ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Specializuotas projektas besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Dekoratyvinio akmens klijavimas: patarimai kaip paruošti paviršių, klijuoti, valyti ir prižiūrėti dekoratyvinį akmenį

Dekoratyvinio akmens klijavimas: patarimai kaip paruošti paviršių, klijuoti, valyti ir prižiūrėti dekoratyvinį akmenį Dekoratyvinio akmens klijavimas: patarimai kaip paruošti paviršių, klijuoti, valyti ir prižiūrėti dekoratyvinį akmenį

Įmonės UAB ''Stonesta'', daugiau nei 10 metų gaminamo dekoratyvinio akmens ištobulinta technologija leidžia jums pasiūlyti daugiau nei 60 skirtingų rūšių akmens gaminių. Dekoratyvinis akmuo gaminamas iš aukščiausios kokybės medžiagų. Naudojamas, baltas danų gamybos Aalborg cementas, aukščiausios klasės lietuviškas smėlis, ekologiški Bayer pigmentai. Kiekvienas pagamintas gaminys yra kruopščiai tikrinamas, kad atitiktų tiek Lietuvoje tiek užsienyje galiojančius aukštus standartus. Gaminys turi kokybės atitikties sertifikatus.

Dekoratyviniai akmenys - naudojami tiek lauko, tiek vidaus apdailai. Fasadams, pamatams, pertvaroms, kolonoms, atskirtiems sienų fragmentams, židiniams, svetainių ir laiptų dekoracijoms, kitiems dekoravimo darbams. Taip pat akmuo gali puikiai apsaugoti paviršius nuo purvo, pažeidimų gali tarnauti, kaip apsauga nuo karščio ar šalčio. Taip viena iš nedaugelio medžiagų, kuri nekelia papildomų reikalavimų nei architektams, nei dizaineriams nei šeimininkams.

Dekoratyvinio akmens klijavimas: patarimai kaip paruošti paviršių, klijuoti, valyti ir prižiūrėti dekoratyvinį akmenį

Klijavimas

1) Prieš klijuodami išsidėliokite akmenį ant žemės. Maišykite akmenis iš skirtingų dėžučių. Kadangi plytelės rankų darbo, jos gali turėti skirtingą atspalvį. Sukurkite norima raštą, tik po to pradėkite klijavimą;

2) Klijuoti reikia pradėti nuo apačios. Jei naudojate kampinius elementus, pradėkite nuo jų;

3) Plytelės klijuojamos be tarpų. Plyteles reikia klijuoti taip, kad nesutaptų vertikalios siūlės;

4) Tam, kad akmuo gerai priglustų prie klijuojamo paviršiaus reikia nugludinti galiniame (klijuojame) akmens paviršiuje esančius didesnius atsikišimus. Tai padarykite tiesiog patrynę du akmens galinius paviršius vienas į kitą;

5) Padenkite akmenį klijais. Tvirtai prispauskite akmenį prie klijuojamo paviršiaus. Dalis klijų turi išsispausti ant šoninio paviršiaus, taip užtikrinsite geresnį sukibimą užpildysite tarpus;

6) Jei reikia akmenis pjaukite kampiniu šlifuokliu su specialiu disku plytelėms;

7) Jei naudojate akmenį kuriam reikia siūlių, skiedinį paruoškite skiedinio maiše ir tepkite į siūles. Stenkitės netepti ant akmens paviršiaus. Kruopščiai nuvalykite skiedinio perteklių;

8) Klijuokite kokybiškais, jei reikia atspariais šalčiui ar karščiui, elastiniais plytelių klijais;

9) Klijuojant plytelės gali išsitepti. Nešvarumus galima pašalinti šepečiu;

10) Vietas, kur priklijuotos plytelės, reikia saugoti nuo lietaus iki pilno klijų išdžiuvimo;

11) Lauke plytelių negalima klijuoti, kai oro temperatūra yra žemesnė negu +5 C ir kai lyja.

Dekoratyvinio akmens klijavimas: patarimai kaip paruošti paviršių, klijuoti, valyti ir prižiūrėti dekoratyvinį akmenįReikalingi įrankiai:

  • Plaktukas, diskinis pjūklas skirtas pjauti, skelti akmenį ar plytą;
  • Matavimo juostelė ir gulsčiukas užtikrinti lygų klijavimą;
  • Mentelė ir klijų maišymo indas paruošti ir tepti klijus;
  • Mentelė, metalinis šepetys padengti ir pašiaušti skiedinį (Jei reikia);
  • Skiedinio maišas siūlių užpildymui (Jei reikia);
  • Šepetys akmens valymui.
  • Dekoratyvinio akmens klijavimas: patarimai kaip paruošti paviršių, klijuoti, valyti ir prižiūrėti dekoratyvinį akmenį

Akmens klijavimas

Dekoratyvinio akmens privalumai jo ilgaamžiškumas, lengvumas, bei paprastas klijavimas, nereikalaujantis didelių liko ir finansų sąnaudų.

Dekoratyvinio akmens klijavimas: patarimai kaip paruošti paviršių, klijuoti, valyti ir prižiūrėti dekoratyvinį akmenįDarbo eiga:

Gipso kartono plokštės, OSB plokštės

Patartina tvirtinti metalinį tinklelį, padengti kalkių cemento mišiniu, pašiaušti paviršių. Tačiau jei klijuojate ne aukštą sieną ar koloną ir naudojate kokybiškus elastinius klijus, galima tinklelio ir papildomo glaistymo nenaudoti. Žiūrėkite klijų gamintojo rekomendacijas.

Plytų mūras, Monolitas, Betono blokai

Kruopščiai nuvalykite paviršių, vandens srove, jei reikia metaliniu šepečiu. Neturi *likti* skiedinio liekanų, tepalų, atsilupusių dažų ar kito purvo. nereikia naudoti metalinio tinklelio. Jeigu paviršius nėra švarus arba yra drėgnas patartina papildomai gruntuoti.

Putų polistirolo plokštės, Kieta mineralinė vata

Padenkite paviršių garų izoliacine plėvele. Plėvelę klokite pagal gamintojo rekomendacijas su persidegimais. Pritvirtinkite metalinį tinklelį. Padenkite kalkių cemento mišiniu. Pašiauškite paviršių metaliniu šepečiu. Palaukite kol paviršius nudžius.

Dekoratyvinio akmens klijavimas: patarimai kaip paruošti paviršių, klijuoti, valyti ir prižiūrėti dekoratyvinį akmenįValymas ir priežiūra

Akmuo valomas švariu vandeniu arba vandens ir muilo tirpalu naudojant švelnų šepetį ar šluotą. Negalima naudoti metalinių šepečių, nes jie gali pažeisti paviršių. Nevalyti akmens rūgštiniais tirpalais. Dėl džiuvimo metu cemente vykstančių natūralių procesų, akmens paviršiuje su vandeniu gali išsiskirti druskos kristalėliai. Juos nuvalykite sausu šepečiu arba drėgna šluoste. Akmens kokybei tai įtakos neturi.

Dekoratyvinio akmens klijavimas: patarimai kaip paruošti paviršių, klijuoti, valyti ir prižiūrėti dekoratyvinį akmenį

UAB ''Stonesta'' didžiuojasi savo ekologiška ir novatoriška gamybos technologija. Produkcija parduodama tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos šalyse.

STONESTA, UAB

Daugiau informacijos:

www.stonesta.lt

STONESTA, UAB infopuslapis

Pasidalink: