nurodytą normą, problemą galima išspręsti prie „Unibox“ lygiagrečiai prijungiant dvi vienodo dydžio šildymo kontūrus, tam naudojant „Duo“ jungimo mazgą. Norint užtikrinti, kad paviršius būtų šildomas tolygiai, įtekančio ir grįžtančio srauto kontūrai per grindų dangos sluoksnį turi būti išvedami lygiagrečiai
spirale.

Galimybė varijuoti ir dėželės dizainu

Bendrovė „Oventrop“ užsakovui siūlo rinktis iš trijų skirtingų komplektų, kurių kiekvienas turi ir „E“ atitikmenį. Šis ženklas žymi kiek subtilesnį dėžutės dizainą, t. y. reguliatorius rankenėlė yra kiek mažiau išsikišusi į išorę. Gamintojo siūlomi „Unibox T“ ir „Unibox E T“ sienoje montuojami rinkiniai komplektuojami su termostatiniu vožtuvu, leidžiančiu reguliuoti kiekvienos patalpos temperatūrą atskirai.

Šie komplektai pritaikomi prie žemos temperatūros šildymo sistemų, į kurias įteka ne didesnės nei 55 C srautas. Tokio tipo komplektus rekomenduojama įrengti nedidelėse patalpose, kuriose nėra kitų šildymo prietaisų, išskyrus šildomas grindis, pvz., virtuvėje, koridoriuje ir pan.


Grindinis šildymas

Pritaikymas prie aukštesnės temperatūros šildymo sistemų

„Unibox RTL“ ir „Unibox E RTL“ sienoje montuojami komplektai savininkui leidžia vienoje patalpoje kombinuoti įvairius šildymo prietaisus, pvz., radiatorius su šildomomis grindimis. Pagrindinė šio komplekto paskirtis – kontroliuoti grindyse cirkuliuojančio šilumnešio temperatūrą ir ją riboti, apsaugant grindis nuo perkaitimo. Šie komplektai jau gali būti pritaikyti ir prie aukštesnių parametrų šildymo sistemų – tų, kuriose į šildymo sistemą tiekiamo srauto temperatūra yra iki 70 C. RTL tipo „Unibox“ komplektus galima naudoti vonios kambariuose, derinant juos su vonios kambario radiatoriais (rankšluosčių džiovintuvais).

Šiuo atveju temperatūrą patalpoje galima valdyti prie radiatoriaus įrengtu termostatiniu vožtuvu, o „Unibox“ komplekte esantis RTL vožtuvas palaiko reikiamą šildomų grindų temperatūrą, nesvarbu, kokia yra temperatūra patalpoje. Reikia pažymėti, kad, vienoje patalpoje derinant šildomas grindis su kitais šildymo prietaisais, svarbu tinkamai parinkti šildomų grindų skleidžiamą šilumos srautą, kad patalpa nebūtų be reikalo kaitinama.Grindinis šildymas

Grindinis šildymas


Pageidaujamus pranašumus derinantis komplektas

Abiejų aukščiau aptartų komplektų pranašumai derinami, kuriant „Unibox plus“ ir „Unibox E plus“ sienoje montuojamus komplektus.

Komplekto reguliavimo mazgą sudaro termostatinis vožtuvas atskiros patalpos temperatūrai reguliuoti (toks naudojamas „Unibox T“ komplekte) ir grįžtančio srauto temperatūros ribotuvas temperatūrai riboti paviršiaus šildymo kontūre („Unibox RTL“ komplektas). Taigi klientas gauna galimybę reguliuoti kiekvienos patalpos temperatūrą, net jei į šildymo sistemą tiekiamo srauto temperatūra didesnė nei 55 C (tačiau ne didesnė nei 70 C).

Oventrop GmbH & Co. KG atstovas Lietuvoje

Daugiau informacijos:

www.oventrop.com/lt-LT

Oventrop GmbH & Co. KG atstovas Lietuvoje infopuslapis

Pasidalink: