apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Fasadiniai garažo vartai. Vienbučio namo fasadas - tarsi Tapetai miestui

Fasadiniai garažo vartai Hörmann. Vienbučio namo fasadas - tarsi „Tapetai miestui“ Fasadiniai garažo vartai Hörmann. Vienbučio namo fasadas - tarsi „Tapetai miestui“

Statybų užsakovas, kuris labai tiksliai žino, ko jis nori ir kuris pats dirba kūrybinį darbą, nėra paprastas pašnekovas architektui. Tačiau kartais du laisvi kūrėjai tampa puikia komanda ir pasiekia ypatingų rezultatų. Šio Karlsrūhės mieste esančio vienbučio namo statybų užsakovas yra reklamos technikos specialistas, parengęs daug grafikos darbų ir paveikslų.

Jį galima laikyti skaitmeniniu būdu spausdintų tapetų pradininku. Ši erdvių apipavidalinimo forma yra profesinis statybų užsakovo akcentas. Kažkada jam kilo idėja savo namo fasadą panaudoti tokios technikos įvairovei atskleisti ir paversti jį savo vizitine kortele. Pastatus ir fasadus galima poliarizuoti ir tuo būdu provokuoti praeivius ir sukelti jų reakcijas. Šiandien statybų užsakovas džiaugiasi praeivių klausimu „Kas čia dabar?!“ o, jo „žirafos namas“ vis renka keistas pravardes.

garazo-vartai1

 1 pav. Įspūdingas fasado apipavidalinimas: nuosavas vienbutis namas netoli Karlsrūhės. Kartu su architektu Ralfu Seeburgeriu statybų užsakovas parengė išorinio fasado eskizą, kuris atrodo kaip tapetas. Kadangi pastato išorinis paviršius - šiek tiek suskaidytas, buvo pasirinkti į fasadą integruojami pramoniniai „Hörmann“ vartai.

Įspūdingas fasado apipavidalinimas

Architektas Ralfas Seeburgeris, studijavęs ir dirbęs Vokietijoje ir JAV, buvo būtent tas, kurio reikėjo, kad būtų realizuoti reklamos specialisto norai. Išplanuodamas erdves pagrindiniame kube ir jį praplečiančiose priestatuode, jis suderino statybų užsakovo norą turėti vienbutį gyvenamajį namą su nedidele darbine zona.

Pagrindinis pastatas buvo nutinkuotas, o jo fasadai buvo įspūdingai apipavidalinti. Į gatvę ir į kaimynų pastatų puses namas atrodo uždaras, o į sodą – atviras ir šviesus.
Interjere taip pat dominuoja didelės ir atviros erdvės, kurių centre raudoni laiptai, sudarantys baldo įspūdį.
Rinkdamiesi medžiagas ir įrangą, architektas ir statybų užsakovas pirmenybę teikė nepretenzingam minimalizmui, kuris užtikrintų pakankamai erdvės šeimai, kuri savo namą užpildytų savo gyvenimu. Nudažytos grindys, tinkas padengtas lateksiniais dažais ir hidrofobizuoti monolitinių lubų betono paviršiai su atviromis siūlėmis suteikia šiai laisvei išraišką.

Kaip atspausdintas tapetas

Į klausimą, kaip fasado dangą suderinti su suprojektuotais ir sukonstruotais elementais, statybų užsakovas atsakymo ieškojo remdamasisi savo profesine kūryba: tai turi būti kaip „atspausdintas tapetas“.
Pagrindine medžiaga buvo pasirinktos „Dibond“ plokštės. Tai yra lengva, trijų sluoksnių aliumininė medžiaga su plastmasine šerdimi, kuri yra plačiai naudojama ekranų srityje. Jos buvo išlietos ir apklijuotos skaitmeniniu būdu atspausdinta plėvele, ant kurios sukurtas dizainas. Ši technika, kuri naudojama užrašams ant automobilių, ne tik žinoma statybų užsakovui, ji išpildo kitą idėją, kuri visiems buvo labai svarbi: prireikus plokštes galima išmontuoti per dvi dienas ir padengti nauja plėvele – taip visiškai pakeičiant namo išvaizdą.

Fasado danga, kuri šiek tiek suskaido pastato išorinį paviršių

Kubinių elementų su lengva, keičiama fasado danga idėjai įgyvendinti reikėjo, kad pastato išoriniai paviršiai būtų kuo mažiau suskaidyti. Dėl šios priežasties garažui segmentiniai vartai su matomais angokraščiais netiko. Angokraštis, kaip sako architektas, „sugadintų antro uždaro kubo įspūdį“. Todėl buvo pasirinkti modifikuoti pramoniniai „Hörmann“ vartai, kuriuos galima apipavidalinti eksploatavimo vietoje. Jei išlaikomas didžiausias leidžiamas svoris, galimas vartų plotis iki 8 m, o segmentų aukštis apie 350–750 mm,
nesvarbu, kokia medžiaga uždedama ant konstrukcijos.
Michaelis Rahe, „Hörmann“ gamybos vadybininkas aprašo elemento potencialą taip: „Vartų pagrindą apdailai sudaro rėmo profiliai su PU daugiasluoksniu užpildu. Projektuotojas ir vykdytojas tuomet turi galimybę realizuoti savo norus dėl medžiagų ir dizaino bei montuoti juos ant horizontalių profilių, jei apkala nebus storesnė kaip 51 mm.

Galutinis rezultatas pasiekiamas glaudžiai bendradarbiaujant projektuotojui, statybų užsakovui, vykdytojui ir mums.“ Dėl šios didelės įvairovės projektuotojas gali reaguoti į skirtingus rastro matmenis, o vykdytojas gali pasitelkti kūrybiškumą ir amatinius sugebėjimus. Tokiu būdu jau buvo realizuoti sprendimai su plokštėmis iš metalo ir pluoštinio cemento, „Duratec“ padengtais plastikiniais stiklais ir net su natūraliu akmeniu. Didžiausia nauda vienbučiam namui yra galimybė, elektros varikliu valdomus vartus integruoti į pastato apvalkalą ir šioje srityje fasado grafiką pratęsti be tarpų. Statybų užsakovui ir architektui jau anksčiau patiko ši technika, „tai mums tiko nuo pat pradžių“. Kaimynai ir praeiviai gali laukti „naujų tapetų“.

Apie Hörmann:

Hörmann koncernas – tai nuolat besiplečianti tarptautinė įmonių grupė, kuri valdo daugiau kaip 20 vartų, durų bei rampų įrangos gamyklų Europoje ir visame pasaulyje. Nuo pat pradžių ir iki šiol Hörmann įmonė yra valdoma jos įkūrėjo įpėdinių ir garsėja kaip vienas didžiausiu šeimos verslų pasaulyje, sukuręs daugiau kaip 6000 darbo vietų. Koncerno, kurio prekybos tinklas apima 80 pasaulio šalių metinės pajamos viršyja 1 mlrd. EUR. Bendrovės klientai - įvairiuose sektoriuose veikiančios įmonės ir institucijos: pramonė, logistika, energetika, laivų ir oro uostai, taip pat ir privatūs klientai.

garazo-vartai2

2 pav. „Hörmann“ fasado vartai neapriboja kūrybinių projektuotojo, vykdytojų ir statybų užsakovo norų. Eksploatavimo vietoje apkalami vartai gali būti užpildyti beveik visomis medžiagomis, jei tik neviršijamas didžiausias leidžiamas svoris.

garazo-vartai3

3 pav. Sodo vaizdas: fasado apipavidalinimas nuosekliai pratęsiamas ir kitoje pastato pusėje

garazo-vartai4

 4 pav. Raudoni laiptai dėl savo šiuolaikiškos konstrukcijos ir ryškios spalvos tapo svarbiu akcentu gyvenamajame name.

Nuotrauka: Ralfo Seeburgerio architektų biuras.

 

HÖRMANN BALTIC, UAB

Daugiau informacijos:

HÖRMANN BALTIC, UAB infopuslapis

Pasidalink: