ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Aukštos kokybės medžio-plastiko kompozito produktai, gaminami Lietuvoje

Aukštos kokybės medžio-plastiko kompozito produktai, gaminami Lietuvoje Aukštos kokybės medžio-plastiko kompozito produktai, gaminami Lietuvoje

INTERVILŽA, UAB

„InoWood“ „Amžinojo medžio“ tvirtybę lemia jo šaknys. Medžio-plastiko kompozito gaminiai – tausojanti gamtą ekologijos dalis.

Aukštos kokybės medžio-plastiko produktai, gaminami Lietuvoje

Lietuvoje šiuo metu populiariausi du perdirbtos medienos žaliavos panaudojimo būdai – kuro ir įvairių produktų gamyba. Vilniuje esanti didžiausia Baltijos šalyse medienos-plastiko kompozito (WPC) gamykla sėkmingai užpildė rinką inovatyvios technologijos gaminiais, pagrįstai vadinamais „Amžinuoju medžiu“, arba kitaip – „InoWood“. Žiedinės ekonomikos, kurios svarbi dalis – perdirbimas, koncepcija besivadovaujanti įmonė „Intervilža“ jau 6 metus gamina medžio ir plastiko kompozitą. Šio gamybai naudojamas perdirbtas langų plastikas ir medienos dulkės.

Aukštos kokybės medžio-plastiko produktai, gaminami Lietuvoje

Medienos ir polimerų perdirbimas ekstruzijos (išspaudimo) būdu lemia ilgaamžę profilių tvermę ir jų draugiškumą aplinkai. Natūralia mediena dvelkiantys ir paviršiais nuo jos beveik nesiskiriantys apdailos elementai dažniausiai taikomi išorės darbams. Plati WPC produktų įvairovė skirta terasoms, namų fasadų apdailai, tvoroms, pastogių pakalimams, lieptams, turėklams, baseinams. Dėl savo ilgaamžiškumo savybių, kompozito gaminiai tampa vis populiaresni viešosiose erdvėse, o įrengiant namų fasadus, sėkmingai konkuruoja su egzotinėmis medienomis – tolimųjų kraštų kietmedžiu, sibiro maumedžiui, o taip pat ąžuolu, uosiu ar kitokia mediena, kuriai būtinas specialus paruošimas.

Aukštos kokybės medžio-plastiko produktai, gaminami Lietuvoje

Pelnė pripažinimą

Ne tik Lietuva, bet ir užsienio valstybės, kaip antai, Jungtinės Karalystė, Airija Norvegija, Švedija, Vokietija, Rusija, Latvija, Estija ir kt. įvertino bendrovės gaminamų WPC statybinių medžiagų kokybę. Šiuo metu įmonė ne tik eksportuoja kompozito gaminius, bet ir planuoja plėtrą naujose užsienio rinkose.

WPC gaminiai itin populiarūs Skandinavijoje, Japonijoje, Korėjoje, JAV, Kanadoje. Dėl nenuspėjamo ir atšiauraus klimato, jie plačiai naudojami įvairiuose gyvenamosios ir viešos paskirties objektuose. Medžio-plastiko kompozito lentos vertinamos dėl paviršiaus tvirtumo, atsparumo atmosferiniam, taip pat ir UV spindulių, poveikiui, o svarbiausia – nereikalauja specialios priežiūros. Būtent šios savybės ir pateisina bei kompensuoja aukštesnę už medienos WPC gaminių kainą.

Aukštos kokybės medžio-plastiko produktai, gaminami Lietuvoje

Lemia savybės

„InoWood“ medžio-plastiko kompozito žaliavą sudaro dvi lygios – perdirbto plastiko ir medienos dulkių – dalys. Šis kompozitas turi abiejų medžiagų savybes. Švelnaus ir glotnaus paviršiaus, medžiu kvepiantys gaminiai iš medžio-plastiko kompozito išvaizda praktiškai nesiskiria nuo natūralios medienos, todėl dėl puikių estetinių ir eksploatacinių savybių ši medžiaga dažnai vadinama „Amžinuoju medžiu“. Medžio-plastiko kompozito medžiagos gamybai gali būti naudojami aukšto arba žemo tankumo plastikai – polivinilchloridas, polipropilenas, o taip pat antrinio naudojimo plastikas. Kita sudėtinė dalis gali būti medienos atliekos, medžio dulkės, pjuvenos, celiuliozė, malta mediena, šiaudai. Tokia sudėtis lemia padidintą atsparumą drėgmei, mechaniniams pažeidimams, pelėsiui, ugniai. Gaminiai iš medžio-plastiko kompozito – terasinės lentos, dailylentės, įvairios tvirtinimo detalės – vertinamos ne tik dėl paprasto montavimo, bet ir dėl nesudėtingos priežiūros. Svarbus pranašumas – į juos neįsigeria purvas, lentas  galima valyti aukšto slėgio plovimo įrenginiais.

Pasidalink: